Anička.pa Anička.pa komentáře u knih

Lovec Lovec Lisa Jane Smith

Kniha je asi spíše pro mladší, ale hledala jsem něco u čeho si mohu odpočinout a skvělá volba. Hra se mi líbila, jen bych možná udělala trochu strašidelnější noční můry. Děj ubíhal velmi rychle, za pár hodin přečteno.

21.07.2020 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Když jsem o knize slyšela a přečetla jsem si anotaci, musela jsem si jí okamžitě přečíst. Každopádně nejvíce mě zaujala hlavní myšlenka knihy a to bylo možná taky jediná věc. Samotný děj mě už tolik nenadchnul, někdy jsem se přistihla, jak příběh ani nevnímam.

21.04.2020 3 z 5

Úplně nevím, jestli to byla kniha pro mě. Některé pasáže mě bavili a myšlenky byli zajímavé , některé pasáže naopak vůbec. Možná jsem čekala i něco jiného. Každopádně záleží na každém :-)

15.12.2019 3 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Zajímavá kniha podaná vyprávěním autistické holčičky. Příběh se mi četl opravdu dobře, bez nějakých dlouhých popisů či dialogů. Hlavní hrdinka Ginny i společně s její náhradní maminkou mě sice v některých pasážích trochu rozčilovali, ale převažovala lítost a smutek. Jsem ráda, že jsem se k této knize dostala, a že si teď alespoň trochu dokážu představit, co se těmto lidem může všechno odehrávat v hlavě a jak vidí svět oni.

27.09.2019 5 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Povídky byli zajímavé, některé mě bavili více, některé zas o dost méně. Hned první povídka o kanibalech mě zaujala až vyděsila a říkala jsem si, co může přijít po tomhle :-D Naštěstí už povídky nepokračovaly v takovém hrůzostrašném duchu.
Asi nejzajímavější povídkou pro mě byla samozřejmě o první Ymbryně, která hezky doplnila triologii :-) Bylo by fajn, kdyby vznikly další knihy spojené s podivnými dětmi.

12.07.2018 3 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Když jsem povídku začala číst, říkala jsem si u prvních řádků, co to je? Ale pak už se to opět rozjelo a nelitovala jsem. Povídka mě zcela pohltila a doufala jsem, že tak rychle neskončí. Bohužel konec nastal rychle a byl pro mě až příliš nedokončený...
Gillian Flynn mě opět nezklamala! Chvílema mi běhal mráz po zádech, stejně jako u všech předešlých knihách.

30.01.2018 4 z 5

Zakázané Věže Zakázané Věže Carol Gaskin

Velmi zajímavé provedení knihy, byla vlastně má první v tomto stylu. Ale samotný příběh mě už tolik neoslovil, nijak zvlášť propracovaný. Skoro každý příběh a zvolená věž byl pro mě rychlým koncem.

29.01.2018 2 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Co dodat, Harryho prostě zbožňuji :-) Další skvělý díl!

17.10.2017 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bajky se mi líbili, hezké a zajímavé doplnění. Chvílemi jsem si díky komentářům přišla , jako bych opravdu v kouzelném světě žila :-) Škoda, že to bylo tak krátké, než jsem se stihla začíst, kniha byla u konce.

26.07.2017 5 z 5

Hříšný kanec Hříšný kanec Simona Monyová (p)

Klasika od Monyové. Kniha opět nezklamala, jen v některých pasážích mi byla hlavní hrdinka trochu nesympatická, ta její oddanost za každou cenu.

26.07.2017 4 z 5

Čas zapomnění Čas zapomnění Sharon Guskin

Samotný příběh se mi velmi líbil, některé kapitoly mi však přišly zbytečné (především o Andersonovi). Jinak mohu jen doporučit :-)

07.07.2017 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Z knihy jsem nadšená! Určitě doporučuji všem milovníkům pejsků. Kniha je psaná jednoduchým stylem, žádné náročné čtení, z pohledu pejska. Chvílemi jsem se smála někdy zase plakala :-) Od první stránky při pohledu na svého pejska stále přemýšlím, co se jí asi honí v hlavě a jaké je její poslaní :-) Napadá mě zatím jediné, a to chytání tenisáků :-D :-)
Už se těším na filmové zpracování, snad nezklame :-)

29.01.2017 5 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Jedním slovem dokážu vyjádřit tuto kniha: ÚŽASNÁ!!! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, přečteno za jeden den. Velmi silný a emotivní příběh. Vůbec si nedokážu představit, že by mě něco takového potkalo.
Už se těším na filmové zpracování, které si ihned pustím.
DOPORUČUJI!

20.11.2016 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Úžasná kniha stejně jako Malý pražský erotikon! Supr vtipný příběh u kterého se nestačíte divit! Doufám, že Patrik Hartl nepřestane psát :-)

31.07.2015 5 z 5

Vzestup Guvernéra Vzestup Guvernéra Robert Kirkman

Můj nejoblíbenější seriál! Byla jsem moc ráda, když jsem objevila i knižní podobu a nelitovala jsem přečtení! Skvělý doplněk k seriálu! Kniha mě šíleně bavila a četla se mi opravdu dobře. A konec mě velice překvapil. Těším se na další díl :-)

19.01.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Ze tří knih Johna Greena se mi tato líbila nejméně, ale i přesto má zase nějaké to kouzlo. Prostřední část mi přišla trochu slabší, moc zdlouhavá, další část to vše napravila :-)

07.01.2015 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Přečetla jsem jedním dechem. Super kniha!

21.06.2014 5 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Na knihu mě nalákalo vysoké hodnocení, ale po přečtení jsem byla zklamaná. Kniha je čtivá, dočetla jsem, ale nějak mi nesedl humor autorky. Co se mě na knize naopak moc líbilo je povedené grafické zpracování.

31.07.2023 2 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Hledala jsem nějakou oddechovou knihu a to taky tato kniha splnila. Zpočátku se mi kniha velmi líbila, místy úsměvná. Konec už byl na mě přílíš zdlouhavý a předvídatelný.

27.10.2022 4 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Po prvním dílu jsem se okamžitě vrhla na druhý a to byla nejspíš chyba. Přišlo mi to téměř stejné jako předchozí díl. Sice jsem zvědavá, jak dopadnou ostatní členové rodiny, ale musím si dát nějakou dobu pauzu. Špatné čtení to, ale rozhodně není, místy se pobavíte a nové postavy jsou sympatické.

06.08.2021 3 z 5