Dva lelci ve skříni - O Karlíkovi nemluvě

Dva lelci ve skříni - O Karlíkovi nemluvě https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35628/dva-lelci-ve-skrini-o-karlikovi-nemluve-35628.jpg 4 42 11

Rozmarné vyprávění o Karlíkovi z 3. A, který tak dlouho chytal lelky, až je jednou doopravdy chytil… Karel Karlík z 2. A vypadal jako ostatní kluci, ale v něčem se od svých spolužáků přece jen lišil: nic ho nebavilo, celý den jen koukal na televizi a "chytal lelky". Jednou ty lelky doopravdy chytil. Od toho dne se s Karlíkem začaly dít zvláštní věci. Musel se o své nové kamarády starat a na televizi už mu nezbýval čas. Karlík zažil s lelky spoustu legrace i dobrodružství a s jejich pomocí se změnil v docela obyčejného kluka. A tak se lelci nakonec s Karlíkem rozloučili a letěli do světa hledat jiného lenocha. Myslíte, že ještě nějakého najdou? ... celý text

ydnac
16.01.2024 3 z 5

JAK DVA LELCI ODNAUČILI KARLÍKA LELKOVAT :-).

Příběh o Karlíkovi je vtipný a zároveň poučný.
Každý z nás občas někdy chytá lelky, ale co když je najednou máte doma?
A oni nejradši nedělají nic, jenže Karlík se o ně začal starat, povídal si s nimi, rád by je ukázal kamarádům, ale bohužel žádné nemá...
A to se právě postupně a přirozeně změnilo :-).
Moc se mi líbí myšlenka, že děti vymění televizi za přírodu, knihy a kamarády :-).

Čtenářská výzva 2024, téma č.18.

Drakobrouk
25.11.2022 5 z 5

V této knize se mi líbil Karlíkův spolužák Petrmichlvít, protože má tak zvláštní a dlouhé jméno. Já bych nechtěl mít doma lelky, protože pořád dělají zmatek nebo odletí na Moravu a vyzbírají všechny erteple (brambory).

jaroiva
27.10.2018 5 z 5

Ať už chcete, nebo ne, říkejte mi Leone. A ten kdo rád lenoší, ať mi říká Leoši...
Fakt je to už přes 25 let, co jsem to četla? :)

SSTknihy
14.05.2018 4 z 5

„My jsme dva Leoši, co si jen tak lenoší. My jsme dva Leoni, co se nikam nehoní.“ - Tak tohle už mi zůstane v hlavě asi napořád. Skvěle vyprávěný zábavný příběh.

Faila
21.10.2017 5 z 5

Je už to opravdu dávno, co jsem tuhle knížku četla. Ale jako dítě jsem ji hltala. Možná se k ní jednou vrátím, ale možná raději ne, abych ničím nepřebila to dětské zbožňování. Nejsem si jistá, jestli by mé dospělejší oči tohle dílko vnímaly také tak legračně a roztomile.

Hasko
30.04.2017 4 z 5

Syn měl tuto knihu jako povinnou četbu,tak jsme četli spolu . Pro děti vtipně napsáno :).

Andrea x
26.02.2016 4 z 5

Jak se Ti to líbilo?
Úplně hezky. (Dava 6 let)

Sobotikova
31.01.2016 4 z 5

A ten, kdo rád lenoší, smí mi říkat Leoši :)

baterka.gs
12.08.2014 3 z 5

Opět jedna knih propagovaných tehdejším Knižním klubem.. Ale pro děti na základce rozhodně čtivá a dobrodružná.

bibi.r
08.05.2014 3 z 5

Příliš mě to neoslovilo, ale jsou tam 2-3 kapitolky, které byly vtipné.

Marčullkas
27.01.2014 5 z 5

Naše oblíbená dětská knížka, dva lelci ve skříni. Ač většinu dne prolelkovali, tak přesto zažívali různá dobrodružství :)

pro děti

Pavel Šrut