alzbeta4340 alzbeta4340 komentáře u knih

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Originální dvojice soukromých vyšetřovatelů prověřuje zmizení malé dívky z letního tábora. Zdá se, jakoby ji doopravdy hledal jen málokdo. Do případu se také promítá soukromí obou detektivů. Jako bývalí vězni si odpykali svůj trest a oba dva hledají osoby, kvůli kterým byli nespravedlivě odsouzeni.
Případ ukončen, série pokračuje dál. Velmi doporučuji k přečtení.

02.12.2022 5 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Detektivní pohádka pro dospělé, která se určitě povedla. Bylo to napínavé čtení, které na druhou stranu nijak neděsilo. Hodně prostoru je věnováno detektivům, jejich psychickým potížím a rodinnému zázemí, ale to tentokrát patří jasně do děje. Musím také pochválit konec knihy - ne vždy se povede obzvlášť delší detektivku dobře zakončit.

02.11.2022 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Napínavý, ne úplně jednoduchý, přesto přehledný děj charakterizuje čtvrtý případ Josie Quinnové. Vysvětlení musí ovšem důvtipný čtenář považovat za trochu krkolomné. Přesto jsem se dobře u čtení bavila. Josiino vyšetřování je díl od dílu zajímavější.

29.10.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Jediné, co mi nevyhovovalo, byly astrologické vsuvky (naštěstí vzhledem k délce textu celkem krátké). Ty neumí napsat ani Rowlingová tak, aby mě nenudily. Samotný případ dávného zmizení jedné mladé lékařky byl zajímavý a vysvětlení solidně vymyšlené. Detektivní kancelář Strikeho a Robin se slušně rozvíjí, stejně jako jejich vztah - k potěšení spokojených čtenářů. 4,75 hvězdičky

29.08.2022 5 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Čtivá detektivka a jak už jsem zvyklá - autorka skvěle popisuje prostředí děje, což je tentokrát poušť, která hraje v příběhu výraznou roli. Horko, sálavé slunce, písek a vítr a do toho sem tam nebohé mrtvé oběti.... dokonalá kniha na dovolenou. Jednu hvězdičku strhávám, protože jsem tentokrát konec odhadla docela brzo, ale další případ této dvojice si určitě ujít nenechám.

12.07.2022 4 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Promyšlená detektivka s bohatým postupně do sebe zapadajícím dějem a trochu melancholickou atmosférou. Velice se mi líbil konec - pochopitelný, uvěřitelný a s několika překvapivými pointami.
Tato série si i ve 12. dílu drží svoji vysokou kvalitu. Velmi doporučuji.

29.01.2022 5 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Povedená klasická detektivka, jakoby rodinné drama, napsané stylem, které přes napětí a záhadu čtenáře spíše uklidní. Inspektor Gamache si mě tímto čtvrtým dílem zcela získal. Souhlasím se všemi spokojenými komentáři - a že jich není málo.

15.05.2021 5 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Nejkrutější měsíc se mi líbil ještě víc než předcházející dva díly s vrchním inspektorem Gamachem. Líbí se mi osnova románu, kdy se vyšetřování zločinu míchá s linkou profesní nevraživosti, žárlivosti a klamu mezi jednotlivými frakcemi policejních příslušníků Sureté. Výborné čtení, ráda doporučuji.

05.04.2021 5 z 5

Hluboký sníh Hluboký sníh Brian Freeman

Konečně po delší době jsem našla detektivku, která je nejen slušně napsaná, ale i dobře promyšlená. Zápletka je celkem netradiční - z pozice mladé místní policistky sledujeme případ ztraceného chlapce hned ze začátku vyšetřování, a poté ukončení případu až po deseti letech. Příběhu vysloveně sluší venkovské lesní prostředí, do kterého ho autor zasadil. Ráda doporučuji.

