Josífkův pekelný týden

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rodiče Josífkovi pořád říkají, co má dělat a co naopak nemá. Ale Josífka nebaví stále jen uklízet, psát úkoly, učit se, mýt se a nezapomenout na další protivné věci. A tak když má za úkol napsat vyprávění o své rodině, náležitě si na všechny zákazy a příkazy postěžuje. Netuší ovšem, co tím způsobí! Hned druhý den prožije prapodivné pondělí a úterý není o nic lepší. Josífkovi nastal pekelný týden!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49738/josifkuv-pekelny-tyden-49738.jpg 4.444
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Josífkův pekelný týden

Atlantis
12.10.2021

V pořádku. Tak bych asi ohodnotil "Josífka". Neskutečně repetitivní, kluka vám začne brzy být líto a jen se modlíte, ať už je konec. Ale pro malé děti asi zajímavá fantazie stylu "Kéž by mi matka dala jednou pokoj."

m.zirhut
23.01.2021

Docela povedená knížka, ale celé mi to přišlo dost nepravděpodobné. Přišlo mi, že rodiče až nereálně předpokládali, že se Josífek napraví. To se ale vůbec nemuselo stát, nebo alespoň ne v tu pravou chvíli.


Greena
06.01.2019

Josífek chodí do druhé třídy. Rodiče ho tradičně vychovávají, chtějí aby si uklízel a plnil své povinnosti, a Josífkovi se to strašně nelíbí. Proč mu pořád někdo říká, co by měl dělat, jak by měl uklízet, co by měl jíst, jak by se měl učit a být poslušný…
Když má napsat do školy vyprávění o rodině, na všechno si tam postěžuje.
Jaké bude jeho překvapení, když od pondělí bude u nich doma všechno jinak.
Maminka přestane uklízet, nakupovat, prát, Josífka peskovat. Bude se usmívat, lenošit, přestane jí vadit, že Josífek i jeho malá sestřička jí smažené a nezdravé brambůrky, koukají na televizi a tráví hodně času venku nebo na počítači.
Jak dlouho to bude Josífkovi takto vyhovovat…

zuziV
12.12.2018

Dětem se moc líbila. Byl to pěkně pekelný týden! :-) (a já se asi brzy inspiruji maminkou z knížky.)

Snoocer
24.03.2018

Byl to opravdu pekelný týden. Kniha to byla výborná.

zupri
19.03.2017

Takové malé zadostiučinění... děkuji za tuto knížku!

Barborinek
02.02.2017

Zajímavá knížka. Když jsem dočetla kapitolu, tak mě zajímalo, jak to bude pokračovat a chtěla jsem číst dál. Nejhezčí bylo, jak se Josífek rozhodl, že bude uklízet. Líbilo se mi, jak se teta Drahuše zastávala své rodiny. Bezvadná knížka.

aninka.b
29.12.2015

Výborně zpracovaný příběh dětské lenosti a odmlouvání. Může být motivací pro rodiče, aby chování (zejména negativní) svých dětí zrcadlili a pozorovali reakci svých dětí. Některé možnosti vyzkouším i v mé učitelské praxi.

1

Doporučujeme

Honzíkova cesta
Honzíkova cesta