alzbeta4340 alzbeta4340 komentáře u knih

Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

V prvním dílu mi lady Lucie nebyla bůhvíjak sympatická, ale tady jsem jí prostě musela držet palce. Jinak to nešlo :-).
Kniha respektuje pravidla žánru, obsahuje plnohodnotnou milostnou linku - vztah mezi Lucií a Tristanem, ale je originální důrazem na popis práce žen bojující za ženská práva.
Pěkné odpočinkové čtení.

13.08.2022 5 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Jen trošku zdlouhavý romantický kýč. Mladá a šikovná žena, smutný a sexy milionář a jeho roztomilá dcerka tráví společně letní dny na jachtě... Na dovolené mi takové čtení přišlo docela vhod.

10.08.2022 4 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Moje první kniha od těchto autorů, a že to byl druhý příběh se Sebastianem Bergmanem mi nijak nevadilo, všechny jeho důležité osobní peripetie byly patřičně vysvětlené. Sebastian je zajímavě vymyšlená postava - zároveň iritující i politováníhodný a ještě navíc skvělý vyšetřovatel. Celá tato kniha mě, i přes svůj dost ohromující rozsah, velice bavila. V závěru jsem sice našla několik nedovysvětlení, ale pokud po nich nebudete pátrat, ani si jich nevšimnete.
Bez spokojených komentářů uživatelů DK by mě tato série minula. Všem čtenářským kolegům za jejich postřehy díky! 4,5 hvězdičky

04.08.2022 4 z 5

Vražda bez soucitu Vražda bez soucitu Catherine Shepherd

Po delší době jsem se vrátila k těmto vyšetřovatelům. Příběh se mi líbil, soukromí Julie už mi bylo známé, takže mi ho autorka nemusela složitě objasňovat, což knize hodně pomohlo. Hlavní zápletku jsem ale odhadla hned a troufám si tvrdit, že to bude u většiny čtenářů stejně. Knihu proto hodnotím jako jednodušší, ale čtivou detektivku.

25.07.2022 4 z 5

Jedno malé prasátko Jedno malé prasátko Rob Ashman

Prostě musím dát plné hodnocení, protože jsem už dlouho nečetla tak čtivou a přitom tak jednoduchou detektivku. Jak se zde ukázalo - v jednoduchosti může být skutečně síla. Líbilo se mi to i trochu více než první díl. Soukromé problémy vyšetřující inspektorky byly upozaděny a děj se zaměřoval na pachatele odporně sadistického a přitom vzbuzujícího lítost.

19.03.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Příjemná zimní horská romance a dokonale podané místní reálie. Tuhle knížku by mohly cestovní kanceláře rozdávat svým zákaznicím jako reklamu na zájezd do Švýcarska.
Jeden z nejlepších dílů a pro mě ideální novoroční čtení.

02.01.2022 5 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Pohodové čtení. Ve svém schématu nepřekvapující, jen je pokaždé to trauma z minulosti trochu jiné a tentokrát mi bylo Granta opravdu líto. Ale kromě sentimentu je kniha i plná vtipu, obzvlášť začátek je opravdu legrační.
4,5 hvězdičky

19.12.2021 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Nejsem cílová čtenářská skupina, ale chápu, že mladým čtenářkám se můžou Nové začátky hodně líbit. Děj rychle ubíhá, není příliš složitý, ústřední dvojice je zajímavá a má sympatické přátele, o kterých jistě budou další díly. Navíc představa, že existuje svět, kde dva mladí lidé těsně po dvacítce jen tak mimochodem zrenovují zastaralý penzion, je docela úžasná :-).

05.11.2021 4 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Souhlasím se zdejší záplavou nadšených komentářů. "Pohřběte své mrtvé" nám čtenářům dokazuje, že i detektivka může být mimořádně kvalitní čtení. Opravdu povedené.
K této sérii jsem se dostala až se zpožděním a jsem za to ráda, protože můžu rychle pokračovat dalším dílem.
Ráda doporučuji všem.

25.07.2021 5 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

Čtivá kriminálka, děj ubíhá rychle a snadno se čte. Těsně před koncem je pachatel známý, a pak už následuje hlavní finálový střet.
Stylem psaní mi to hodně připomínalo jinou oblíbenou sérii od Lisy Regan (detektiv Josie Quinnová), takže doporučuji hlavně všem fanouškům těchto detektivek.

