andrea7191 andrea7191 komentáře u knih

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Spíš než román bych to viděla jako krátký příběh. Knihu jsem četla jako oddechovku a tak jsem k ní přistupovala. Téma je pro mě celkem náročné, knihy s tímto tématem cíleně nevyhledávám, ale pokud už, tak se mu nevyhýbám. V této knize je to celkem "jednoduše" pojato. Vyústění zápletky bylo přitažené za vlasy a ve finále jednoduché čtení. Po dočtení ve mě nezůstal žádný pocit, nestalo se mi, že bych nad knihou ještě přemýšlela. Přečíst a odložit.

07.02.2022 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Mám ráda autora jako osobnost, ale jako spisovatel mě moc neoslovuje. Jeho styl psaní mi moc nevyhovuje a proto si nejsem schopná ani užít knihu. Nicméně téma příběhu je zajímavé.

03.02.2022 3 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Silné téma. V práci jsem s alkoholiky pracovala a realita je trochu jinde, ale to neznamená, že to není dobré. Příběhy mi přišly trochu ploché.

03.02.2022 3 z 5

Blíženci Blíženci Stanislav Rudolf

Jaj, sentiment pubertálních dob.
Nebyl to úplně můj oblíbenec, byli jiní, kteří mi v době hormonálních let, masírovali již tak dost bujnou fantazii. Ale tohle šlo, to teda jo.

02.02.2022 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Přestože české autory moc nečtu, na tohle jsem se těšila. Autorku jsem do této doby vůbec neznala a kdybych náhodou nenarazila na nějaký rozhovor s ní, kde popisuje témata, kterým se v knihách věnuje, asi bych se k ní ani nedostala. Popravdě řečeno mě ke knize přitáhlo i místo děje. Jako člověk, který na Šumavě vyrostl (dokonce jen kousek od místa, kde je v knize chata (:-D) a v Plzni jsem bydlela v ulici, kde měla být vila, kde hlavní hrdinka vyrůstala. Velmi se mi líbil styl psaní. Téma, které je společensky citlivé je parádně zpracované. Určitě si přečtu i další knihy autorky.

02.02.2022 5 z 5

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Podle popisu mě kniha dost zaujala, ale byla jsem zklamaná. Nebavilo mě to. Místy mi to přišlo zbytečně táhlé, nezáživné. Ve chvíli, kdy se děj začal rozvíjet to vypadalo, že by se to mohlo rozjet, ale nerozjelo. Žádný spád se nekonal. Táhlo se to jako žvejkačka.

02.02.2022 2 z 5

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Přiznám se, že jsem čekala trochu něco jiného a nevím, jestli byla lepší moje představa nebo to, co jsem v reálu četla. Čekala jsem asi trochu jiný styl psaní a to mi až tak moc nevadilo. Více mi vadilo (za což autor nemůže) narážky na víru v Boha a ezo styl. Není to můj vkus, na knihu jsem se těšila a vlastně jsem od ní čekala nějaké prokouknutí, jakési uvědomění si, ale to se nestalo. Asi to nebude úplně chyba autora, ale spíš moje. Nicméně odkládám a myslím, že víckrát již neotevřu.

03.01.2022 3 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Audiokniha. Od začátku jsem si myslela, že vím, jak to dopadne. Pak přišel zvrat a pozměnila jsem názor, ovšem, ke konci už to bylo celkem jasné. Nicméně, jsem byla i tak překvapená. To, že některé pasáže jsou mimo a nesedí s příběhem, vynechám, je to přeci jen příběh, který by bez toho nebyl tím, čím je. Za mě skvělá kniha, která mě zaujala a protože jde už o druhou knihu od tohoto autora, která je super, určitě se pustím i do dalších.

08.11.2021 4 z 5

Zázračná otázka Zázračná otázka Steve De Shazer

Ke knize jsem se dostala skrze svojí práci, takže moje hodnocení je ovlivněno tím, zda je nebo není uplatnitelná v praxi. Pokud bych jí četla jen jako osoba, která se o toto téma zajímá, tedy laik, byla bych trochu na vážkách, ale jako osoba, která jí četla v rámci svého povolání jsem spokojená. Kniha sama o sobě nedá návod, ale dá náhled a pokud by člověk zůstal pouze u této jediné knihy, nedá mu téměř nic. Takže, po profesionální stránce dobré, ale je nutné si k ní nastudovat i jiné knihy (např. Úlehla), aby se mu jisté věci "pospojili".

18.10.2021 4 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Jak už to tady je zmíněno milionkrát, jedná se o pokus stylu Agátha Christie a moc se to nepovedlo. Asi záleží na tom, kdo co preferuje, ale mě se styl úplně nelíbil. Postrádá to originalitu a to, že někdo rád detektivky, fajn, ale kopírováním stylu to u mě nezaboduje. Abych tedy nebyla kritická jen ke stylu psaní, tak za mě neuspěl ani děj jako takový. Nemastné, neslané, přitažené za vlasy. Během čtení jsem váhala, zda mi to stojí za to dočíst až do konce, ale protože to není nijak zvlášť dlouhé, tak jsem to přelouskala, ale nebavilo mě to.

