Amber Amber komentáře u knih

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Tak dokonalá a krásně napsaná kniha, krásný a dojemný příběh... Divím se, že zatím nemá moc příznivců, jak na to koukám. Nebojte se si jí přečíst i přes to, že je to česká literatura, která je mnohdy odsuzovaná.

Dvanáct srdcí Dvanáct srdcí Petr Casanova

Kdo říká, že je kniha plná nesmyslů? Malý chlapci a dívky! Ti, co na sebe nechtějí brát žádnou zodpovědnost za nic a nikoho. Snad ani sami za sebe... Protože jinak by v knize viděli to, co jsme v ní našli my. Že na vztahu se musí pracovat. Na vzájemné důvěře, na komunikaci, tolerovat jeden druhého, jeho názory přání i sny. Nechtít se nad něj povyšovat a nenechat se ponižovat...Žít v harmonii a souladu s druhými... Ale bez vynaloženého úsilí, to nikdy nepůjde. Nic nepadá z nebe samo a zadarmo. Bez toho chtít žít jednoduše, tedy to co si myslíš říkat, a to co říkáš i dělat, to nikdy fungovat nebude...tak nikdy nedokážeš partnerovi, že ti na něm záleží. Slova jsou stále jen slova a ty vyprávějí pohádky, činy ovšem pohádky uskutečňují. V čem chcete žít Vy TEĎ?

03.03.2017 4 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Má první kniha od P. Coelha, přečtena za dva dny...

Někdo o této knize hovoří, že by mohla patřit do červené knihovny, ale pro mě je to krásný román, který v sobě nese plno skrytých životních mouder (jako Malý princ). Vždy jsem měla spíš schopnost pochopit hloubku myšlenky v knize, a ne se potom o ni vyjádřit písemně a předat ji dál, ale pokusím se o to.
Kniha nám ukazuje, jak by měla vypadat opravdová láska, že člověka nemůžeme vlastnit, uznáváme jeho svobodu, milujeme ho přeci za to jaký je, ne za to, co z něho potom vytvoříme. To myslím autor krásně vystihl příběhem s ptáčkem v kleci. A jistě, každý se někdy v někom zklamal, někdo někoho podvedl nebo byl podvedený, i na to autor nezapomínal ve svém příběhu a poukázal na to, že v dnešní době se to tak nějak považuje za "normální". Ale já jsem díky jeho popisování sexu a milování, kde se nám snažil vysvětlit ten rozdíl (vždyť i Ralf chtěl jen Maryino srdce, protože nemohl mít sám její tělo...) přestala mít strach z budoucnosti a stejně jako Maria jsem nakonec přestala přemýšlet nad tím, jak věci bývají a dopadají v manželství a užívám si pouze toho, co je teď. Lásky a milování. Zvolila jsem jiný pohled.

29.07.2016 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

"Nezapomeňte na to. Nikdy! Nikdy!"

Myslím, že touto větou v knize, řekl autor vše potřebné za mě...

22.11.2013 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Kniha mého dětství. Jak ráda jsem se s tímto vlkem proháněla divokou přírodou mezi indiány a nechala se unášet příběhem. Chvílemi mi tekly slzy po tváři a nešli ani zastavit, až jsem na písmenka neviděla. Byla jsem naprosto uchvácena s jakou lehkostí to Jack London napsal a jaký slova volil. Ráda si ji čtu zas a znova a zavzpomínám si.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Tuto knihu jsem dostala k Vánocům od známé. Detektivky mě nikdy nelákaly a tak mi kniha ležela dlouho v knihovně. VELKÁ CHYBA! Po čase jsem se rozhodla si knihu přečíst a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Hltala jsem písmeno od písmene a slovo od slova! Pokud to mám shrnout do jediného slova, protože momentálně mě jich po dočtení ani překvapením a nadšením moc nenapadá, tak - BOMBA! Opravdu vřele doporučuji i v tom případě, že na detektivky si moc nepotrpíte, tak jako původně já.

