Andrea x Andrea x komentáře u knih

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Skvěle napsané. Ráda čtu knížky, které se odehrávají v několika dějových rovinách. Autorce se podařilo zpracovat několik témat (studium, dospívání, přátelství, lásku, mystery, Japonsko, japonské zvyklosti, vztah k literatuře) a přitom to drží pěkně pohromadě.
Jasně, že jsem očekávala, jak to vše dopadne... Závěr trošku absurdní, ale za mě dobře uzavřené.
A vlastně je ta kniha i vtipná.

25.04.2020 5 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Ne, Viewegha už ne. Přečetla jsem ji ze setrvačnosti, protože většinu předešlých knih jsem četla. Štěstí, že mi ji půjčila kamarádka, jinak by to byly vyhozené peníze.

18.10.2018 odpad!

Kdo roste v parku Kdo roste v parku Kateryna Michalicyna

Není to žádná encyklopedie a přitom se o každém stromě dozvíme nějpodstatnější informace. Je to vlastně milý příběh s hezkým, dojemným závěrem.

28.10.2019 4 z 5

Auto z pralesa Auto z pralesa Daisy Mrázková

Kdo zná knihy Daisy Mrázkové určitě nebude zklamaný. Víte, že je vám dobře u ohně ale nevíte proč, přesně jako u čtení této knížky.

11.12.2015 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Ano, bylo to i vtipné, ale nic by se nestalo, kdybych tuto knížku nepřečetla.

26.02.2015 2 z 5

Tajemství rodiny M. Tajemství rodiny M. Pavlína Jurková

V závěru je knížka strhující. Psaná čtivě, reálně. Za mě top pro 10 - 13 let.

20.02.2023 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Neotřelé zpracování. Složené ze střípků-odloučení od rodiny, dril, odříkání, bohémský život, láska k tanci. Knížka se mi četla velmi dobře.

22.03.2020 4 z 5

Varvara: kniha o velrybím putování Varvara: kniha o velrybím putování Marka Míková

Krásně napsaný příběh, ve kterém plujeme s Varvarou od jejího narození až do dovršení její dospělosti. Líbilo se mi, prolínání příběhu s fakty o životě velryb. Zároveň oceňuji, jak autorka citlivě popisuje i nešťastné udalosti ze života v moři. Čteno s dětmi (4,5 a 7), byly nadšené. Pěkně ilustrovaná. Jsem ráda, že jsme knížku koupili, určitě se k ní budeme vracet.

11.09.2016 5 z 5

Kdo byl na mateřské dovolené asi ocení, že všechno se může odehrát, jak autor píše, ale když je každá epizoda je převedena do maximální vtipnosti, nadsázky a neskuečnosti, začíná to být fakt nuda.
Jedničku jsem nečetla, knihu jsem dostala jako dárek, zpočátku jsem byla ráda za nějaké oddechové čtení, ale po přečtení první části bylo jasné, že nic převratného se na dalších stranách neuděje.
Jako blog asi dobré (jednou za týden si přečíst pár odstavců pro pobavení), ale jako kniha ne.
Za celou knihu by stačilo si přešíst z každé části jednu kapitolu.

26.02.2016 2 z 5

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha

Opět napínavé, čtivé. Za mě nejlepší díl trilogie.

24.04.2022 5 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Nejdřív jsem se nemohla začíst, ale později jsem se nemohla odtrhnout.

08.09.2018 5 z 5

Stínidla Stínidla Maija Hurme

Dojemně vykreslená atmosféra smutku po odchodu blízkého člověka.

06.08.2019 4 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Darovanému koni na zuby...
Kýč jak bič.
Čtvrt hvězdy za to, že se kniha čte velmi snadno.
Doporučuji v létě na plovárnu, lze jednoduše přečíst i s pěti dětmi na hlídání. Člověk se nemusí na čtení nijak zvlášť soustředit a stejně ví, jak to dopadne.

19.04.2019 1 z 5

Karkulín ze střechy Karkulín ze střechy Astrid Lindgren

To je úplná maličkost, přečíst Karkulína. Moc jsme se nasmáli.

23.11.2018 3 z 5

Dva lelci ve skříni - O Karlíkovi nemluvě Dva lelci ve skříni - O Karlíkovi nemluvě Pavel Šrut

Jak se Ti to líbilo?
Úplně hezky. (Dava 6 let)

26.02.2016 4 z 5

Předpovídej počasí Předpovídej počasí Martina Součková

Na knížku jsem se těšila. Ale očekávala jsem něco jiného. Je to spíš encyklopedie, plná faktů. V anotaci se píše: bohatě ilustrovaná příručka, ale spousta předmětů k předpovídání počasí tam nakreslená není, chybí mi fotografie věcí nebo míst, která se pouze suše pojmenovávají. Je to škoda.

09.11.2020 1 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Po prvni strašidelné kapitole je to zábava.

14.10.2020 4 z 5

Pláž v noci Pláž v noci Elena Ferrante

Dcera se u knížky bála.

10.08.2020 2 z 5

Harry Potter and the prisoner of Azkaban.
Dil se skvělým rozuzlením. Vysvětlení kdo je kdo.

10.05.2020 5 z 5

Kosprd a Telecí Kosprd a Telecí Eva Papoušková

Bezva knížka, pořád jsme se u ní smáli.

07.08.2019 5 z 5