Anička.pa Anička.pa komentáře u knih

Bhútán, má láska Bhútán, má láska Tereza Boučková

Můj první cestopis a byla to jízda, nejraději bych sedla do letedla a odletěla směr Bhútán. Zpočátku jsem přítele neustále zahlcovala informacemi ,,veděl jsi, že...". Velmi se mi líbili zajímavé vsuvky. Trochu jsem postrádala mluvení s místními, a vyprávění o jejich životech. Ale jinak celé dobrodružství na kolech bylo krásně popsané.

24.09.2020 5 z 5

Feministky nenosí růžovou a jiné lži Feministky nenosí růžovou a jiné lži Scarlett Curtis

Jako nejspíš káždého z nás, kdo tuto knihu četl, zaujali některé eseje více, některé méně a nějaké naopak vůbec. Líbilo se mi zpracování knihy, že jsme mohli nahlédnout, jak všemožně lze feminismus chápat a jak ho vnímají ostatní ženy. Knihu jsem četla s velkými přestávkami, když jsem měla chuť po knize jsem sáhla a pár esejí si přečetla.

14.04.2020 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Ze začátku jsem moc knihu nepobírala, očekávala jsem nějaká úvod, kdy by mi autorka přiblížila, co se vlastně stalo, co obnáší tento režim. Naštěstí, díky seriálu, ze kterého jsem viděla alespoň kousek, jsem si to dokázala představit. Každopádně po chvíli jsem se do příběhu zcela ponořila a děsila se představy, že by něco takového mohlo nastat. Určitě se pustím i do seriálu!

18.06.2019 4 z 5

Úžasné! :-) Kniha na jedno odpoledne, kdy se mi při čtení v hlavě promítal celý film. Bylo to skvělé připomenutí filmu, který byl také dokonalý. Jen asi stejně jako u prvního dílu, je mi líto, že je kniha v podobě scénáře, a né formou příběhu, kde bychom se mohli dozvědět něco navíc, než je ve filmu. Co se týče grafické stránky knihy, je to opravdu nádhera, každý obrázek jsem si užívala :-)

06.06.2019 5 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Příjemná kniha, u které jsem si odpočinula :-) Romantický, veselý i chvílemi smutný příběh jedné velké rodinky, u které mi všichni její členové byli velmi sympatičtí. Konec sladký, možná trochu až moc, ale proč ne :-) Určitě to nebude poslední kniha od této autorky!

04.06.2019 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Sice nejsem milovník koní, ale knihu od Jojo Moyes jsem si nemohla nechat ujít. A jsem ráda, že jsem ji do ruky vzala. Příběh byl čtivý, postavy velmi sympatické, jen se Sarah jsem občas bojovala a někdy mi její chování vadilo. Konec sice přeslazený, ale po tom všem jsem ho i uvítala :-)

06.09.2018 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Co dodat Harry Potter je srdcovka a nikdy mě nepřestane překvapovat :-)

14.09.2017 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Knihu bych rozdělila na dvě části. U první jsem se nemohla zastavit, knihu jsem přímo hltala. Postupně však děj klesal a už se mi do knihy moc nechtělo a spíše jsem se přemlouvala. Konec mě, ale zas překvapil. U knihy mi také vyhovovali krátké kapitoly a styl psaní.

28.05.2017 4 z 5

Jednou tě najdu Jednou tě najdu Carrie Elks

Jednoduchý příběh, já jsem si u něj skvěle odpočinula. Taková jedna velká slaďárna. Postavy mi byly velmi sympatické, především Richard, pan dokonalý :-D Konec už byl total mega slaďárna, která na mě byla až moc..

10.04.2017 3 z 5

A co kdyby to bylo jinak? A co kdyby to bylo jinak? Laura Barnett

Na knihu jsem se velmi těšila, nadchnulo mě téma, a to 3 rozdílné verze jedné dvojice. Bohužel mě kniha trochu zklamala. Velmi jsem se ztrácela v příbězích a než jsem se stihla vžít do dané verze, ocitla jsem se na další stránce zas v druhé verzi. Jednotlivé příběhy jsem si proto musela napsat na papírek, kde jsem měla vypsané kdo s kým je v jaké verzi. Kapitoly byli velmi krátké, bylo by lepší odvyprávět nejdříve první, druhou a třetí, než-li takhle na přeskáčku.

