andrii24 andrii24 komentáře u knih

Marilyn Marilyn Stefania Ricci

Nebeská, plná mýtů, s vůní Chanelu. Jitřenka laskonkové pleti, zářivého závoje. Večernice nitra slzy řezavé.

06.01.2021

Skandální odhalení Skandální odhalení Michael Crichton

Odstrojí, položí, poníží vztyčené, styčné postavení... muže. Žena vamp = pád ze světel ramp, a nebo je tomu naopak? Hráčce - kočce, která mu jde po krku, zatáhne dráp, temné "Lady Mrakodrap," v nejvyšších patrech, udělá křup, podpatkům mat. Pořádný humbuk kvůli neřádné logice ambicí.

05.01.2021 4 z 5

Pražské orgie Pražské orgie Philip Roth

Dá mi je? Dáma s magií Kampy, Malé Strany, která má své M(o)uchy. Ve dne nosí sivé šaty, v noci provokativně odhaluje tvář choutek "zlaté šlechty."

26.12.2020

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Lačný. Hladovost léčí, sytí. Pýřící se "konkubín," satyr. Pevnými upířími stisky. Mne si váček s léčkami. Leští čáry svodů. Známostmi mostí. Maří máry osudu. Tvořivý, dvořivý pán v cylindru. Sinavý syn s vysokými límci. Pusinky od smetánky hostí na líci.

22.12.2020

Tatínkova sláva Tatínkova sláva Marcel Pagnol

Vlála. Nad šálky čaje stříbrná rána, červánky k večerní kávě. Vlasatá objetí s tvářemi údobí času.

22.12.2020

Mata Hari Mata Hari Anne Bragance

Čilá, vilná, pe/p/rná čertí víla. Hadí žena. Baronesa, pokušitelka Prášilová.

20.12.2020

Josephine Bakerová Josephine Bakerová Catel Muller

Žihadlo, éro, ze kterého jsou, na ose jeviště-hlediště, hin. "Madam Tarzan" s vějířky v uších. Mata Hari s vášní, nočním žárem po těle, v duši.

26.11.2020

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

... princip-ál nebeské imaginace. Velký král/grál esence pravd, v hádankách.

18.11.2020 5 z 5

Býti Skotem Býti Skotem Sean Connery

Skotské kořeny. Světácké rodokmeny. Toho, který bodoval, ve svých dobách, nejen s číslem 007, mimo domov, ale i coby vyfešákovaný Jižan, zachraňující Marnie z hitchcockovských tenat. Neúplatný LEV, kterému turban, "sombréro" pouště nenadzved´ žádný americký VÍTR. Mariany, Audrey Hepburn, Robin. Úskočný loutkář údajné Bezcharakterní ženy, v hříšném negližé, Giny. Rek horkých chvilek, nejednou překonávající nejeden Pahorek. Tajuplný Shalako, házející oko po /pampe/lišce prérie. Se sluncem ve vlasech. Blond Brigitte Bardot. Šarmantní konání ŠAMANOVO.

17.11.2020 4 z 5

Eric Clapton - autobiografie Eric Clapton - autobiografie Eric Clapton

Když klapou tóny. Na nitro klepou kapitoly leptající i lepé...

17.11.2020

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Karmínový flakón. Střík. Rudá krůpěj na pažích. Oblaží, omámí. Šokuje. Plnokrevná vůně, značky Rajský výkřik. Havraní něhy extáze.

03.11.2020 5 z 5

Cizinec Cizinec Albert Camus

A nejsme jím nakonec my sami? Aktem neznámé. Faktem cizelované (kafko)viny?

27.10.2020 5 z 5

Egon Schiele Egon Schiele Josef Kroutvor

Maluje a miluje. Na dotek. Delikátně, důvěrně. Barvitě. Intimní oko na paletě. Lapač křivek, schoulených v panensky dráždivých pózách. Skladatel rozverných, rozvedených mozaik. Charismatických, hypnotizujících tahů "Mozart." Aktů zpěvných nesoucí /se/ erotický sen.

27.09.2020 5 z 5

Marlene Dietrichová Marlene Dietrichová Eva Zaoralová

Tajnůstkářka. Čarodějka. Šampaňské noci. Star, která zdobí věčností jiskřivé temnoty.

14.09.2020 5 z 5

Mansfieldské panství Mansfieldské panství Jane Austen

O tom, jak "Popelka - Harlequinka" zamíchala se smetánkou, s příslušníky generace se stříbrnými lžičkami. Hraním si na gentlemany a dámy. Čaje /p/o páté s citronovým plátkem, citovými pavučinkami.

03.09.2020 4 z 5

Peter Sellers Peter Sellers Jan Rejžek

Byl při tom. Britský Juraj Herz, a přitom rek kumštu žertovného. Podavač třaskavé kanonády nenápadných f/ó/rků. P/r/odavač "prímových" šprýmových drinků, vtipných kaší. Váž/e/ný účastník Večírku, na němž zpočátku tiše seděl, pozoroval, figuroval jako pěna, posléze salto mortale své komiky rozjel. U tabule s Vraždou na večeři, vyzbrojen nevlastním synem a geniálním mozkem, "rozšmodrchal," kdo pachatel, kdo obětí. To sousto "noir."

01.09.2020

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

... musí zvítězit. Livrej dobra ve službách zlých. Jiskra hodnot ve spárech popelavých.

01.09.2020 4 z 5

Když vyleze pavouk Když vyleze pavouk Fred Vargas (p)

... nese s sebou zanícené tajemství. Utkal hrubý zločin. Dům pavučin. Tak jej strhni, setni zánětlivý stín. Zasíťovaný labyrint.

30.08.2020

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Hraniční p/r/ožitky. Polibky a polibky. Vzduch je prosycen horkými vzdechy. Ale když se Erós utká s Arésem, opanován je mrazivými strachy. Venku krátké nádechy. Povznést se. Poznat sedmé nebe. Otevřené bublinky a zpátky. Doma dlouhé výdechy. Šumivý sekt s ledovými střepy.

28.08.2020 4 z 5

Každý den radost Každý den radost Josef Bek

"Český Quinn Anthony." Z Hradce na Florenc, i do hor. Zemitý bonviván, "krev a mlíko" fanfarón. S hlasem, co se uměl smát, jako zvon. Bytelně zavěšeným nejen v americkém Bytě, který nebylo možno přeslechnout.

24.08.2020 4 z 5