alzbeta2843 alzbeta2843 komentáře u knih

Mužské interiéry Mužské interiéry Maxim E. Matkin

Matkin je proste moja srdcovka. U jeho kníh si vždy prajem, aby som prežila taký príbeh, ale zároveň to nechcem.
Knihu som čítala prvýkrát, keď som mala 20 a teraz som ju čítala, keď mám 30. Dúfam, že si ju takto prečítam o ďaľších 10 rokov, pretože hoci by sa mohlo zdať, že ide o príbeh jednoduchý tak tomu tak nie je. V rozdielnom veku čítania som sympatizovala s iným hrdinom. Teraz napríklad s Gregorom. Ani neviem prečo, ale nejako som ho mala rada a držala mu palce. Úprimne už som si vôbec nepamätala ako to dopadne a teda moje sympatie boli nezávislé.

31.01.2021 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Od tejto knihy som mala celkom iné očakávanie. A ako to už býva, buď vás očakávanie predčí alebo sklame. Mňa bohužiaľ sklamalo. Asi, keby som túto knihu čítala pár rokov dozadu by sa mi zdala famózna. Teraz sa mi zdala nedotiahnutá. Myslím, že autor mohol využiť viac napätia a tajomna. Čo sa mi však páčilo, bolo štýl rozprávania (Tehdy Emma a Teď Jane). Autor tak ponúka len to, čo si myslia hlavné predstaviteľky a to mne sa veľmi páčilo.

27.01.2021 3 z 5

Dokážeš udržet tajemství? Dokážeš udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Kniha bola super. Spočiatku som sa nemohla začítať, ale potom sa mi veľmi zapáčila. Myslím, že splnila očakávanie, nenáročná veľmi podohodvá kniha, ktorá je občas i vtipná. Veľmi mi bola sympatická Emma a Jack.

27.01.2021

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Jeden z najlepších cestopisov. Toľko som sa dlho nezasmiala. Až dovtedy než som absolvovala autorovu prednášku, kde popisoval tieto zážitky :D

Veľké malé klamstvá Veľké malé klamstvá Liane Moriarty

Ďaľšia z kníh, ktorá poukazuje na to, že nikdy nemôžte vedieť, čo sa deje za zatvorenými dverami. Myslím, že knihu by som ocenila viac i pár rokov neskôr. Teraz som ju vnímala len ako psychologický triler, ale myslím že kniha sa zaoberá i vzťahami medzi partnermi, rodičmi a deťmi a deťmi navzájom.

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Teraz si hlavu plieskam o stenu! Ako je možné, že tento autor ma toľko rokov obchádzal?! Od prvej kapitoly som nevedela odtrhnúť oči. Hlavný hrdina je sympatický a hneď som si ho obľúbila. Dej príbehu bol podľa môjho gusta. Ja viem, že by som nemala, ale mne Carter príde dosť podobný Keplerovi. Ja som prvého čítala Keplera a preto to tak vnímam. Každopádne obaja sú pre mňa v zozname obľúbených autorov. Teraz sa len teším, že autorovi vyšlo už toľko kníh a mám, čo doháňať.

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Kniha veľmi čitateľná. Zhltla som ju behom pár dní (len kvôli tomu, že som musela i spať a pracovať). Príbeh sa mi páčil, ale je veľmi cítiť, že sa autorka ovplyvnila knihami Mony Kasten, mne to ale nevadilo. Jediné, čo ma nahnevalo bolo zistenie na poslednej strane, že kniha je súčasťou série....a teraz musím počkať na pokračovanie!

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Myslím, že autorka mohla knihu i rozšíriť a viac sa rozpísať o danom prostredí. Niektoré scény sa mi veľmi páčili, hlavne kde sa vyjadroval robokat. Avšak ma veľmi sklamali akčné scény, ktoré za mňa neboli vôbec napínavé. Preto knihu veľmi nedoporučujem. Asi sa ku nej už nevrátim, ale ešte si prečítam pokračovanie, aby som autorku úplne nezavrhla.

31.12.2020 3 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Pekné príbehy, nenáročne, oddychové. Ideálne na dlhé večery v zimnom období. Najmä Vianoc. Za mňa najlepšia poviedka prvá.

31.12.2020 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Za mňa trochu chaotickejšia kniha. Asi kvôli tým neustálym zvratom, zjavne to má udržať čitateľa v napätí. U mňa to rozhodne fungovalo. V tejto knihe som rozhodne mala radšej Tobiasa (Štvorku) než Tris. Teším sa na pokračovanie a som zvedavá ako sa ich svet bude vyvíjať ďalej.

31.12.2020 5 z 5

Prvá a určite nie posledná kniha od autora. Páčil sa mi príbeh, ktorý mi prišiel dosť reálny a smutný. Myslím, že sa ku knihe vrátim o pár rokov, aby som si z nej vzala niečo iné.