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Už je to pár let, co jsem se pustila do čtení této knihy a od té doby se tato sága stala mou srdcovou záležitostí! Je to excelentně zamotaný a propracovaný děj a vždy se těším na pokračování. Když jsem se potom dozvěděla, že HBO se chystá podle toho natočit seriál moc šancí jsem mu nedávala. Myslela jsem si, že to vše co se odehrálo v knížce nemůže být natočené, že tam bude spoustu věcí chybět, ale ze zvědavosti jsem se na to hned podívala a smekám. Seriál je skoro zrovna tak dobrý jako tyto všechny knihy. Žeru to!

03.07.2013 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Jedna z prvních samostatně přečtených knížek. Ó, jak já jsem se s ní tenkrát chlubila! Snad nejhezčí kniha pro děti co znám.

31.05.2013 5 z 5

100 nejkratších cest k Tobě aneb příběh duše 100 nejkratších cest k Tobě aneb příběh duše Petr Casanova

Díky autorovi za tuhle knihu, díky ní jsem si v době, kdy jsem byla na dně opět uvědomila ty pravé hodnoty, priority a přestala mít strach se znova zvednout, pokračovat dál v cestě a hlavně jsem přestala mít strach z chyb! Protože dnes už zase vím, že chybami se člověk učí. Znovu jsem v sobě objevila víru.

10.11.2017 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Tak strašně moc jsem chtěla k této knize něco chytrého napsat... ale kniha mi svou dokonalostí vzala všechny slova!

31.05.2013

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tak srdečně od srdce, jsem se už dlouho u knihy nezasmála! Fantastické! Doporučuji!

07.11.2015 5 z 5

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Po dočtení jen přemýšlím, jestli se ze mě nestane abstinent...
Rozhodně knihu doporučuji.

17.10.2015 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Přečteno jedním dechem...Nádherná povídka o nezapomenutelném charakteru. Charakter člověka autor lépe popsat nemohl.

"Když si uvědomíme, že to všecko vyšlo z rukou a srdce tohoto člověka. .."

03.10.2015 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Lauren Brooke (p)

Jako malá dívka, jsem autorčinu edici Srdíčko prostě zbožňovala :)

16.08.2013 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Začátek knihy je poměrně slabý, ale nenechte se odradit. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, také mě příliš nebavily popisy například Dorianova nábytku a podobně - velmi často se autor v knize zaobíral jeho vkusem, ale zase na druhou stranu to jen podtrhovalo dokonale propracovaný charakter této postavy.
Tato kniha na mě zapůsobila víc, než jsem čekala a mohu jen doporučit! Nápaditý příběh, propracované charaktery postav a dialogy, které opravdu oživí děj.

Protože Protože Petr Casanova

Opět výborná kniha, jako autorovi všechny předchozí. Přesto je v něčem úplně jiná a myslím, že jedna z nejlepších. Opravdu Vám Petře moc děkuji za to, že tu pro nás jste a píšete takto úžasné motivační psychologické díla! Propojíte můj rozum a cit. Díky.

04.10.2018 5 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Tomáš Lukavec

Když budete vnímaví a plně se ponoříte do děje, tak Vás tato kniha dokáže mnohému naučit.
Rozhodně doporučuji. Místy smutné, ale zároveň Vás pohladí na duši.

25.09.2018 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

V podstatě se mi líbila jen první povídka. U druhé jsem už skoro od samého začátku tušila, jak skončí, a při třetí povídce jsem se ze začátku šíleně nudila, když jsem se musela pročítat x stránkami o pocitech Addie...konec už byl zábavnější.

19.12.2017 3 z 5

Vlčí něha Vlčí něha Stef Penney

Kniha se ke mě dostala úplnou náhodou. Přečetla jsem si jí a musím uznat, že se to čte příjemně. Má to zajímavý děj, zajímavé prostředí. Určitě bych jí doporučila dál.

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Nějak jsem tomu nedokázala přijít na chuť, ztrácela jsem se v postavách a celkově čtení pro mě bylo spíše utrpením než relaxem. Ale oceňuji autorovi hluboké myšlenky a celkem promyšlený děj.

31.05.2013 2 z 5