08.04.2024 5 z 5

Malý dům Malý dům Kjóko Nakadžima

Laskavé až poetické vyprávění služebné o její práci a životě ve středostavovské japonské rodině v době před a v průběhu 2. světové války. Ale nic není tak jednoduché, jak se jeví na první pohled. Lidské vztahy jsou složité a těžká doba k tomu přispívá...

20.08.2023 5 z 5

Mrazivé tání Mrazivé tání Dana Stabenow

Všeho bylo až moc, ale kupodivu tahle šílená směska motivů (pád motoru letadla, útok medvěda a nejrůznější manželské a sousedské rozepře), které musí Kate řešit, funguje v ději moc dobře. Je obdivuhodné, jak vše autorka spojila do čtivé a zároveň smysluplné detektivky. Ráda doporučuji a těším se na další díl z Aljašky.

28.04.2023 5 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Další díl ze čtivé detektivní série se mi četl velmi dobře. S Kurátorem to byla dobře vymyšlená zápletka s logicky podaným koncem. Psáno trochu s nadhledem - Tilly přispívá humornými situacemi. Zloducha jsem neuhodla a ani ho tentokrát nehledala, nechala jsem se spokojeně unášet příběhem.

07.04.2022 5 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Román o dívce, která objevila kouzlo čtení knih až při své práci v knihkupectví. Trochu nečekaně to je velmi aktuální kniha. Popisuje začátek války, pocity obyvatelů Londýna - děs, údiv a nepochopení zla a jen pomalé smiřování se s tím, co nastalo.

13.03.2022 4 z 5

Katastrofa - tragédie - způsobená lidskou chybou je jedna věc. Ale druhá tragédie, snad ještě horší, je neschopnost a hlavně neochota státního systému postarat se o své lidi. Soudruzi nejenže nepomáhali, ale často i škodili ve jménu propagandy a "nevyvolávání paniky" čili protistátních nepokojů. Otřesné.

19.02.2021 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Snad všichni už to četli, jen já jsem se dostala k Dokonalým stopám, a vůbec celé sérii až teď. Proč, to vlastně nevím, jelikož tahle detektivka je výborná. Hned si opatřím další díl. Ráda doporučuji.

08.03.2024 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Ačkoliv se jedná o únos dítěte, není Tichý pláč kruté a nepřiměřeně drsné čtení. Spíš citlivé - a konec se mi proto velmi líbil, protože tomuto pocitu odpovídal. Malá Lucy se ztratí z dětského hřiště v parku přímo před očima svých rodičů - přečtěte si , jak to dopadlo. Doporučuji.

27.05.2023 5 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Nenašla jsem žádná čtenářská vodítka k nalezení vraha, je to prostě tak, jak si autorka usmyslela. "Sokolnický" motiv je docela originální, nepamatuji si nic podobného v jiných románech. Pravý spád a napětí jsem ale cítila až v závěru, kdy už byla osoba pachatele známá. Možná proto se mi předcházející díly zamlouvaly víc, - i tak stojí Sokolník za přečtení.

30.04.2023 4 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Román obsahuje dva víceméně oddělené příběhy, které se na konci (poněkud neuvěřitelně) protnou. Annin příběh ze čtyřicátých let byl zajímavý dobře vykreslenou jižanskou atmosférou. Současnost mě zase zaujala hned v začátku knihy, kdy se Morgan dostává z vězení.
Není to nejlepší kniha paní Chamberlain, ale i tak se dobře čte.

25.04.2023 4 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Místy detektivka, místy dobrodružný historický thriller, kde běžnou součástí všedního dne je tvrdé mučení a častá smrt nevinných obětí i zloduchů. Přesto je trojice vyšetřovatelů veskrze sympatická a dějí se i humorné okamžiky.

05.03.2023 5 z 5

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Oblíbená kniha z mého dětství. Na rozdíl od mnoha jiných dětských knížek se dá velmi dobře přečíst i v pozdnějším věku. - Dokonce jsem v textu našla i pár humorných záblesků určených pro dospělé, kterých jsem si jako dítě vůbec nevšimla. Pro dnešní děti to už ale bude opravdové retro.

22.01.2022 5 z 5