Andy0892 Andy0892 komentáře u knih

Nejistý zítřek Nejistý zítřek Avery Williams (p)

Jak tu již píše Silencia - Sera byla jedna z mála hrdinek, která mi cuchala nervy. Naivní, ustrašená, nic si nepromýšlela dopředu. Přišlo mi, jako by spisovatelka chtěla mít tenhle příběh Serafiny už za sebou a tak prostě naplácala pár vět v rychlém sledu a bylo to. Žádné pátrání, vyšetřování - prostě se pokusím zabít několik lidí a snad některý bude ten pravý padouch. Naštěstí jsem knihu koupila velmi levně, takže...

07.02.2016 2 z 5

Deklarace smrti Deklarace smrti Gemma Malley

Styl psaní mě tedy nenadchnul, velikost písma knihu ještě ztenčilo, urychlený závěr tomu všemu také nijak nepomohl a tři hvězdičky dávám vlastně jen za téma. Bylo vidět, že spisovatelka měla příběh promyšlený, bohužel to nedotáhla do konce.

07.02.2016 2 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Po dlouhé době klidnější kniha bez vymyšlených příšer, apokalyptických výjevů z budoucnosti (obvykle čtu právě tohle), přesto tak opravdově krutá, připomínající nám, že svět ve kterém existujeme umí být dost nelítostný. O čem je tahle kniha? O druhých šancích, o tom nalézt svoje pravé já, o pomstě, odpuštění, lásce, ale především o tom, že bychom se neměli vzdávat ať už se nám cokoliv - kdokoliv postaví do cesty.

31.01.2016 4 z 5

Dýchání pod vodou Dýchání pod vodou Alex Flinn

Myslím, že téma knihy bylo velmi dobré, ale dalo se zpracovat o dost lépe. Autorka nám ukázala druhou stranu, temnou stranu hlavního "hrdiny" knihy. Poprvé jsem četla knihu, kde hlavní postava stála na obou stranách - násilník/oběť, ale ničemu to nevadilo, protože svět takový je. Kniha Dýchání pod vodou není úžasný trhák, ale donutí vás vidět tenhle problém z druhé strany, zamyslet se nad násilím a mě osobně poděkovat svojí rodině za to jaká je.

31.01.2016 2 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Pro mě to byla ve větší míře detektivka než jakýkoliv jiný žánr, ale tato kniha má u mě plusové body za nápad, styl psaní, rozřešení. Knihu jsem si koupila za velmi malou cenu v Levných knihách spíše z nudy, ovšem překonala moje očekávání. Oddechové, přesto napínavé čtení.

25.01.2016 3 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Nejlepší kniha co jsem za poslední dobu četla. Vadí mi ohrané milostné trojúhelníky, naivní děvčata, uslintaní chlapci, ale tady - láska v té "nejčistší" formě, napětí, démoni jsou tu vykreslení úplně jinak i boj proti nim. Sledování tří různých osob není nijak rušivé, v knize se dobře orientuje. Tahle kniha si podle mě zaslouží i víc jak 5 hvězdiček.

23.01.2016 5 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Téhle knize rozhodně prospělo, že příběh napsala autorka, která si prošla tím samým, ale přesto mi tam něco chybělo. Možná ji odsuzuji, protože ještě před ní jsem četla knihu v angličtině - One Moment, která měla v sobě zápletku, nějaké tajemství - mnohem větší a silnější, než v této knize. Oproti tomu ale byla tato kniha mnohem dospělejší.

03.01.2016 3 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Fanoušci Johna Greena směle do čtení!!! Pěkný příběh, který mohl být propracovanější, ale i tak vás donutí přemýšlet nejen o sobě, ale i o svém okolí. A člověk, který si prošel něčím podobným - ať už ze strany někoho kdo nechtěl dál žít, nebo ze strany někoho, kdo se vyrovnává se ztrátou blízkého člověka ujistí v tom, že není sám. Spisovatelka nemusela však být tak shovívavá a měla servírovat krutou realitu namísto toho, aby pocity obalovala a překrývala teen románkem, pak by měla kniha mnohem hlubší poselství, ale i tak se mi líbila.

27.12.2015 3 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Kniha je slátanina jiných knih, ale proč ne? Každá kniha něco napodobuje, odněkud čerpá inspiraci, proto tuto stránku hodnotit nehodlám. Plus dávám za pěkný obal, dobrý překlad, čtivost i za některé postavy. Jen mi vadí, jak se v každé knize objeví nerozhodná holka (skoro až) bez vlastního názoru, neschopná si vybrat "stranu" pro kterou se má rozhodnout. Přesto se pustím do čtení dalšího dílu. Uvidíme kam nás děj posune...

27.12.2015 2 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Ano, souhlasím - s Hunger Games to nemá nic společného. Člověk, který to řekl nejspíše knihu (ať tu či tu) nečetl. Myšlenka, nápad i zpracování knihy bylo dobré. Uvítala bych trochu méně francouzštiny (stále je pár lidí, kteří tento jazyk neovládá tak plynně :-), trochu více akce a tajemna. Kdo čte knihy tohoto typu, snadno přijde na to, kam se příběh bude ubírat. I tak však dávám kladné hodnocení a rozhodně to pro mě tímto dílem neskončilo.

