anibeni anibeni komentáře u knih

Lehké fantastično (limitovaná sběratelská edice) Lehké fantastično (limitovaná sběratelská edice) Terry Pratchett

O dost lepší než Barva kouzel.. Mělo to děj a spád a plno vtipných hlášek.. prostě Zeměplocha..
Pořídila jsem si limitovanou sběratelskou edici a jen škoda, že není pár ilustrací uvnitř knihy..

24.04.2024 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Tahle kniha byla jak na houpačce - jednou byla na ránu Julie, podruhé Agnes... Jednou jsem chápala rozhodnutí matky, abych posléze naopak chápala postoj dcery... děj se tak nějak prolínal a plynul a já doufala, že to nějak dopadne.. konec byl jaký byl, mohl být lepší....

17.04.2024 4 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

Knihy od Yrsy mě baví, líbí se mi i její styl psaní. Ke Kořisti jsem sedla a tak jsem se do čtení ponořila, že jsem až cítila to mrazivé počasí a nevysvětlitelné zvuky.. Příběh je vyprávěn ve třech dějových linkách, které se svým způsobem na konci protnou. To, jak kniha skončila, mě překvapilo a zároveň mě to pobavilo. Nemusí přeci všechny knihy skončit jasným vysvětlením...

20.03.2024 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Začátek pro mne nebyl vůbec jednoduchý, přiznám, že mi úplně nesedl. Ale jsem ráda, že jsem knihu neodložila a četla dál, protože to, co se na následujících stránkách rozjelo, bylo nečekaně dobré.. Příběh gradoval v samotném závěru a rozpletl tak nitky všech tří dějových linií a v podstatě i všech účinkujících.. Klobouk dolů, tato kniha se povedla...

14.03.2024 5 z 5

Ghostwriter Ghostwriter Alessandra Torre

Přes nenápadný začátek kniha neskutečně gradovala. Nedokázala jsem ji "prokouknout", takže jsem s každou stránkou byla sice blíž pravdě, ale tu jsem dlouho nemohla odhalit. A když k tomu došlo, tak jsem tomu nemohla uvěřit..
Kniha mi přijde originální svým pojetím příběhu - spisovatelka píše svoji poslední knihu a píše ji tak nějak netypicky - a kniha je to opravdu poslední..

03.03.2024 5 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

I když je podobných knih nespočet a plno jsem jich četla, tak i tak mě tato kniha dokázala vtáhnout do děje. Jen jsem z toho už nebyla tak odvařená, jako poprvé... Střídání časů a osob mám ráda. Děj byl pro mě sice předvídatelný, ale byly okamžiky, kdy jsem fakt nevěděla...

25.02.2024 4 z 5

Čekala jsem něco jako životopis Toyen, dostala jsem ale celou plejádu umělců srocených kolem Devětsilu. Což by mi nevadilo, plno věcí a lidí jsem neznala.. Tahle kniha by si ale zasloužila výtvarné vsuvky, aby si mohl člověk ihned promítnout přesně ta díla, o kterých čte. Co mi vadilo, byl styl psaní a vsuvky "té druhé".. Každopádně kniha mě úplně vtáhla do centra české avantgardy a sledovat růsty i pády jednotlivých umělců bylo prostě parádní..

24.02.2024 4 z 5

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Po delší době zase jeden z dílů Sigma Force. Tentokrát zpestření v podobě Tuckera s Kainem... Příběh byl opět napínavý a četlo se to samo..

10.02.2024 5 z 5

Probuzení Probuzení Amanda Stevens

Celou sérii hodnotím kladně - bylo to pohodové a přitom pro mě napínavé čtení, u kterého jsem se sice nebála, ale zaujaly mne jednotlivé díly kvůli tomu, že se vždy odkryla část z rodinné historie samotné Amelie.. Některý díl byl slabší, jiný byl lepší, ale za mě celkově se tato série povedla.

22.01.2024 5 z 5

Hříšník Hříšník Amanda Stevens

Schopnosti Amelie narůstají a protivníků přibývá.. Opravdu jsem zvědavá, jak bude pojat poslední díl.

15.01.2024 5 z 5

Návštěvnice Návštěvnice Amanda Stevens

Rozhodně lepší než třetí díl. To, že Amelie bude asi něco víc než jen ta, co vidí duchy, bylo jasné, ale sama jsem zvědavá, co se o ní v dalším díle ještě dozvím. Jen doufám, že její už tak dost komplikovaný původ nebude ještě komplikovanější.. protože to už by bylo asi moc..

