andrejci andrejci komentáře u knih

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Ze začátku jsem se nemohla pořádně s příběhem sžít. Od autorky jsem četla obě dvě předchozí knížky a moc se mi líbili. Tak jsem se bála abych tady nebyla zklamaná. No, a pak nastal obrat o 180 stupňů a já musím říct, že jsem nadšená.
Prostředí, kde se děj odehrává je krásné. Autorka moc pěkně popsala sicilkou atmosféru. Krásně do toho zakomponovala i tradiční jídlo a slovník. Krásně to na mě dýchlo atmosféru moře a Itálie.
Postavy za mě byly hodně sympatické. Samozřejmě nejlepší byl Ira. Temný princ, kterého jsem si moc oblíbila. Ale Emilia taky nebyla špatná. Nepřišla mi tak naivní jak některé hrdinky bývají. Téma čarodějek dostalo nové zpracování a tady se mi to moc líbilo.
Dějově to taky nebylo vůbec špatné. Jsem ráda, že se do toho autorka přidala i něco z detektivky. Ty umí psát opravdu dobře. Navíc tady nenastal milostný troúhelník takže tady má u mě autorka velké plus. No a ten konec. Skončilo to v nejlepším a já doufám, že v nejlepším to bude v druhém díle i pokračovat.
Autorka píše čtivě a i když mi na začátku trvalo se k příběhu dostat něco mě nutilo číst, pořád dál a dál.
Navíc musím ještě pochválit obálku. Ta se mi moc líbí.
Nakonec bych to zhodmotila jakou příjemnou, čtivou, hezkou, temnou a vtipnou fantasy u které se teším na další díl.

01.09.2022 5 z 5

Tak tohle mě moc bavilo. Film jsem viděla a moc se mi líbil, ale ke knížce jsem se dostala až teď. A byla skvělá.
Byla jsem celkem hodně zvědavá, protože má knížka celkem málo hodnocení, takže jsem se troškku bála. A naprosto zbytečně.
Originální téma se zajímavým zpracováním. Žádné víly, elfové, vyvolení a milostné trojúhelníky. Navíc knížka byla doplněna fotkama, které byly místy hodně děsivé. Skvělě k ději seděly. Knížka měla skvělou atmosféru.
Co mě překvapilo byl zásadní změna jedné z hlavních postav. Stejně jako konec. Jsem si celou odbu říkala, že vím jak to skončí a najednoun nastala čára přes rozpočet.
No rozhodně si musím pustit do dalšího dílu. A to co nejdřív.

18.08.2022 5 z 5

Bylo mi B. strašně líto. Neměl žádnou oporu. Nejvíc mi ho bylo líto,
když ztratil svá práva na, které byl celý život zvyklý. Nikdo ho
nebral vážně.

26.02.2022 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Knížka nrbyla špatná, ale divaelní zpracování je prostě lepší. I když k maturitě to není špatné.

15.02.2022 4 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Krásná doplňková kniha se spoustou zajímavostí. Pěkně ilustrovaná. Musím říct, že jsem se bála abych si podle obrázku nezkazila představu. Naštěstí se tak nestalo. Moc se mi líbily bonusové povídky. Jediné co bych vytkla je to, že bych uvítala víc kapitol z pohledu Animat a Thomas. I když Vánoce byly skvělé.

20.04.2021 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Tímto dílem se za mnou už úplně uzavřel svět Zaklínače. Tento díl se mi hodně líbil a asi ze všech dílů se mi nejlépe četl. Příběh rychle utekl a bylo fajn se vrátit ke Geraltovi. Co se mi líbilo proti jiným dílům bylo to že tam nebylo už tolik politiky. A naopak tam bylo více nestvůr.

17.10.2020 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Tenhle díl patří mezi mé nejoblíbenější. Popravdě nejvíc jsem byla nadšená ze scén, které nebyly ve filmu. A že jich tam bylo! Mrzí mě to to protože hodně scén by se tam dalo zařadit. Knížka dokázala jednu o věc u které jsem si myslela, že už to nejde. A to udělat z Umbridgové ještě větší potvoru než byla. Kromě ní mi celkem lezl na nervy i Harry. Měla jsem někdy chuť k němu přijít a pořádně ho seřvat. Beru, že na něho leze puberta, ale tohle bylo děsné. Díky tomuto dílu jsem si, ale konečně uvědomila kdo je moje nejoblíbenější postava. Snape byl prostě skvělý. Jinak jsem z knížky nadšená a těším se na další díl. Obdivuji ty co museli čekat až vyjde v češtině, protože to bych já asi nezvládla.

