Andy0892 Andy0892 komentáře u knih

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Měla jsem pocit jako bych byla úplně hloupá a nerozuměla jedinému slovu v knize... přesně to byly moje pocity ze začátku knihy a ještě v polovině jsem chtěla, aby už byl konec, ale v určité části se to někde zlomilo a jako by vsěchno začalo dávat smysl.

Takže radím vydržet a prokousat se ;) Druhý díl si určitě přečtu ( už kvůli názvu a obálce) :)

03.01.2018 3 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Asi nejsem tak nadšená jako ostatní, asi si lásku představuji jinak. Tak naruším pochvalné komentáře a dávám tři hvězdičky - z toho jednu za obálku.

Postavy mi nesedly, ani jeden z nich ve mě neprobudila pocit - CHTĚLA BYCH TĚ POZNAT!
S jistotou nedokážu říct, co přesně mi vadilo. Možná přístup Gabea, možná očekávání, že Darren bude zloduch a možná to byla špatně zvolená doba čtení, teď před Vánoci. :)

20.12.2017 3 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Málokterá knižní série mi přirostla k srdci jako tato. Miluju všechny postavy, vymyšlená města i styl jakým vás S.J. Maas vtáhne do děje. Slyšela jsem na tuto sérii pár stížností, ale dle mě neoprávněně. Pokud jste četli (což je velmi pravděpodobné) předchozí knihy, tuhle budete milovat ještě víc a okoušete si nehty při čekání na další díl.

07.10.2017 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Spisovatelka udělala velmi dobře, že neprozradila jména a tak čtenář chvíli tápe, kdo je kdo. :) Velmi chytrý tah!

Postavy jsou skvělé, prostředí barvitě popsáno. Žádná náročná četba, ale skvělý příběh. Nemůžu se dočkat dalšího dílu :)

21.09.2017 5 z 5

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Jak začít...Souhlasím s komentáři níže. Němčina mi tam také trochu vadila, a co se týká hlavní hrdinky...nijak jsem si ji neoblíbila.

Stále nevím kam celý děj směřoval. Od strany 140 to začalo mít větší spád, ale poté jsem měla pocit jako bych se motala v kruhu. Špatná kniha to nebyla, jen mě dost zklamala - už kvůli krásné obálce jsem doufala,že to bude jedna z knih, při které člověk tají dech. To se však nestalo. :(
Další díl si ze zvědavosti přečtu, snad bude alespoň o stupínek lepší.

21.09.2017 2 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Nepatřím nejspíš do věkové kategorie pro koho byla kniha určená, takže odhlédnu od stylu psaní a ohodnotím příběh jako takový. Předvídatelný ? Ano! Občas lehce naivní a sentimentální, ale málem mi puklo srdce :) Uznávám, že některé pasáže byly přeslazené a přes čáru (ta líbačka v 8 letech mi také trochu nešla do hlavy...).

Nevím, zda si přát konec takový jaký byl, nebo toužit po jiném. Přesto dávám palec nahoru. Tato kniha je pro ty, jejichž srdce bylo zlomené, naprosto nečitelná, neboť přes slzy neuvidí. A komu se zdá Rune neuvěřitelný, pak nikdy nepotkal lásku svého života...

Menší poznámka: Neposlouchat u toho Eda Sheerana (Perfect)

26.08.2017 3 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Ačkoliv mohla být kniha propracovanější (co se týká hledání indicií), v ostatních směrech jako jsou postavy, styl psaní a prostředí můžu jen vychvalovat (pravda je, že chování a jednání některých postav by se dalo vylepšit, ale to se stává v každé knize). Taková Alenka trochu spojená s Čarodějem ze země Oz :) Tuhle knihu bych přirovnala i ke knize Marissi Meyer – Bez srdce. Šíleně pestrobarevný svět měníce se člověku před očima. Kdo z nás vlastně ví, co byla skutečnost?

