Anibag Anibag komentáře u knih

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Mně se knížka líbila.

07.08.2023 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Mně se kniha líbila. Obyčejný neobyčejný rok. Oddychovka.

01.03.2023 5 z 5

Hezké čtení.

Cesta k nesvobodě Cesta k nesvobodě Timothy Snyder

Doporučuji předčítání na demonstracích. Aha, on by to nikdo ze svolávajících nepovolil a pod jevištěm by textu stejne nikdo nechtěl rozumět.

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Byla to dřina přečíst! Kniha je brilantní a je na ní poznat, že napsání byla dřina mnohonásobná. Děkuji autorce za její práci. Hvězd dávám 10!

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

(SPOILER) Nemám moc v oblibě přílišné napovídání čtenáři s pocity. Seškrtala bych všechny "poraženecké" pohledy a vzdychy, ale jinak příběh zajímavý.

Spoiler!

Od půlky jsem věděla, protože podoba s Cathy Amesovou asi nebude náhodná.

25.02.2023 4 z 5

A uzřela oslice anděla A uzřela oslice anděla Nick Cave

Tahle kniha mě zasáhla. Četla jsem ji třikrát - v rozmezí asi čtyř let. Vždy celou a vždycky s jinými pocity hnusu a touhou pochopit. Je to síla, kde jsem stále nepřišla na to, co nám chtěl vlastně Nick sdělit, a proto mě nepřestává fascinovat.

06.09.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Smutný příběh, krásná kniha. Děkuji.

18.08.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Pro všechny, kteří zapomněli, pro všechny, které pálí svoboda, pro ty, kdo si to vlastně bohužel neprečtou.

08.08.2022 5 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Škoda, že si to neprečtou ti, kteří by měli.

07.07.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásné čtení. Děkuji.

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Moc se mi kniha líbila.

19.10.2020 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Radka Třeštíková umí psát. Její poslení kniha mě naprosto okouzlila. Ještě cítím ten zmatek a úzkost. Opět jsem věřila každému slovu, každé situaci. Rozervaná Vladěna, nad kterou bych brečela, nebo jí nafackovala. Nic mezi. Styl mi opravdu seděl, nemám ráda, když mi autor vysvětluje, nebo mi snad i radí, jak se mám cítit. Autorka atmosféru navodí pouhým rozhovorem, nebo zdánlivě nevinnou vzpomínkou. Radka Třeštíková mě vždy překvapí příběhem v příběhu, o kterém jsem nikdy nečetla, ani neslyšela. Knihu doporučuji všem, obzvlášt zatoulaným ženam.

17.05.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kniha se mi nesmírně líbila.

22.09.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Skvělé!

04.03.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Kniha se mi moc líbila.

02.10.2018 5 z 5

Nuda Nuda Alberto Moravia (p)

Nuda. Opravdu jsem se nudila.

29.09.2018 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Řez do živého. Každou z žen známe, víme jak vypadá a dokonce slyšíme její hlas. Spousty škobrtnutí, slabostí, neschopnost vykřičet co opravdu chceme - nejen okolí, ale samy sobě především. Jsme to my. Oceňuji opravdovost příběhu. Věřila jsem každému slovu, byla jsem tam. Několikrát jsem se smála nahlas, dvakrát jsem zčervenala nad trapností situace. Bravo!

Nesouhlasím s názorem, že souvětí jsou složitá, krkolomná. Já považuji za mistrovské, když autorka dokáže v jedné vetě vykreslit situaci, byt, povahu, zájmy, schopnosti (neschopnosti), snad i vzhled, přičemž nic z uvedeného nepopisuje.

Kniha o velikých chybách. Jenže chybovat je přece lidské. Doporučuji!

19.07.2016 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London