Josífkův pekelný týden

Josífkův pekelný týden https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49738/josifkuv-pekelny-tyden-49738.jpg 4 52 11

Rodiče Josífkovi pořád říkají, co má dělat a co naopak nemá. Ale Josífka nebaví stále jen uklízet, psát úkoly, učit se, mýt se a nezapomenout na další protivné věci. A tak když má za úkol napsat vyprávění o své rodině, náležitě si na všechny zákazy a příkazy postěžuje. Netuší ovšem, co tím způsobí! Hned druhý den prožije prapodivné pondělí a úterý není o nic lepší. Josífkovi nastal pekelný týden!... celý text

zimolka
19.04.2023 4 z 5

Pěkné poučení z příběhu pro děti.

Aknel26
03.01.2023 5 z 5

Musím říct, že se mi knížka líbila o něco víc než synovi - ale četli jsme spolu a uteklo nám to pěkně. Paní spisovatelka to měla moc hezky vymyšlené. Josífkovi vadí, že ho rodiče stále kontrolují, peskují... Ale bude to lepší, když si ho doma nebudou všímat? Josífek si najednou může dělat, co chce, jíst, co mu chutná, nikdo ho nekárá - ale na druhou stranu ho ani nikdo nepochválí. Během pekelného týdne Josífek pozná, že udržovat chod domácnosti není žádná maminčina schválnost, co všechno to obnáší a že každý může přispět k tomu, aby to doma fungovalo.

Atlantis
12.10.2021 3 z 5

V pořádku. Tak bych asi ohodnotil "Josífka". Neskutečně repetitivní, kluka vám začne brzy být líto a jen se modlíte, ať už je konec. Ale pro malé děti asi zajímavá fantazie stylu "Kéž by mi matka dala jednou pokoj."

m.zirhut
23.01.2021 4 z 5

Docela povedená knížka, ale celé mi to přišlo dost nepravděpodobné. Přišlo mi, že rodiče až nereálně předpokládali, že se Josífek napraví. To se ale vůbec nemuselo stát, nebo alespoň ne v tu pravou chvíli.

zuziV
12.12.2018 5 z 5

Dětem se moc líbila. Byl to pěkně pekelný týden! :-) (a já se asi brzy inspiruji maminkou z knížky.)

Snoocer
24.03.2018

Byl to opravdu pekelný týden. Kniha to byla výborná.

zupri
19.03.2017 5 z 5

Takové malé zadostiučinění... děkuji za tuto knížku!

Chabuba
02.02.2017 5 z 5

Zajímavá knížka. Když jsem dočetla kapitolu, tak mě zajímalo, jak to bude pokračovat a chtěla jsem číst dál. Nejhezčí bylo, jak se Josífek rozhodl, že bude uklízet. Líbilo se mi, jak se teta Drahuše zastávala své rodiny. Bezvadná knížka.

aninka.b
29.12.2015 5 z 5

Výborně zpracovaný příběh dětské lenosti a odmlouvání. Může být motivací pro rodiče, aby chování (zejména negativní) svých dětí zrcadlili a pozorovali reakci svých dětí. Některé možnosti vyzkouším i v mé učitelské praxi.

MartinaF
14.01.2014 5 z 5

Zajímalo by mě, jestli Josífkova maminka prošla nějakým úspěšným rodičovským kurzem. Pokud ano, ráda se ho zúčastním taky. :-)

Opět další kniha od autorky, která přiková vaše dítko ke knížce a nepustí vás, dokud ji nepřečtete celou.

petrzel
20.03.2013 5 z 5

Výborná kniha nasmála jsem se u ní dosyta. Doporučuji všem rodičům pro jejich děti.