Líbí se mi různá přirovnání a popis emocí za pomocí barev, či vůní. Jako by to člověka vtáhlo více do děje. Také chválím obálku knihy. Rozhodně stojí za přečtení.

20.08.2017 4 z 5

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Ke knize jsem se dostala opět náhodně…, a ačkoliv to není můj žánr a je určený věkově mladším čtenářům musím říct, že se mi líbil. Není to kniha, ze které si sednete na zadek, probrečíte 180 posledních stran, nebo se bezhlavě zamilujete do hlavního hrdiny, ale je to kniha s myšlenkou a krásnými citáty. Je to kniha na jedno odpoledne, kdy máte chuť číst jen pro samotný pocit ze čtení. Žádné velké drama, ani poučení nečekejte, cosi se vám však z téhle knihy vryje do paměti.

Plus dávám tentokrát i za krásnou obálku (ty rybky...no...ale mají svůj důvod) :)

19.08.2017 3 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Musím říct, že se mi to líbilo :-) taková hezká pohádka. Trochu to připomínalo Skleněný trůn, trochu Krvavou cestu, Čáry života a Dvůr trnů a růží. Mix všeho dobrého, kdy vzniklo lehké čtení s předvídatelným dějem, ale se sympatickými postavami. Za mě určitě palec nahoru :-)

11.08.2017 4 z 5

Psí hvězdy Psí hvězdy Peter Heller

Nečekejte žádné vysvětlení co se vlastně se světem stalo, ani přihlouplou romanťárnu z budoucnosti. Spíše úvaha osamělého muže v rozpadlém světě.

Některé části byly skvělé, od strany 170 to mělo dokonce i větší spád, ale knihu znovu číst už zřejmě nebudu. Zvláštní styl psaní a chybějící uvozovky tomu moc nepomohly. Autor chtěl zachytit pocity a myšlení hlavní postavy, s vysvětlením zkázy světa si tedy moc velkou starost nedělal. U knih typu "KOMEC SVĚTA" mám ráda, když se dostane nějakého zajimavého, možná i vědecky podloženého vysvětlení. V tomto případě jsem žádné takové nenašla. Občas jsem se ztrácela v tom jestli si to jen myslí, nebo je to řečeno druhou osobou. Nevím, co vedlo autora k tomuto stylu, ale knize to spíše ubralo. Škoda.

Plus dávám za hezkou obálku.

09.07.2017 2 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Zda byla pro mě kniha nějak přínosná? Asi ne, až na některá životní moudra, ale rozhodně je dobře, že se tématu sebevražd, sebepoškozování a týrání (různými způsoby) někdo zaobírá a je schopen o nich psát. Tyto knihy nemají za úkol způsobit wau efekt, ale mají informovat. Kéž by se to dostávalo k lidem, kteří informace potřebují.

Příběh ničím neohromí, není v něm zakletý princ, očarovaná princezna, sexy kluk od sousedů, ani neohrožená bojovnice zastupující feministky. Přesto se můžete vžít do postavy utrápeného chlapce, který se cítí sám - a přiznejme si, kdo z nás se někdy necítil sám? Když k tomu přičteme svět dospívajících, všechny jeho problémy a jeho "MATKU", pak se ptám: Jak bych se asi zachovala já na jeho místě?

25.06.2017 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Myslím, že v tomhle případě se zdržím slov a nechám promluvit pět hvězd.

Báječně napsaná kniha, s úžasnými myšlenkami. Mrzí mě, že jsem čekala tak dlouho, než jsem si ji přečetla. A vůbec by mi nevadilo, kdyby neměla pokračování.

24.06.2017 5 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Nedávno jsem viděla film podle této knihy a jsem velmi ráda, že jsem knihu četla před pěti lety a ne až po shlédnutí filmu.

Jinak nenáročná kniha s poučením, že máme žít životy tak abychom nelitovali a, že nic co uděláme se nedá vzít zpět.