12.02.2017 3 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Knihu jsem četla velmi pomalu a rozkouskovaně. Námět mě hrozně navnadil, když jsem si přečetla obálku, nemohla jsem se dočkat čtení. Jenže samotný příběh mě hrozně zklamal, chvílema jsem si myslela, že knihu ani nedočtu. Některé části se mi líbily (například scény v internátě), ale pak nastávaly převážně ty nudné pasáže. Určitě se ke knize již nevratím.

04.10.2016 2 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

3 různé příběhy, které jsou navzájem propletené. Nápad se mi moc líbil, ale konec byl na můj vkus až moc propletený.
Ze všech tří příběhů se mi nejvíce líbil 1, do kterého jsem se začetla okamžitě a hlavní postavy byly zábavné a velmi sympatické. Vůbec by mi nevadilo, kdyby celá kniha byla jen o nich :-)
Druhá povídka mě vůbec nebavila, místama jsem nevnímala a ani postavy mě nijak zvlášť neokouzlily.
A třetí a také poslední příběh nebyl úplně zlý, ale hlavní hrdinka Addie mi vadila. Věčně se litovala, přemýšlela jen nad sebou, vím, že to byl nejspíš autorky záměr, ale příběh podle mě mohl být lepší i bez toho.
Celkově hodnocení za mě 65% za nápad propletených příběhu a za první příběh :-)

16.08.2016 4 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Všechny knihy od Jojo jsou prostě úžasné, vždy ve mě něco zanechají! Jeden plus jedna jsem opět jako všechny ostatní přečetla jedním dechem. Je to báječná oddechová kniha :-) Už se nemohu dočkat na další knihy :-)

13.08.2016 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Jako všechny ostatní knihy od této autorky, Temné kouty nezklamali. Ze začátku možná trochu zdlouhavé, ale pak se to opět rozjelo a nestačila jsem se divit a odpoutat od knihy :-)

27.07.2015 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Úžasný příběh! Od mé první přečtené knihy Než jsem Tě poznala od této autorky o malinko slabší, ale stejně doporučuji!

17.12.2014 5 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Tuto knihu mi vřele doporučovali mě kolegyně, tak jsem po ní jako po knize pro oddych skočila. Nemohu říct, že by mě kniha nějak extra pobavila, místy jsem se pousmála, ale jinak mi kniha moc nesedla. Žádné pozadí, životy hrdinů a ani hlavní postavy nebyli nějak zvlášť sympatické. Počítala jsem spíše strany dokonce a čekala co z toho vyleze, takže za mě už ne.

14.05.2023 1 z 5

Část tvého světa Část tvého světa Liz Braswell

Malá mořská víla patří k mým nejoblíbenějším pohádkám, takže jsem si tuto knihu musela přečíst. Převyprávění Ariely a co kdyby neporazila Uršulu bylo pro mě jedno velké a milé překvapení. Příběh byl čtivý a zajímavý. Oceňuji, že některé části příběhu byly i k zamyšlení, jako například chování lidi k mořskému životu.
Určitě doporučuji každému fanouškovi této pohádky :-)

14.05.2023 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Páni, to byla zase jízda :-) Příběh plný zvratů. Líbilo se mi, že díky čtvrtohrám jsme měli možnost poznat další vítěze hladových her, kteří mi byli velmi sympatičtí, především Finnick. Ten konec? Nevidět film a ještě k tomu čekat takovou dobu na poslední díl, bych se asi zbláznila. To byl jediný okamžik, kdy jsem za shlednutí filmů byla ráda a nemusela žít takovou dobu v tom, co bude dál. Okamžitě se vrhám na třetí díl :-)

05.11.2020 5 z 5

Inferno Inferno Lisa Jane Smith

Nemohu říct, že mě série nebavila, přece jenom jsem došla do úplného konce, ale už nejsem cílová skupina těchto knih. Každopádně jsem hledala odreagování a tato série to zcela splnila.

07.09.2020 4 z 5

Doupě Doupě Lisa Jane Smith

Obdobně jako u prvního dílu jsem i po druhém sáhla se stejným záměrem, a to si odpočinout. Kniha se četla rychle a děj ubíhal :-) Za mě dobrý relax :-)

06.08.2020 4 z 5