07.01.2024 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Tato kniha mi dala něco, co jsem ani v nejmenším nečekala.. Čekala jsem totiž detektivku a místo ní mi byl naservírován kus historie, o kterém jsem neměla ani tušení a to mám Šumavu načtenou a prochozenou křížem krážem..
Co mi ale dělalo velký problém, a to hlavně v první půlce knihy, tak to byl styl psaní a skákání nejen v čase a mezi postavami, ale i nečekané odbočky uprostřed nějakého vyprávění.. To šlo fakt ztuha.. Pak jsem si asi zvykla, každopádně mě víc než styl psaní zajímala fakta o táboře a v neposlední řadě i zločin..

02.01.2024 4 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Přestože je i tento díl velmi čtivý, tak mě přišel zatím z této série nejslabší... Bylo to napínavé, objevilo se tam plno nových věcí a nových lidí, vysvětlilo se pár událostí... ale něco tomu chybělo..

27.12.2023 3 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Po delší době jsem si dala další díl ze série Strašidelné domy a opakovaně musím vyzdvihnout nádherné obálky těchto knih.. Příběh samotný byl zajímavý, trošku strašidelný a rychle ubíhal..

26.12.2023 4 z 5

Výměna Výměna Beth O’Leary

Bylo to taková oddychovka na dva dny.. S knihou Spolubydlící se to srovnat nedá, ta byla prostě výborná, ale každá kniha je jiná a i tahle zaslouží pár hvězdiček za námět a příběh...

25.12.2023 3 z 5

Barva kouzel (limitovaná sběratelská edice) Barva kouzel (limitovaná sběratelská edice) Terry Pratchett

Hodně dlouho mi trvalo, než jsem se konečně pustila do čtení Zeměplochy.. a protože se mi opravdu moc líbí tato limitovaná edice, musela jsem si jí pořídit a zařadit ji tak do své knihovny..
Příběh Barvy kouzel znám, jelikož mám několikrát zkouknutý dvoudílný film a herecké výkony jsem si tak v hlavě porovnávala s právě čteným příběhem. Těším se na další příběhy ze Zeměplochy, na Smrtě, na Mrakoplaše a další postavičky..

23.12.2023 4 z 5

Velmi čtivé pokračování jedné sudetské vesnice.... jak už tady někdo psal, nenávist vůči Němcům v prvním díle by se dala pochopit vzhledem k jejich válečným zvěrstvům, ovšem nenávist komunistů vůči vlastním lidem, jejich donucovací metody a jejich běsnění - to se pochopit nedá..

22.12.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Po přečtení Javůrkových Chaloupek jsem se na Sudetský dům vyloženě těšila... a nezklamalo mě to.. naopak.. Opět se jedná o velmi čtivou knihu, byť v tomto případě na smyšleném místě (jak hned v úvodu sám Javůrek vysvětluje). Nicméně podvědomě jsem si příběh zasadila do Krušných hor. Osud rodin Smolíkových a Fuchsových se k ni nemazlil - ovšem s "předsedou" a komunistou Tomečkem to fakt nevyhráli.. To jak se lidé k sobě chovali, jak snadno a rychle zapomínali na své vlastní činy, na to, že jeden den byl soused kamarád a druhý den nenáviděný parazit, to se dělo asi všude v Sudetech, taková byla bohužel doba..

18.12.2023 5 z 5

Království Království Amanda Stevens

Už je to pár let, co jsem četla první díl této série a a i nevím, proč jsem se hned nepustila do dalšího dílu. Nicméně teď jsem potřebovala trochu "něco jiného" a tahle kniha mi to splnila na maximum. Líbil se mi příběh, líbila se mi zápletka a líbilo se mi i to tajemno plné duchů..

15.12.2023 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Sága o Ciri se mi hodně líbila... Ale co jednou začne, by mělo i skončit... A proto končí Geralt, Yenefer i Ciri - byť asi ne úplně jasně (tak umřeli nebo je fakt zachránila???)
Nechce se mi hodnotit tento poslední díl, protože každá z knih měla své plusy i mínusy, ale celkově to bylo povedené a já jsem ráda, že jsem se do toho pustila..

13.12.2023 4 z 5