07.06.2017 3 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Rozhodovala jsem se kolik hvězd mám dát.
Je to mistrovsky napsaná kniha? Rozhodně ne, ale má svoje kouzlo. A ten konec! Čekala jsem další Hvězdy nám nepřály a ono to nabere úplně jiný směr.

Kniha je napsaná jednoduše bez kudrlinek. Možná až naivně, přesto ve mně zůstal zvláštní pocit... Určité momenty a myšlenky z knihy se vám prostě dostanou pod kůži.

Menší poznámka - originální obal je mnohem hezčí, naštěstí je tu filmový přebal.

06.06.2017 4 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Možná bych se na to měla taky vyspat - jak to radí slečna níže, ale byla jsem knihou tak uchvácená, že bych to asi nevydržela.

Po Měsíčních kronikách jsem čekala jakou další "pohádku" si vezme do parády. Alenka nepatří mezi mé oblíbené, přesto tohle bylo geniální a styl autorčina psaní prostě miluju. Škoda jen toho konce, stále jsem doufala v nemožné...
Přála jsem si vrátit čas a nechat Catherine rozhodnout jinak, ale jak už to tak i v životě bývá, každé rozhodnutí nás někam zavede a nikdy nám nedovolí vrátit se na začátek.

04.05.2017 5 z 5

Cesta pustinou Cesta pustinou Emmy Laybourne

Poslední díl Monumentu... Mohl nabídnout víc, ale tak nějak to stačilo. Závěr trochu moc uspěchaný a až velké množství náhod (operace Josie x příjezd Deana), přesto dávám tři hvězdy, protože jsme se dočkali vcelku normálního konce :)

Kdo začal sérii číst tento díl stejně přečíst musí :D

02.05.2017

Princezna Bojovnice Princezna Bojovnice Mitchell A. Larson

Pokud sháníte originální knihu pro deseti až třináctileté děvče, které nebaví svět načančaných princezen, pak by tato kniha mohla uspět. I když... dnešní děti jsou mnohem náročnější, a tak nevím zda po Harrym Potterovi bude ještě nějaká kniha o akademii (ať už čarodějů, nebo princezen) tak úspěšná. Tato kniha měla potenciál, ale vše mi přišlo chaotické, rychle měnící se názory, nepříjemný "personál" akademie :-), slovní výrazy, které se do příběhu nehodily...

Doporučuji tedy mladým čtenářům, ale třeba se i někteří rodiče zasmějí, stejně jako já, při jejím čtení před spaním :-)

02.05.2017 2 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Někdo by se měl nad počtem hvězd zamyslet - možná by bylo dobré udělovat hvězdy za příběh, za postavy, za zvraty a návraty... :) A tahle kniha by jich měla celý kopec. Celou temnou oblohu posetou hvězdami.

Nevím, kde spisovatelka bere ještě tolik inspirace (po velmi dobré sérii Skleněný trůn). Už tam občas překračovala hranice, ale tohle.... Občas jsem měla pocit, že jsem v oddělení červené knihovny, přesto nemůžu než hodnotit kladně. Protože jen málokterá kniha mě donutí číst se zatajeným dechem, až do posledního písmena.

11.04.2017 5 z 5

Životy, které jsme ztratili Životy, které jsme ztratili Megan Crewe

Celou tu dobu jsem si říkala ať to nedopadne přesně tak, jak to dopadlo.

Tuhle knihu musíte číst s tím, že svět by určitě vypadal trochu jinak i lidé by se chovali trochu jinak. Ale celkově je ten příběh čtivý, dobře postavený, postavy jsou také super, takže trochu té naivity spisovatelce odpustíme :-)

Takže už jen čekám na čtvrtý díl!

11.04.2017 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Pořád jsem přemýšlela co za tím vším bude, ale tuhle pravdu jsem rozhodně nečekala.

Dean Holder je kluk, kterého by chtěla mít ve svém životě každá holka (až na ty změny nálad :-) ) No a co, že občas bylo vše až moc růžové - k tomuhle příběhu s temnou duší se to hodilo.

11.04.2017 4 z 5