alzbeta2843 alzbeta2843 komentáře u knih

Říše neřesti Říše neřesti Meghan March

Viem, že tu viacerí vravia, že mohli byť knihy v jednom, ale mne sa to páčí, že sú jednotlivo vydané. Ide o to ako si autorka vie pohrať s napínavým dejom, ktorý vygraduje na konci každej knihy. Záverečný diel ma prinútil premýšlať, akú trilógiu budem považovať za obľubenú. Myslím, že Savage trilogy vedie nad ostatnými :D

Neústupná princezna Neústupná princezna Meghan March

Konečne sa dozvieme, prečo sa táto trilógia volá Savage Trilogy. Ja som si myslela, že je to prenesený význam toho slova savage=divoch. Autorka si pekne vyhrala so slovíčkami musím uznať. V tejto knihe sa dozvedáme i o tajomnom hlavnom hrdinovi a ja som si ho úplne zamilovala. Rozprávanie z jeho pohľadu ma bavilo najviac ako uvažoval a ako sa choval. Táto kniha bola opäť plná napätia a tajomna, takže nudiť s aurčite nebudete. A ten koniec zase som zostala visieť na poriadnom vlásku a musela sa vrhnúť okamžite na posledný diel.

Divoký princ Divoký princ Meghan March

Najväčšia chyba ak sa rozhodene po knihe siahnuť a nemáte k dispozícií pokračovanie. Boh žehnaj čítačke a e-knihám, pretože to by som ozaj nevydržala. Túto knihu som si chcela vychutnať, ale pritom som nevedela odtrhnúť od nej ruky a tak som ju prečítala doslova za jeden deň. Veľmi sa mi páčilo, že kniha v sebe skrývala tajemno a čitateľ nevedel stále, kto je ten tajomný muž. A ten koniec? To som bola zase napnutá ako struna. Táto autorka to jednoducho vie!

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Opäť trhlá hlavná hrdinka, opäť veľmi zábavná dvojka, opäť veľmi milá kniha. Trnula som celý čas ako to s listami bude a dopadne a zahrialo ma u srdiečka samozrejme. Jo Watson si pripisujem medzi moje obľúbené autorky.

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Čo ste ochotný urobiť pre milovaného človeka?

To som vôbec nečakala, že sa táto kniha tak vyvinie, ale asi som sa opäť nechala milo prekvapiť od autoriek Penelope a Vi, ktoré vždy vsunú do romantického príbehu, nejakú silnú tému, ktorá vás úplne odpalí. Ja preto tieto knihy milujem, lebo ma to vždy pohltí a totálne rozdrtí na častice.

Šelma Šelma Andrew Mayne

Trochu ma mrzí, že som sa ku knihe dostala až tak neskoro. V tomto pípade, je to skôr negatívum. Ja sa zato nenavidím, ale ja mám vždy vysoké očakávania o nejakej veľmi doporúčanej knihe a tentokrát som sa bohužiaľ popálila. Za mňa teda taký lepší primer trileru, ale už asi po žiadnej knihe autora nesiahnem. Veľká škoda za mňa, pretože čo ma veľmi bavilo bol hlavný hrdina Theo, ktorý riešil prípad pomocou vedy a to je niečo, čo milujem.

13.11.2022 4 z 5

Neprofesionál Neprofesionál J. D. Hawkins

Druhá kniha od tohto autora. Prvá kniha Láska a tetování ma celkom neoslovila, ale chcela som dať ešte šancu autorovi. Táto kniha mi prišla ako taký priemer. Neoslovila ma. Osobne som nechápala, čo bol ten prepínač, ktorý spôsobil že po toľkých rokoch sa Owen začal zaujímať o Margo. Nebola som presvedčená o jejich vzplanutí a tak ma kniha veľmi neoslovila.

13.11.2022 3 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

Čítala som prvú knihu Hořím pro tebe a tú som si zamilovala, preto ak som mala možnosť tak som si zakúpila i jej daľšiu knihu a to Toužím po tobě. Musím sa priznať, že mi hlavní hrdinovia Kimber a Matteo vôbec neboli sympatickí. Skôr mi liezli na nervy. Mala som pocit, že knihu odložím a dočítam inokedy. Dostala som sa až po stranu 100 a potom už som sa začítala. Stále to drhlo a čakala som, či sa to vyvinie nejako. Mattea som si nakoniec zamilovala ale Kimber som nemohla prísť na chuť. Myslím, že som mala veľké očakávania a myslela som, že to bude niečo na štýl popolušky v modernom svete ale beda. Súhlasím s niektorými komentármi, že námet mal lepší potenciál, ale ako oddychovka na večer je to super.

13.11.2022 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Nie som fanúšik fantasy, ale túto sériu som zhliadla na Netflixe a potom, čo som sa zamilovala do Temnija som musela siahnúť i po knihe, pretože kniha je údajne iná. Je to pravda kniha má iné pojítka než serial. I v knihe som fandila Temnojovi (nesúďte ma). Príbeh sa mi páčil, ale asi nebudme fanúšik fantasy.

08.11.2022 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Ak mám chuť na nejaký dravý triler siahnem po Chrisovi. Tento príbeh bol opäť drsný, veľmi chytľavý a prekvapivý. Ja už sa ani nepozastavujem na drastickými výjavmi autora, pretože to ma na tom tak priťahuje.