26.09.2020 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Já ani nevím co napsat. Moc se mi to líbilo a nějak jsem se s knížkou, dívkami a vším tím dokázala sžít. Skvěle vyprávěný příběh. Krásně popsaný do detailu. Už se nedivím, že tahle knížka byla zvolena za první Humbooktip. Ze začátku jsem se ji bála, že ji nepochopím nebo, že se mi nebude líbit. Hlavní hrdinka se mi moc líbila. Byla sympatická a skvěle jsem jí porozuměla. Jak napsala Ola z HumbookTeamu na knížku bude ještě dlouho myslet.

30.08.2020 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Poslední díl a musí říct, že mě bavil. Až na jednu část o válce to bylo skvělé. Ostatní části jsem doslova hltala. Trošku mě naštvalo jak se všichni honili za Ciri a nakonec to dopadlo takhle. Konec byl dobrý - tajemný. Nakonec jsem si málem i poplakala. Všichni mi budou chybět. Série se mi moc líbila. Je pár věcí co bych vytkla. Moc jmen, hodně se v nich ztrácelo, hodně politiky a málo nestvůr. To bylo jediné co mě mrzelo.
Jsem ráda, že jsem si sérii stihla přečíst ještě před seriálem.

20.08.2020 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Opět skvělé. Tohohle dílů jsem se vždycky bála. Pro mne to je nejstrašidelnější díl z celé série :). Jinak knížka je prostě skvělá. Moc mě bavila. Opět mě bavilo si všímat těch rozdílů mezi filmem a knihou.

01.06.2020 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Ze začátku jsem se na to netěšila. Četla jsem začátek a nebavilo mě to tak jsem to odložila a teď jsem to zkusila znovu, a popravdě nemohla jsem se od toho odtrhnout. Bylo to dobře napsané. Nic bych nevytkla. Zajímavý svěř kde bude ještě hodně tajemství. Těším se na pokračování.

30.08.2019 5 z 5

Každý tvůj nádech Každý tvůj nádech Jennifer L. Armentrout

Tak je za mnou poslední díl a já musím říct, že jsem si ho užila. Asi ne tak jak první dva, ale rozhodně jsem nebyla zklamaná.
Moc se mi líbilo, že hlavní milostný poměr byl vyřešen na začátku. Moc se mi líbilo, že knížka nebyla jenom o tom kdo je ten pravý a kdo ne. Posatavy za mě skvělý a Roth je porstě naprosto úžasný. Moc se mi líbila i Layla, která za mě nebyla tak naivní jak v předchozích dílech. V tomto díle byla super.
Hodnotila bych tak na 4,5* ale líbílí se mi obálka. Rozhodně to je odpočinkové čtení.

19.01.2024 5 z 5

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Tato série už je mimo můj věk, ale já sto strašně moc užila. Po té co jsem dočetla Percyho a bohy Olmypu mi bylo jasný, že každá knížka od Riordana bude vždy čtivá. Tady se to opět povedlo. Děj, kde řecké bohy vystřídali severští se mi moc líbil. Za mě to bylo originální a líbilo se mi, že tam zmínil i postavy ze starších sérií. To jak zasadil mytologii do našeho světa se mi moc líbilo. Každá mytologie má svoje. Navíc píše hodně čtivě takže děj utíká a najednou jsem na konci a ani nevím jak jsem se tam dostala. Za mě to je krásná odpočinkoví knížka.
Moc jsem si oblíbila Magnuse, Jacka a Heartha.
První knížku hodnotím hodně kladně.