27.12.2015 3 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Obal knihy mě velmi zaujal a když jsem odcházela z obchodu tuhle knihu jsem si prostě musela odnést, ale... Srovnání s Harry Potterem dle mého názoru není na místě. Nápad i celý děj nebyly vůbec špatné, jen jsem ke čtení potřebovala větší klid než obvykle a i tak jsem se občas ztrácela. V knize je dost nepodstatných informací, které ubíraly pozornost hlavní dějové lince.
Postavy... Hm, co k nim dodat, ke každé z nich odkážu přiřadit obličej nějakého herce, ale v psané podobě mi moc nesedly.
Tahle kniha je někde uprostřed - naláká, nadchne, začtete se,nudíte se, mezi tím se ztrácíte, opustit ji však nechcete. :-)

25.12.2015 2 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Do určitého momentu se mi kniha líbila, nevím, proč se do všech post-apokalyptických knih přidávají milostné trojúhelníky a jiné podobné zápletky, které pak neumějí pořádně rozepsat, vysvětlit a ukončit. :-) Například kniha Vteřinu poté je v tomto ohledu mnohem lepší. Když tedy pominu všechno to kolem, rozhodně se pustím do čtení dalšího dílu.

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Další kniha z výprodeje a další, která nezklamala. Určitě stojí za to si ji přečíst. Velké plus - jsou i další díly!!! :-)

17.07.2015 3 z 5

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

Klasická teen kniha s trochou nadpřirozena. Myslím, že Stmívání mělo velkou výhodu díky zfilmování, stylu psaní a tím, že to bylo najednou něco úplně jiného (alespoň pro mě). Takže každá další kniha bude srovnávaná právě s Twilight ságou. Proto upustím od porovnávání těchto dvou knih, Najít Sky je nenáročné čtení, až na několik podivných nemoderních výrazů a chyb v překladu se čte dobře. Rozhodně z toho nebudete mít noční můry :-)

- zajímavé (trochu ohrané) téma
- krásný obal knihy
- Příběh je ukončen, nemusíte tedy čekat na další díl.

Co by mé dcery měly vědět Co by mé dcery měly vědět Elizabeth Noble

Mě kniha opravdu dojala. A to nejsem žádná velká citlivka. Nejspíš to bylo tím, jak moc jsem se našla v jedné z postav. Nikdy v životě jsem nebyla tolik nikomu podobná :-) Takže ( i přes jasné nadržování) mohu tuhle knihu doporučit.

22.06.2015 4 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Mám ráda knihy se zajímavým nápadem, tohle urcitě byla jedna z nich. Čekala jsem na to, jak si spisovatelka poradí s neviditelným přitelem a v tomhle případĕ nemohla udělat jinak, protože se nejedná o žádnou fantasy knihu, ale o příběh lidské duše a spletitých osudech.
Ne každému sedne, ne každý se totiž někdy cítil sám a opuštěný. Občas mi kniha přišla až moc rozsáhlá, příliš ozdůbek, zbytečných vět, přesto jsem knihu neodložila. Kdo má rád knihy Nicholase Sparkse si jistě přijde na své.

22.06.2015 3 z 5

Rusko sužuje pandemie Rusko sužuje pandemie Jana Vagnerová

Od knihy jsem moc neočekávala, neboť většina knih, kterým se rapidně znenadání snížila cena, nestála za nic. O téhle knize se to říct nedá. Postrádala jsem sice nějaké velké zvraty, přesto knihu doporučuji. Ono je možná lepší, že spisovatelka udržela jednu linku po celou dobu a tak vlastně ani konec nemohl být jiný. A to je dobře, protože kdo chce pořád číst o tom, že svět byl z ničeho nic zachráněn nebo naopak úplně vyhlazen?

30.05.2015 4 z 5

Mlhovina Mlhovina Amy Kathleen Ryan

Knihu jsem koupila v Levných knihách za 39,- očekávala jsem tedy naprostý brak :-) Mé očekávání se však nesplnilo a opět jsem mile překvapena. Občas se kniha vleče zbytečným popisováním, ale vcelku je dobře čitelná, zajímavá a rozhodně nutí k tomu přečíst si i druhý a následně třetí díl.

30.05.2015 4 z 5

Planoucí hvězda Planoucí hvězda Moira Young

Třetí díl jsem četla hlavně kvůli konci a i když jsem měla tušení kam celý příběh směřuje, úspěšně jsem ji dočetla. Trilogie byla zajímavá, jiná než knihy podobného žánru. Poslední díl mě trošičku zklamal, závěr mírně uspěchaný, ale hodnocení celkově kladné. Palec nahoru.

27.05.2015 3 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Moje nej kniha od J. Austen. :-)

24.01.2015 4 z 5