AnetaM AnetaM komentáře u knih

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Rezistence je moc super knížka! Samozřejmě pokles oproti Divergenci tam byl. Ani nevím pořádně proč.
V tomhle díle se dozvíme hodně o všech frakcich a knížka je dost nečekaná....
Asi me zklamal ten vztah Tris a Tobiase. A konec... Vždyť se toho hrozně moc nevysvetlilo! Byl rychly a takový...Ze už jsem myslela ze to špatně dopadne! Ale taky takovy, ze se nemůžu dockat na Alianci.
Jinak je to ale úžasná knížka, která vás vtáhne. A často budete jako ja:) plakat za hlavní hrdiny!

04.06.2016 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Ale né-ten konec.
Brečela jsem, ale tak nějak jsem to čekala podle toho, co je u posledního dílu...
Jinak zase super, možná i víc než ta první.
Doporučuji i film, akorát je v němčině a je tam i kousek z třetího dílu.
Nemůžu se dočkat na poslední díl, ale stejně nechápu, jak se to autorce povede zakončit. Vždyť tam je tolik zápletek a důležitých věcí...

24.05.2016 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Wau, to je tak super knížka!
Musí se u ní sice přemýšlet, protože se toho tam děje opravdu hodně, kapitoly jsou asi 20. stránkové, ale to nevadí. Podle mě to dělá knížku ještě lepší.
Pokud vahate a máte rádi romantiku, minulost a Anglii, tak si tuhle knížku určitě přečtěte. Je taky strašně vtipná, často me donutila rozesmát se nahlas:D.
Takže za me 5 hvězdiček, už dočítám druhý díl!

23.05.2016

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Dočteno!
Asi to nevydržim, zítra si musím z knihovny půjčit Alianci.
Ale co dneska? Určitě se zblaznim, dokud se nedozvim jak to pokračuje!!!

16.05.2016 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Super.
Další "Americká" knížka která je dokonalá.
Nádherně napsána, úžasný námět, nej hlavní postavy.
PS:Peter je dokonalej!

Den co den Den co den David Levithan

Smutné
Zajímavé
Nečekané
Snad jen moc rychlý konec...

13.04.2016 3 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Krutý a smutný příběh.
Budete potřebovat 10 balení papirovejch kapesniku a klid. A silný nervy!
A budete brečet!

Divergence Divergence Veronica Roth

Wau!
Nejdřív jsem si říkala: "Oni o tom všichni dost mluví, tak bych si to mohla taky přečíst.." Proč až teď? Ani nevím.
Tak na začátek: Dokonalá obálka, kterou jsem tedy nejdřív moc nechápala, proč tam je, jsem poznala, až v průběhu knihy.
Nejdřív jsem nebyla moc spokojená s hlavní hrdinkou-blondýna, ty já moc nemusím. Ale moc se mi líbilo její chování. Bylo úžasné, jak autorka umí psát a hlavní hrdinka se měnila před očima.
Prostředí z budoucnosti se také moc povedlo. Frakce byli velmi zajímavě popsané.
Stejně i postavy: Čtyřka, kdybych se předčasně nedozvěděla jeho pravé jméno vůbec bych nic nečekala. Jen milého a odvážného kluka, který umí ale fantasticky házet nože.
Caleb, od kterého bych taky nikdy nečekala jeho volbu. Chování měl zvláštní, takové, nic moc...
Chris, odvážnou hezkou opálenou holku. Strašně mě v ní zklamal film-mohli vybrat alespoň někoho, kdo se podobal popisu v knize.
Taky se mi líbil románek mezi hlavními hrdiny, on je dokonalej.
Celá kniha má v sobě mnoho nečekaných zvratů ohledně různých postav: Edwarda, Ala, mámy (Bea)trise a Marcuse. Kdo četl, tak ví.
Co mě zklamalo... nic
Snad jenom film, který se mohl víc držet předlohy v knize. Taky tam vynechali strašně důležitých scén. Ale to je teď jedno.

Hlavní je, že Divergence se zapíše na můj seznam knih na které nezapomenu. A momentálně taky mezi ty moje nejoblíbenější. Ještě mám před sebou další díly, takže už se nemůžu dočkat. Jestli budou stejně úžasný, tak já nevím...

Táta Sekáč Táta Sekáč Jean Webster

Docela hezká knížka, kdybych už asi od poloviny nečekala, jak to dopadne. Né že bych si přečetla konec, jenom mě to napadlo, a přišlo mi, že to musí pochopit už každý.
Hrdinka byla vtipná a "táta Sekáč" samozřejmě taky.
Doporučuji. i když pro mladší hrdinky-četla jsem v 11. nebo 10. letech.

13.04.2016 3 z 5

Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Veronika Válková

Tadyta knížka není ošklivá. Typla bych ji tak pro holky do 12. Má příběh a člověk se tam dozví základy dějepisu. Problém je v tom že všechny tyhle knížky od Válkové mají stejný příběh. Podobný. Zápletku a skoro kopirovatelny začátek a nakonec nesmyslně dlouhou kapitolu o zápisech do deníčku. Tahle ale z její série s kouzelným atlasem patří k těm lepším.

07.04.2016 3 z 5

Dvojčata Dvojčata Saskia Sarginson

Né, prostě ne.

Je to strašný.

Já teda rozhodně nedoporučuji!

31.03.2016 odpad!

Anna a Anna Anna a Anna Charlotte Inden

Líbilo se mi to. Knížka napsána dopisy je originální nápad. I to, že je celá psaná ( i kreslená) modře.
Jinak mě ale ničím moc nezaujala. Příběh mi přišel docela predvidatelny, místy trošku zamotany. Možná, když by byla knížka delší... Nevím
Ale 3 hvězdičky si určitě zaslouží.

