Obrázky z československých dějin

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Obrázky z československých dějin volně navazují na publikaci Obrázky z českých dějin a pověstí (Jiří Černý, Pavla Zátky, Zdeněk Adla a Jiří Kalousek), která komiksovou formou přibližuje dětem jak mladšího, tak i staršího školního věku pověsti a ranou historii našeho státu. Autorský tým pánů Jiřího Černého a Jaroslava Veise jako autorů textu doplnila renomovaná ilustrátorka a pedagožka Barbara Šalamounová (dcera Jiřího Šalamouna, z jehož dílny pochází oblíbený Maxipes Fík)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109013/big_obrazky-z-ceskoslovenskych-dejin-M51-109013.jpg 3.839
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Obrázky z československých dějin

ivca84
31. října

kniha byla zjimava a poucna formou komiksu

Anchie
04. května

Zklamání - chybí tomu totiž důmyslné umění zkratky! To co je u původních Obrázků z českých dějin a pověstí prostě geniální = co stránka to příběh - Tak tady je bohužel každé vyprávění úplně nesmyslně roztaháno a dost nezáživně podáno přes několik stránek :-/


KrystofVacula34
01. března

Pokud vás aspoň trochu zajímá historie našeho státu za dob Československa tak tuhle knihu vřele doporučuji. Musím podotknout že je to komiks ale textu je opravdu dost a k každé události pěkně ilustrovaný obrázek. Dále se mi také líbilo textové zpracování protože to z toho pochopí snad každý a taky si to zapamatuje jelikož to není psané vědecky a je to více o událostech než o všech těch datech. Takže doporučuji ????

jiri77
28.10.2020

Dějiny Československa (1918-1945) v komiksu ,který doplňuje text napsaný pod obrázky. Jednoduše sepsané dějiny ,které by měl znát snad každý. Co se mi na knize moc nelíbilo ,byly ilustrace, které mi pokazili celkový dojem z knihy.

yettojedno
03.04.2019

Mně se to líbilo stejně jako další "Obrázky" ...

Greena
06.01.2019

Dalších z historických komiksových knih Jiřího Černého tentokrát čtenáře zavede do Československa v období let 1918 až 1945.
Seznámí se v ní s Tomášem Garrigue Masarykem, legiemi v Rusku, 28. říjnem 1918, prvními roky republiky, Milanem Rastislavem Štefánikem, poměry na Slovensku a v Podkarpatské Rusi, Andrejem Hlinkou, životním stylem dvacátých let, krizí, Tomášem Baťou, Edvardem Benešem, Osvobozeným divadlem, Karlem Čapkem, Mnichovem, Druhou republikou, 15. březnem 1939, samostatným Slovenskem, protektorátem Čechy a Morava, životem v okupované zemi, atentátem na Heydricha, židy v protektorátu, Terezínem, Slovenským národním povstáním, koncem války a Pražským povstáním.
Pojďte se začíst do dějin, které nejsou vždy čtivé…

bibi.r
07.11.2018

Kresba se mi bohužel netrefila do noty. A taky se v příběhu vyskytovaly faktické chyby, což opravdu dost vadí.

M-arta
02.01.2018

Dějiny našeho národa z období 1918 - 1945.
Zpracované čtivou komiksovou formou s doplňujícím textem a spoustou zajímavostí, které se běžně v dějepise nedozvídáme.

1