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Ku knihe som sa dostala cez autorku, je to druhá kniha, čo som od nej čítala. Po prečítaní anotácie som vedela, že to musím určite čítať. Musím priznať, že táto kniha sa mi páčilo málinko menej než kniha Možná v jiném životě, ale i tak autorka odviedla skvelý výkon a zase zamotala hlavu. Nechcela by som byť v úlohe hlavnej hrdinky, pretože autorka oboch mužov vykreslila v tom najlepšom svetle, ale mne bol predsa len jeden sympatickejší :)

30.10.2020 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Na dobré sa oplatí počkať. Tým som chcela povedať, že okolo tejto knihy som chodila a chodila a stále váhala. A teraz po niekoľkých rokov som knihu našla v antikvariate a som sa to rozhodla risknúť.... a neľutujem. Kniha ma nadchla. Prečítala som ju skoro jedným dychom. Veľmi sa mi páčilo prostredie, v ktorom sa dej knihy odohrává. Samorejme, že som si hneď zamilovala hlavnú hrdinku, ale hlavného hrdinu viac :) Dlho som premýšľala do akej frakcie by som sa ja hodila a veru nie je to také jednoduché sa rozhodnúť. Ešteže v našom svete sme takmer všetci divergentní.

30.10.2020 5 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Čo dodať kliatba je kliatba a hlad je sviňa. Poviedka je to zaujímava a mne sa veľmi páčila. Je to typický Murakami. A k tomu krásne ilustrácie. Určite siahnem i po ostatných poviedkach zo spoločnej spolupráce.

13.09.2020 4 z 5

Sedm rozchodů Amy a Craiga Sedm rozchodů Amy a Craiga Don Zolidis

Dávam 3*, nie že by to bol iba priemer, ale celkovo myslím, že sa dalo z knihy vyťažiť viac. Kniha je zaujímava štýlom akým je písana, to ma nesmierne bavilo, že rôzne preskakujete v čase. Čo ma sklamalo bol ten príbeh samotný. Asi by som čakala lepšie rozpísanie pocitov a vysvetlenia, prečo sa hlavní hrdinovia chovali tak ako sa chovali. Tak ako to bolo v poslednej kapitole a epilógu.

13.09.2020 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Opäť skvelý psychologický triler. Prvá tretina trochu nudnejšia, ale to všetko vynahradila záverečná tretina, kde som sa nestačila diviť. I keď som mala podozrenie nakoniec sa to ukázalo úplne inak. A to ma na tom baví, pretože triler/detektívka, kde by som odzačiatku bola presvedčená, kto je pachateľ by ma nebavila.

31.08.2020 4 z 5

Psí domov Psí domov W. Bruce Cameron

Každý psíčkár si povinne pripraví kapesníky!!! Ja, čo čítam o krvilačných vraždách i znásilneniach, ale kniha o psovi ktorému niekto chce ublížiť a už to nemôžem čítať? Veľmi dojemný, ale krásny príbeh statočnej fenky, ktorá ukazuje ako veľmi sú nám psi oddaní.

18.08.2020 5 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Kniha zase prečítaná za asi dva dni, čo pri počte stránok (728) je úctihodný výkon. A nebudem klamať, že som sa musela i knihu čítať pomaly, aby som si ju mohla vychutnať dlhšie. Táto kniha sa mi páčila asi zatiaľ najviac, pretože autorka dokázala opísať pocity tak dokonale, že ja som to cítíla spolu s hlavnými aktérmi a ešte i keď to píšem mám zimoriavky. I po prečítaní som si niektoré pasáže musela prečítať znovu a znovu som tomu nechápala. Autorka sa vážne vyhrala so slovami a emóciami.

18.08.2020 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Moja druhá kniha od autory. Opäť prečítaná za dva dni a veľmi dobre sa čítala. I keď mi tam niekotré pasáže prišli už zbytočné, ale i tak som so zatajeným dychom čakala, aké bude to veľké odhalenie oboch aktérov a bola som trochu v šoku. Občas by si zaslúžili nafackovať obaja a to je práve dobre, pretože knihy, vďaka ktorým cítim nejakú emóciu (negatívnu i pozitívnu) sú u mňa skvelé knihy.

18.08.2020 4 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Predchádzajúcu knihu som nečítala, len videla film a veľmi sa mi páčil a čakala som ako to bude ďalej s Miou a Adamom a keď nehodlali natočiť pokračovanie, musela som siahnuť po knihe. Kniha sa mi páčila, prečítala som ju za deň (má málo strán) a moc sa mi páčilo, že dej sa odohráva v podstate za jednu noc. A musím povedať, že oceňujem i to kam sa postavy posunuli.

18.08.2020 4 z 5