03.03.2023 5 z 5

Aurora hasne Aurora hasne Amie Kaufman

Páni. Tohle je přesně závěr, který si tato kniha a vlastně i celá série zaslouží. Po tom jak skončil předchozí díl jsem byla napjatá jak kšandy jak to skončí a jak to ti dva vymyslí. No a vymysleli to naprosto skvěle.
Moc se mi líbilo, že jsme celou dobu sledovali tři dějové linky. Každá se svým problémem. Každá s jiným řešením, každá s novými, ale i starými postavami. Děj prostě pořád ubíhal. Nikde se netáhl a když skončila infarktová situace v jeden moment tak začala úplně od začátku v jiné části.
Postavy jsem si oblíbila ještě mnohem víc. Ze všeho nejvíc asi Finianna. Moc se mi líbil vývoj všech postav. V knížce rozhodně nechyběl moment, kdy jsem měla na krajíčku. Krásně to tam sedlo. Bylo prostě vidět, že to tam musí být. I když je pravda, že jsem z toho měla celkem husinu.
Za co dávám plus tak je uvedení do děje na začátku knížky. To je prostě geniální a ne všude ho můžeme najít.
Když se tito dva autoři dají dohromady rozhodně vznikne něco skvělého. Sice za mě měla tato série pomalejší rozjezd, ale o to lepší byl její závěr. Sci-fi moc nemusím, ale u těchto dvou prostě vím, že to bude vesmírný nářez.

19.02.2023 5 z 5

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Páni, páni, páni kde mám začít? Tohle byla neuvěřitelná jízda. A to hned z několika důvodů.
1. Percy a Anabeth. Ti mi moc chyběli. Já si je moc užívala. Jejich škádlení. Navíc tam byl děj i z jejich pohledu což se mi moc líbilo.
2. Konečně se setkalo 7 polobůhu což je za mě skvělé parta. Jejích doplňování a škádlení jsem si moc užívala.
3. Leo je prostě geniální. Za mě jedna z nejlepších postav. Stejně jako trenér. Tyhle postavy se hodně povedly.
4. Ten konec?! Co to bylo toto. To nám snad udělal autor naschvál. To je prostě.... Kdo má to čekání vydžet. Já prostě nevím co mám k tomu napsat. Tohle bylo pekně podlé.
Co mi trokšu vadí je to, že se tam spíš objevují římští bohové. Kdyby se tam objevili řečtí bohové tam by mi to vůbec nevadilo. Stějně jako staré postavy. Zvlášť potom co se objevil Percy jsem čekala nějaké velké vítání. Třeba se ho ještě dočkám.
Šíleně moc se teším na další díl. A tento byl jednoznačně skvělý.

07.10.2022 5 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Já nevím co mám napsaat :D. Opět skvělé, zábavné, vtipné a napínavé. Labyrint se řadí mezi mé oblíbené díly. Opět jsem si to užila. Hodně se těším na další díl. Je to silné návykové a já se čím dál tím víc propadaním do řecké mytologie což má neblahé učinky na mé okolí :D. Riordan to všechno skvěle zpravovává do moderna.

04.08.2022 5 z 5

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Tohle pro mě bylo velkým a milým překvapením. České autory moc nemusím a ke knížce jsem přistupovala hodne skepticky. To co, ale autroka vytvořila mě pohltilo. Ksíně vymyšlený a propracovaný svět s prvky slovanské mytologie u mě sklidil velký úspěch.
Hlavní hrdinku jsem si oblibila hlavně z toho důvodu, že to je úplný opak klasických hrdinek. Sice mi sem tam přišla trošku naivní, ale jinak mi přišla jako normální holka s ,,normálními" problémy. Dalším překvapním pro mě byl Nemoj. Hodně jsem si ho oblíbila.
Konec mě mile překvapil. Ze začátku jsem se, ale nemohla moc začíst a to i přes to, že autorka použila normální výrazy, které používám sama. Z toho důvodu dávám 4 hvězdičky. A jsem hodně zvědavá na další díl.

31.07.2022 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Nebavilo mě to tak jak první díl, ale i tak jsem se nemohla odtrhnout. Zpracování se mi líbilo a propletení řecké mytologie do současnosti za mě opět super. Žádnou výhradu nemám. Opět mě překvapilo jak to jiné oproti filmu. Moc se teším na další díl. Doufám že to bude stejná akce jako doposud. Za mě dobrá odpočinková kniha a z Percyho se začíná stávat moje nová závislot.

22.07.2022 5 z 5

Máj / Kytice Máj / Kytice Karel Jaromír Erben

Myslela jsem si, že se k ní už nevrátím, ale maturita mě k ní znovu dostala. Já jsem četla tedy jen část Kytice. Nejraději mám asi Polednici, Vodníka, Zlatý kolovrat a holubici. K maturitě ideální.

08.03.2022 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Hrozně dlouho mi trvalo se začíst. Přišlo mi nezáživné. Až když vypukly současné události to začalo dávat větší smysl. Už jsem tam viděla tu symboliku. Zajímámě jak to bude vnímat za pár let.

06.03.2022 4 z 5