Anchie Anchie komentáře u knih

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Po dočtení si přijdu jako Mustra, protože zatímco Fetita Ilan toho mnoho pochopila, objevila a rosvítila se jako Modrý Sklenit, já jsem se v Duvalském pohoří a příběhu trochu ztratila. Množství tajemna a zápletek přibývá, ale vysvětlení pro nás pouhé lidi z Nížin nikde. No snad mi nedojde Lutomin, abych se dočkala dalšího dílu!

19.09.2022 3 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Dobře napsané, mám ráda prolínání minulosti a současnosti v jednom příběhu, navíc ještě s trochou té detektivní zápletky, ALE ten konec byl jedno velký COŽE?!

21.05.2019 3 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Tak jsem si ze zvědavosti koupila nové vydání mé milované knížky z dětství. A je sice krásně ilustrovaná a konečně co se textu týče kompletní, ale jsem velmi zklamána překladem. Krásná květnatá čeština, která nezapomenutelně vykouzlila každý kout Avonlea je ta tam a nový překlad je bohužel dost zjednodušený a asi "moderní" - pro dnešní děti? Nechápu a je mi to líto...

27.07.2019

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Komorní scéna odpočívadla u dálnice, pět lidí uvězněných sněhem, nikdo není na první pohled tím kým je ve skutečnosti... Prostě parádně napínavá knížka, co vás nenechá ani na chvilku vydechnout. :-)

24.07.2019 5 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Když jsem tuhle knihu přečetla poprvé, zcela okamžitě jsem nalistovala první stránku a hned se dala do čtení znovu! Ten příběh vás prostě chytne a nepustí. Doporučuju taky její audio verzi, kterou čas od času poslouchám znovu a znovu a znovu... je prostě úžasná, i když už to nikdy nebude tak napínavé a překvapivé jako napoprvé.

25.01.2019 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Bravurně napsaná kniha, stejně jako všechny od Ruty Sepetys, ale tahle je navíc nečekaná oddychovka. Paráda!

05.04.2019 5 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Knížku jsem milovala v dětství a miluju ji pořád. Krásně vykouzlený svět - co bude po tom až umřeme - mě úplně okouzlil a jednou se doufám taky podívám do Třešňového údolí :-)
A všem těm, co tu píšou v komentářích jak mohla knížka skončit sebevraždou, bych chtěla doporučit knížku přečíst znovu a pořádně, protože když umřete v Nangijale, dostanete se přeci do Nangilimi!

08.02.2019 5 z 5

Závod s časem (99 nejrychlejších fejetonů) Závod s časem (99 nejrychlejších fejetonů) Tereza Boučková

Potěšilo, pobavilo, pohladilo! Ne ve všem s Boučkovou souhlasím, ale krásně se to čte a v každém druhém fejetonu jsem našla něco pěkného k zamyšlení. Doporučuji dávkování max. 3 denně!

19.02.2020 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Bohužel autoři už asi neví o čem by psali... Zmrtvýchvstání nepřemožitelného Jurka mě vůbec, ale vůbec nebavilo, kniha je pro mě velké zklamání.

08.01.2019 1 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Retea - Turnul - Skára - Fereastra - Nasterea - všechno to ve mě rezonuje i několik dní po přečtení :-)

15.01.2021 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Jedna hvězdička za nápad, ale to zpracování! Jednoduchá, ale příliš plochá zápletka, hodně neuvěřitelné postavy a opravdu předvídatelné “zvraty” včetně závěru, takže bohužel velké zklamání…

03.12.2020 1 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Jak to jen Ruth Ware dělá, že její hrdinky jsou tak nesympatický, neschopný a celkově neuvěřitelný?

13.08.2020 2 z 5

Stále nezvěstná Stále nezvěstná Chevy Stevens (p)

Ufff! Tak tohle byla jízda! Ze začátku jsem trochu bojovala se způsobem vyprávění, ale pak mě to chytlo a nepustilo až do děsivýho konce. Skvělé!
ps. Bylo by fajn, kdyby se tady v komentářích neobjevovaly spoilery!

04.11.2019 5 z 5

Velké putování Vlase a Brady Velké putování Vlase a Brady František Skála

Moje dětství! Tenkrát to skoro nikdo neznal a i teď, většina lidí neví o čem mluvím... My jsme to jako děti milovali - tak moc, že nám rodiče museli pořídit každému jeho vlastní výtisk :-)

20.11.2018 5 z 5

O Janě a Zdenkách kolem Jana Wericha O Janě a Zdenkách kolem Jana Wericha Tereza Brdečková

Velmi zajímavý námět, protože ruku na srdce - kolik toho kdo víte o paní Werichové? Dceru Janu skrz její nešťastný osud tak trochu známe, Fanča ta už je úplné tajemství (Vlastně díky rodinné tragédii měla jako jediná šanci svůj život vymanit z obřího stínu Jana Wericha) Líbí se mi, že to jaké životy žily ženy kolem Wericha můžeme tak trochu poodhalit právě v téhle čtivé knize. Jen škoda, že zatímco některé dopisy a deníkové záznamy jsou tu citovány, tak jiné jsou jenom zmíněny a u některých částí jsem měla pocit, že je to popsané trochu hopem. Takže někde by to mohlo být propracovanější. Knihu ale i tak doporučuji.

10.05.2022 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Faja - Duvaly - Vellon - Karim - Derven - Rapler - Vortol - všechno to zní tak lákavě a tajemně! Ten svět, ta tajemství to všechno mě úplně pohltilo! Chci další díl!

15.01.2021 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Hlavní hrdinka je tak zoufale naivní a pitomá, že se mi ani na okamžik nechtělo věřit, že jí není stále 16 a ještě to má být autorka detektivek! Taky nemůžu uvěřit, že by si v sobě několik lidí 10 let (!) hýčkalo nějaký křivdy z puberty. No, kdyby bylo tohle dílko myšlené jako young adult teen thriller, tak asi přimhouřím oko, ale takhle...

04.06.2020 1 z 5

Ohrožená Ohrožená Rachel Abbott

Tak tohle mě bavilo! Pěkně zapletený příběh, a kdo za vším stojí mi došlo až na konci. Trochu to připomíná Sedmilhářky - Všechna ta malá a někdy dost hloupá tajemství...

18.05.2019 4 z 5

Vídeň Vídeň Stephen Brook

Skvělý a nadčasový průvodce díky úžasným kresbám průřezů staveb, mapek jednotlivých ulic i detailů, které stojí za to neminout. Včetně podrobně popsaných tipů na trasy procházek a ke všemu spoustu zajímavých informací. Ta "modernější část" ohledně cen, jídla apod. je sice neaktuální (90. léta), ale tyhle informace se dají zjistit i jinde.

13.02.2019 5 z 5

Obrázky z československých dějin Obrázky z československých dějin Jiří Černý

Zklamání - chybí tomu totiž důmyslné umění zkratky! To co je u původních Obrázků z českých dějin a pověstí prostě geniální = co stránka to příběh - Tak tady je bohužel každé vyprávění úplně nesmyslně roztaháno a dost nezáživně podáno přes několik stránek :-/

04.05.2021 3 z 5