18.10.2021 2 z 5

Tvoření z čajových sáčků Tvoření z čajových sáčků Blanka Sýkorová

Kniha mé kolegyně z práce. Nemohu jinak, než plným, počtem. :-D

06.10.2021 5 z 5

Břicháč Tom Břicháč Tom Tomáš Kosačík

Za mě nic moc....... spíš nic než moc.
Recepty fajn, ale takové "nijaké". Žádná hitparáda to není, ale pro první seznámení se s nějakou jinou variantou stravování to stačí.
Trochu to na mě působí jako retro kuchařina s dob minulých.

04.10.2021 2 z 5

Tohle je tak milé a hezké, že o tom snad nejde napsat nic ani trochu negativního. Celý příběh je plný tak pěkných, i když většinou smutných myšlenek, které nejsou ani trochu nereálné. Jak to musí být krásné, milovat někoho takhle silně po celý život, že i po letech odchodu milované osoby, to člověk cítí tak hluboce.

20.09.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Audiokniha. Pokud by to měl namluvit někdo jiný, než autor sám, bylo by to plitké, šedé a zbytečné. Na Marka Ebena jsem si musela počkat, než mu přijdu na chuť. Jeho smysl pro humor je tak zásadně milý a jedinečný, že ne každému se líbí. Ale co je naprosto nevyvratitelné je to, že to SAKRA umí. Nikdo jiný nemá takový "hodný" humor, jako on.

20.09.2021 4 z 5

Cukrfree Cukrfree Janina Černá

Jako jo, pro někoho, kdo přemýšlí nad tím, čím se živí, ale nebere to až tak na dřeň, je to fajn knížka. Nic nevnucuje, jen nabízí. Recepty jsou snadné, ingredience snadno dostupné a pokud někdo nevládne kuchařskému umění, tak jako já, nemusí se bát složitosti receptů, protože prostě složité nejsou.

20.09.2021 3 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Čekala jsem trochu jiný příběh, než ten, který se z toho vyvinul. Začátek mi přišel skvělý, neotřelý a zajímavý. Nicméně čím déle jsem postupovala příběhem, tím více mě nebavil. Bylo tam na mě až moc nelogických úvah a jednání postav, že jsem se musela kousnout, abych dočetla. Takhle, je to čtivé, ale rozhodně mě to nezaujalo tak, že bych u toho byla napnutá jako struna.

20.09.2021 3 z 5

Na loučení nebyl čas Na loučení nebyl čas Linwood Barclay

Téma příběhu mě hodně zaujalo a nezklamalo. Ze začátku jsem se docela prokousávala, ale po cca 1/3 se to rozjelo a četlo se to samo. Musím říct, že trochu jsem od začátku tušila, kterým směrem se to bude ubírat, ale že to bude až takhle.....? Paráda.

20.09.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Audiokniha. Je to styl literatury, kterou nevyhledávám a když už, je pro mě styl psaní "neuchopitelný", hůře se mi koncentruje na děj, protože nejsem zvyklá na vyjadřování, které k té době patřilo, dávám přednost poslechu.
Od téhle knížky jsem nevěděla co čekat a tím pádem jsem byla otevřená všemu. Ale jsem ráda, že jsem do toho šla. On náhled do dalece nedaleké minulosti není nikdy na škodu a vlastně je to ku prospěchu. On ne každý si uvědomuje, jak to bylo dříve, čemu lidé tenkrát čelili, s čím se museli vypořádat, jak trpěli nedostatkem toho, čeho je dnes nadbytek a neuvědomujeme si, že ne vždy to bylo tak samozřejmé a snadné, jako dnes. A pokud je to zpracováno tak pěkně, mile a rozhodně ne nudně, je to jedině dobře.

15.09.2021 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Na to, jak moc jsem se těšila na další díl, mě to trochu zklamalo. Ne, že by Kim nebo kdokoliv jiný ztratil něco ze své dravosti, ale vzhledem k tomu, že už je to 11. díl a stále je to stejné a jediné co se mění, je případ, tak už mě to tolik nefascinuje jako dříve. Stále je to pěkně čtivé, Kim je stále "Kim" a velmi mě baví, jak je celý tým sehraný a pospolitý, ale pro mě už to trochu ztrácí šťávu. Určitě si přečtu i další díl až u nás vyjde, ale už to není takové nadšení.

13.09.2021 3 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Romanťárna jako vyšitá, nebo ne.......? Ke knize jsem se dostala náhodou před lety, kdy vyšel film a protože ho všichni tak opěvovali, nedalo mi to a pustila jsem se do toho. Milostný příběh jsem si tolik neužila, protože jsem nejdříve viděla film, takže mi to sebralo efekt napětí, jak to dopadne, ale zklamaná jsem nebyla. Nicméně musím říct, že kniha opět lepší než film a tak to má být.

13.09.2021 4 z 5