Stínidla

Stínidla https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412529/bmid_stinidla-ApC-412529.jpg 4 17 3

Kniha s velkou dávkou fantazie personifikuje stesk, který člověka sužuje poté, co někdo odejde, zmizí nebo zemře. Stesk nás pronásleduje, ubírá nám životní prostor a klade překážky. Tentýž stesk nás ale také dokáže chránit před příliš silným doléháním okolního světa a umí nám dělat společnost. Díky stesku po mamince otec s malou dcerkou navazují zvláštní rozhovor se smutkem. Nejprve v něm vidí spíš nezvaného hosta, s nímž se postupně seznamují, až nakonec pochopí, že je to host, který se k nim bude vracet a na kterého se můžou vlastně i těšit. Ilustrace jsou kouzelné a útěšné, mnohovrstevnaté i čitelné, plné drobných tajemství - a přitom jakoby důvěrně známé. Kniha získala v roce 2019 cenu od Společnosti pro švédskou literaturu.... celý text

Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Cesta domů

Skuggorna , 2018

bibi.r
25.07.2020 4 z 5

Velmi zvláštní knížka pro děti od ?6 let?
Ilustrace jsou docela strašidelné a osobně se mi vůbec nelíbí. Smutku/Stínidla bych se totiž opravdu dost bála.
Příběh o smutku (Stínidle) ze smrti maminky a manželky. Smutek bolí, ale zároveň i chrání, jen je potřeba ho nechat ve správnou chvíli odejít.

Andrea x
06.08.2019 4 z 5

Dojemně vykreslená atmosféra smutku po odchodu blízkého člověka.

Elsinor024
11.06.2019 4 z 5

Asi je málo knížek, které by malým dětem, a nejenom jim, pomohly poprat se se smutkem, který se objeví po ztrátě někoho blízkého. Nejdřív je ten bolavý pocit malý, potom narůstá, utlačuje, ale zjistíme, že nás vlastně může i trochu chránit. A nakonec stejně odejde - alespoň na chvíli.
Originální příběh, takové jsou určitě potřeba.

Maija Hurme
švédská, 1976