27.02.2024 4 z 5

Zázrak na nástupišti číslo 5 Zázrak na nástupišti číslo 5 Clare Pooley

Jistě, je to pohádka - o vlacích a lidech v nich. Ale charaktery postav jsou výborně vymyšlené, hlavně Iona je zajímavá a plastická figura. Milé a úsměvné čtení, které se mi moc líbilo.

14.09.2023 5 z 5

Stará béčková legenda Stará béčková legenda Shigor Birdman (p)

Urban fantasy českého autora se sympatickým hlavním bojechtivým hrdinou. Inspirace jinými kousky tohoto žánru mi nevadila, to není nic neobvyklého. Chtělo by to ale zeštíhlit obsah a zjednodušit děj. Občas jsem se cítila až zahlcená nepotřebnými slovy - možná to je autorský druh magie??

05.09.2023 4 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Čtivý příběh o velmi profesně úspěšných mladých lidech, které trápí psychické potíže. Není zde zdůrazňované nějaké mimořádně nereálné drama, všechno je podané tak nějak mimochodem. Nevýhodou ale je, že příběh nekončí a vlastně se nedostal ani k jádru problému. Bude to ještě asi dlouhé...

03.09.2023 4 z 5

Slečna Marplová: Dvanáct nových případů Slečna Marplová: Dvanáct nových případů Agatha Christie

Podobné povídkové sbírky nemusí být vždy povedené, to ale rozhodně pro "Marple" neplatí. Autorky dokonale dodržely formu a styl psaní A. Ch. Všechny příběhy se povedly, v některých byla zápletka trochu omezená menším rozsahem, a i tak byly dobré. Ostatní se mi jevily jako výborné.
Knihu ráda doporučuji, je i velmi pěkně zpracovaná, vhodná jako dárek.

09.08.2023 5 z 5

Krysta Krysta Petr Sagitarius

I předcházejícím příběhům Trujkuntu jsem dala vysoké hodnocení, Krysta se mi ovšem zatím líbila nejvíc. Děj je logický, pochopitelný a dá se pokládat za reálný. A majorovo soukromí tvoří v přiměřené míře pozadí celého vyšetřování.
Rozhodně povedená detektivka českého autora. Doporučuji.

16.07.2023 5 z 5

Mise ve vesmíru Mise ve vesmíru Michael Mammay

Šikovně napsáno. Ze začátku si přijdou na své čtenáři detektivek, neb Carl pátrá v temných zákoutí korporátu. Ve druhé půli se najdou fanoušci military scén na jiných planetách. Já si pěkně užila s Carlem obojí. Doufám, že vyjde i další díl.

01.07.2023 5 z 5

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

Hodně pomalá romance bez výrazných dějových zvratů nebo originálních scén - samozřejmě až na tu úvodní v metru, ta je vtipně šokující. Celkově je to ale napsané hezky, vhodná kniha pro líné odpoledne na dovolené.

25.06.2023 4 z 5

Léto vlků Léto vlků Hans Rosenfeldt (p)

Začátek s vlky byl zajímavý a neotřelý, rozhodně mě navnadil na další čtení. Navazující motiv už tak originální nebyl (pašování a krádeže drog, vztahy místních a ruských zločinců), to už jsem četla a viděla v TV několikrát. Na příběhu bylo ale poznat, že si autor dal práci s vymýšlením všech těch zápletek, které se pak spojili dohromady. I když se tato kniha čte docela lehce, jednoduchý děj to není.
Případ je na konci uzavřen, s policistkou Hannou a jejími blízkými se možná ale ještě setkáme.

16.04.2023 4 z 5

Syn vražedkyně Syn vražedkyně Joy Ellis

Na rozdíl od svých oblíbených uživatelů DK, kteří knihu hodnotí jen jako průměrnou, mě tato detektivka vysloveně "padla do noty". Ocenila jsem hlavně dobrou orientaci v ději, přestože zde bylo nadprůměrně mnoho falešných stop a dost možných směrů pátrání. Navíc zápletka ohledně "falešného přiznání" není úplně běžná a pointa byla dobře vymyšlená. Dobré to bylo.

27.03.2023 5 z 5

Sladký nepřítel Sladký nepřítel Kristen Callihan

Asi trpím nějakými předsudky, ale prostě si nedovedu představit vrcholového sportovce, hokejistu, který ve volných chvílích vyrábí cukrářské výrobky na profesionální úrovni. Nějak mi to k sobě nejde :-). Jinak je to pěkné odpočinkové ženské čtení.

25.03.2023 4 z 5