25.03.2016 3 z 5

Léto, jak má být Léto, jak má být Jen Calonita

Letní oddechovka čtena v prosinci:D
Jinak moc super nápad. Ten tábor byl strašně Americkej. Všechny postavy hrozně sympatický!
Moc doporučuji, bylo to super!
PS: Čtěte v létě!

03.03.2016 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Né!!!
Co to jako má být? Nejsem zlá a tak jsem dám hvězdičky dvě. Jen tak pro srandu!
Copak to už není trošku trapné? Přišla nová postava "vlkodlak" tak to hned musí být v další knížce ještě horší než ve dvojce. Tam alespoň Bella nepodváděla Edwarda před očima. Ale on ji všechno promine, protože ONA za nic nemuze.
Asi se tady rozčiluju dost zbytečně ale vždyť si autorka vybrala naprosto strašnou postavu jako Bellu. Všichni ji milujou a je úplně nádherná a má takovou "nejuzasnejsi" krev. Chvilku Jacob, pak Edward.
Nikdo samozřejmě nečekal, ze "hodní upíři" vyhrají tak strašnou bitvu... Hlavně ze Bella hrozně brání Jacoba, nepřizná mu ze se bude vdávat...
Vážně kravina! Ani nevím proč jsem to četla. Jo a abych nezapomela OBSAHOVALO TO SPOILERY!

02.03.2016 2 z 5

Já nejsem neviditelná Já nejsem neviditelná Marcus Sedgwick

POZOR-SPOILERY
Tahle knížka jistě nezaujme obálkou. Ta mi přijde dost nezajímavá. Potom taky je docela zvlastni jak si ten tatínek pořád tvrdí něco jak má pravdu a když už i děti začnou věřit ze nic není náhoda, nakonec zjistí ze stesi opravdu existuje.
Tenhle příběh je hezky. Ale nemá nic originálního. Snad jen to ze je hlavní hrdinka slepá. Ty stránky z te tátovi knizky me vůbec nebavili. Kdyby ta knížka měla být lepší, musela by mít víc akce.
Ale co, přečíst si ji klidně můžete.

02.03.2016 3 z 5

Motýlí křídla Motýlí křídla Veronika Bicker

Wau
Docela dost super! Tahle knížka sice není úplně strasidelná, jak jsem po prvním dilu-Mrazivé leto-čekala.
Tyhle knížky na sebe nenavazuji, mají jiný příběh ale obě jsou super!
Tristan je tak užasnej! Nechápu jak ho mohla nechat!
Takže určitě si to přečtěte!

01.03.2016 4 z 5

Umění předstírat Umění předstírat Rachel Harris

Moc hezká knížka.
SPOILERY
Tahle knížka má úplně nádhernou obálku. Už proto me nadchla. Moc se mi líbí také jak jsou jednotlivé stránky (přesně hodiny a dny do plesu absoloventu♡).
Jinak typické americké prostředí, které mám strašně ráda. Brandon je hrozně sympatický...
Ale kdybych si měla vybrat tak Justin. Nevím proč ale nějak se mi potom líbil víc. Jak ho všichni ze začátku kritizovali tak se dost změnil.
Co se mi nelíbilo? Jméno Alyssa;). Já nevím, me se prostě nelíbí. Jinak ten predkonec;)
Myslim to, ze si Aly i Brandon naprosto znicili pratelstvi a radsi se ignorovalia neverili ze ten druhy je muze taky milovat.No prostě tak.
Docela si zkazily přátelství... Ale byla z toho láska! Jeste se mi nelibilo na konci ze nevim co Gabi a ples(snad jim to vyslo)!
Moc hezká knížka, ale vsem dát 5 hvězdiček nemuzu:D

29.02.2016 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tak tedy ano, něco k Stmivani napisi-ale jen kratce:
Takže, proč jsem dala 3 hvězdičky.
1=autorka přišla už v roce 2005 s něčím novým= upíry a vlkodlaky. Teď bych určitě Stmivani tuhle hvezdicku nedala, protože tohle téma je ve vsem- filmech, knihách...
2=přesto, ze Stmivani je hrozná kravina, autorka psát umi- dokonce tak ctive, ze je Stmivani a jeho postavy tak slavné. Takže tenhle bod má autorka za to ze umí psát ;)
3= tenhle jsem tam dala proto, aby se knížka odlisila od svých dalších třech dílů. Totiž ja nemám to srdce dát něčemu jen 1 hvezdicku, tak abych ukázala ze tenhle první díl se jeste da číst...
Tak jo, řekla jsem krátce!!!

29.02.2016 3 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Úplně úžasné zakončení te nejuzasnejsi serie.

Hunger Games je opravdu úplně nejlepsi knížka!
Filmy taky super ale tohle?
MILUJU HUNGER GAMES!!!

28.02.2016 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Tak tady nebudu spoilerovat, alespoň to bude krátké:
Elite musím dát jenom 4 hvězdičky, abych oddělila to ze První a Selekce jsou trošku lepší.

Tady se řeší pořád jen jestli Aspen nebo Maxon a Amerika si nemůže vybrat. Kniha me dokázala stejně jako obě další rozbrecet. Hlavně u Marlee a na konci. Kdo četl tak vi co myslím. Celou trilogii si určitě prectete-je úžasná!
PS: tak to zas tak krátký neni; )

28.02.2016 4 z 5