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Autorku Monu Kasten mám veľmi rada, ale skôr jej NA romance než tento YA. Takže za mňa priemer a už nemusím ani pokračovať v príbehu.

08.11.2022 3 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Vicious (zľomyselný) dostal svojho mena. Od začiatku som mala na neho veľku zlosť a zároveň som prahla vedieť o ňom viac. Toto je ozaj príbeh veľkej nenávisti, neprajnosti a hlavne zapierania. Autorka veľmi dobre stvárňuje ich príbeh, ktorý je miestam až toxický. Emilie mi bolo ozaj ľúto a myslím, že v skutočnosti by mu to nikdy neodpustila. Mňa to však knihe tiahlo a musela som ju zhltnúť za víkend, čo som si potom vyčítala. Ja milujem však drámu vo vzťahu (len v knihe) a hlavne šťastné konce (to nie je spoiler). Na knihu sa oplatilo počkať kým bude k dispozícií. Teraz už má pre mňa autorka vyhradené miesto.

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Pomaly, ale iste si budujem závislosť na tejto autorke. Páčí sa mi ako vykresľuje hato to love vzťah. Tu bol Chase teda len namyslený macho samec, ale i tak sa mi páčila jeho postava. Maddie mi bolo chvíľami ľúto, že ju každý využíval pre jej dobrotu, ale ako sama povedala: “Vďaka, tomu lepšie spím.” V tejto knihe sa mi páčila tématika kvetín a smrti, teda zmierenia s odchodom blízkeho človeka. Je to vždy smutné.

Idol Idol Kristen Callihan

On bol stratený rocker, ona bola osamelá čudáčka a spojila ich náhoda a láska k hudbe. Príbeh sa mi veľmi páčil, hlavne milujem ak je v knihách spomenutá hudba a konkrétne skladby. Hneď som si našla niekoľko nových obľúbených piesní, ktoré mi teraz hrajú dookola :)

Rivali Rivali Vi Keeland

Kniha opäť nesklamala a čítala sa veľmi ľahko už od začiatku. Ja tú autorku jednoducho milujem. Tentokrát nás zaviedla do sveta vedenia hotelov. Z neho sa tam toľko neudialo, ale príbeh bol zaujímavý. Mne sa teda páčila viac postava Westona, hlavne teda z jeho minulosti :)

08.11.2022 4 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Ja Teraz poznám tiež z podcastu Linka, kde o knihe často hovorila. Úprimne som šla do knihy kvôli jej odhodlaniu sa odsťahovať do Norska. Tešila som sa na jej zážitky z pohľadu cudzinca a našinca. Bohužiaľ také príbehy tam boli málo obsiahnuté. Oveľa viac tam boli príbehy, ktoré mi pripadali zbytočné u takej osoboby, ktorá sa nepričinila k niečomu významnému ako je to u iných biografií. Naopak mnohé veci ma na knihy štvali. Myslím, že kniha by si zaslúžila lepšiu ruku na písanie.

26.09.2022 3 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Facka, facka, pusa. To určite sedí na túto knihu. Anotácia ma nalákala na nejakú hato to love story, ale bola to skôr láska od začiatku. Tým, že nám autorka ponúka pohľad do oboch myslí je to viac než jasné, ale mne sa to páčilo veľmi. Mne sa Jax páčil od začiatku, ešte ako taký brumlo medveď a Bianca ta mi učarovala. Tá jej obetavosť bola krásna.

25.07.2022 5 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Musím sa priznať. Najskôr som videla film, ktorý ma dostal a tak som zahájila boj o knihu. A i keď som vedela o čom bude kniha, tak som knihu prečítala za deň a pol. Nemohla som sa odtrhnúť a ľutovala som, že kniha skončí. Kniha je rozhodne lepšia, hlavne hlavná hrdinka Lucy je v knihe vykreslená perfekne a mňa jej postava veľmi bavila. Josha som si samozrejme obľúbila tiež a spolu im to sedelo fantasticky. Kniha je vtipná, veselá i smutná, ale rozhodne stojí za to!

16.07.2022 5 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Na tento triler som sa veľmi tešila. Kniha ma zaujala od prvej stránky. Koncept striedania príbehu Kate (matky) a Amélie (dcery) sa mi veľmi páčil. Ale to bolo asi všetko. Dej sa vliekol a žiadne prekvapenie nenastalo. Zjavne mi kniha nesadla alebo som sa netrafila do obdobia.

16.07.2022 3 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Kniha “co když se utopíme” pojednáva o novom začiatku, o vyrovácanie so smrťou blízkej osoby, ale najmä o nových známostiach. Kniha sa mi páčila prostredím, ktoré bolo rozhodne nové pre mňa. Či už prostredie Toronta alebo medicínske prostredie. Z dvojce mi bol samozrejme sympatickejší Sam. Hlavná hrdinka mi neprišla sympatická a mňa nejako neprekvapila zápletka vôbec. Kniha sa veľmi ťahala asi pokus o slowburn romancu, ale za mňa to veľmi nefungovalo.

16.07.2022 3 z 5