alnahu alnahu komentáře u knih

Hájovna v Podlesí II: Zápisník z hájovny Hájovna v Podlesí II: Zápisník z hájovny Miroslav Čepický

(SPOILER) Kniha je pokračováním vyprávění o životě hajného Františka Jägera a jeho manželky Květy,kteří žijí na samotě v Pošumaví,odedávna nazývané "Podlesí".
V tomto díle jejich vnoučata jsou již dospělá a vnuk Lojzík/Alois/-objeví při úklidu pokojíku při návštěvě hájenky starý dědův zápisník,který si psával jako dospívající chlapec.Tím se děj knihy vrací na určitou dobu zpět, do dětství a dospívání hajného a do období,kdy se zamiloval do své současné manželky Květy.
I v této knize jsou zachyceny trable rodiny Jägerových a příhody ,které musí hlavně hajný František vyřešit.Ale nejen trable ,ale i radostné události-Lojzíkovi se narodí holčička a malý František je na cestě.A ještě jedno velké překvapení dědu čeká ,

Lojzik ukončil studium ,aby pokračoval v dědových šlépějích.
V knize je také část věnována mysliveckým praktikám a tradicím s popisem společného honu a následně "Poslední leče" v hospodě s veselými příběhy ,které s tím souvisí.
Nakonec jsem smutná, že jsem knihu dočetla-život v hájence a jeho obyvatelé mi nějak přirostli k srdci-pro mě moc pěkné příjemné počtení.

30.08.2023 5 z 5

Hájovna v Podlesí Hájovna v Podlesí Miroslav Čepický

S touto knihou jsem se dostala do malebného kouta přírody Pošumavského kraje, na hájovnu kde žije bodrý fořt František se svou manželkou Květou.Za nimi do této panenské přírody velmi rádi jezdí děti jejich dcery Alenky-Lojzík a Pavlínka ,ty zde prožívají různá dobrodružství a hajný je učí lásce k přírodě.
Přečteme si sled událostí,které se nějakým způsobem týkaly právě života v hájovně.

24.08.2023 5 z 5

Jednou se uvidíme Jednou se uvidíme Simona Kutišová

(SPOILER) Krásný příběh mladé lásky a porozumění i když bych tuto knihu zařadila spíše mezi román pro dívky.
Příběh Mariky,která od dětství musí čelit posměškům kvůli svému zevnějšku trpí pasoriázou /lupenkou /a ekzémy. Samozřejmě jako všechny dívky v jejím věku touží po lásce a po svém princi,zamiluje se do kluka,který sice její vzhled neřeší ,ale netouží ani po její lásce.Měla ,ale i štěstí v tom ,že potkala slepého muže, který její tvář nemůže vidět a do Mariky se bláznivě zamiluje.Jak to dopadne si přečtěte v této knize od mladé slovenské autorky.

24.08.2023 5 z 5

Rozmarýnová zátoka Rozmarýnová zátoka Jenny Hale

(SPOILER) Lehká oddechová kniha právě třeba k vodě i když vody v příběhu bylo až dost.
Příběh Melanie,která se vydá na Floridu,aby splnila poslední vůli své milované babičky a koupila dům v Rozmarýnové zátoce v plánu má přestavět ho na penzion.Její plány,hned první dny zhatí divoká bouře,která ještě víc dům poškodila,ale i při takové smůle přeci jen se pro její plán vyskytne naděje v podobě tesaře Joshe,který jí pomáhá její sen splnit.
A čeká ji i další překvapení v podobě dopisů z minulosti,které ve starém domě našla.
Kniha se mi četla dobře a líbí se mi i její obálka.

19.08.2023 4 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Do této knihy jsem se nedokázala začít a ani mi nesedl styl psaní.

19.08.2023 odpad!

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Završení trilogie Kyselé třešně a opět skvělé. S knihou se vydáme do nelehkých poválečnýh let,minulého století do Přerovska-kniha volně navazuje na předešlé knihy.opět překvapivý díl, který se točí okolo svatojánského domu,který má své tajemství a je prokletý.

16.08.2023 5 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Příběh odehrávající se ve Filadelfii v roce 1918 ,kdy zasáhla i toto město epidemie španělské chřipky.Autorka skvěle v knize popsala situaci ,jaká v té době byla a opravdu z ní mrazí.Mistrně nám přiblížila příběh 13 leté Pii ,její sílu a čím vším si prošla,aby našla své malé bratříčky.
I v této těžké době se našli i takové hyeny,jak byla popsána falešná sestra Wallisova,která pod záštitou Červeného kříže, vydělávala na ztracených sirotcích a dalších dětech.
Podle mne vyborně napsaná kniha s pěknou obálkou.

12.08.2023 5 z 5

Růže a slzy Růže a slzy Markéta Harasimová

Smutný příběh ženy,která nevěděla co chce .Žila sice velice skromě ,obklopena láskou milujícího manžela-což ji nestačilo.Našla si bohatého milence a nakonec se za něj i provdala a tím jí začalo životní peklo.
Velmi čtivě napsaný příběh na téma domácí nasilí.

12.08.2023 5 z 5

Není to moje dcera Není to moje dcera Kate Hewitt

Krásný, procítěně napsaný román ze života.Příběh dvou nerozlučných kamarádek, které spojuje velká touha po mateřství.A tak se rozhodnou,že jedna druhé pomůže s umělým oplodněním-to ovšem netuší ,jak to bude pro obě těžké,když se jedné z nich narodí holčička ,jejich přátelství utrží těžkou ránu a rozdělí je na několik let.
Opět k sobě najdou cestu,když se dozvídají zdrcující zprávu o diagnóze malé Alice.
Opravdu strhující příběh o mateřské lásce a celoživotním přátelství.

08.08.2023 5 z 5

Lucy a hotýlek v Bretani Lucy a hotýlek v Bretani Dee Ernst

Příběh padesátileté Lucy,kterou osud srazí na kolena a ona dokáže díky práci vše překonat i když to není lehké.
Příjemná oddechovka se špetkou romantiky-příjemné čtení.

07.08.2023 4 z 5

Masové kuličky se šlehačkou Masové kuličky se šlehačkou Vítězslav Jareš

Tato kniha mi nesedla,čekala jsem humorný příběh ze zákulisí obchodního domu s nábytkem a jeho zaměstnanců-ale čekaly mi pouze nudné popisy osob a trapné rozhovory- škoda času -ale to je pouze můj názor na tuto knihu.Jednu hvězdu dávám pěkné obálce.

03.08.2023 1 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Emoční příběh,který mě naprosto vtáhl do děje a úplně rozhodil.Vše je již napsáno v komentářích a i já tuto knihu doporučuji k přečtení-stojí za to.

03.08.2023 5 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Pokračování již třetího příběhu s herečkou Lucií.Ta má tentokrát před svatbou a i v tomto příběhu řeší chlapy za pomoci svých kamarádek.
Příběh je opravdu bláznivý ,samé překvapení i tím ,že otvírá i lechtivé téma ,které k životu patří.
Je to taková oddechovka spíše pro holky.

01.08.2023 3 z 5

Sametový rozvod Sametový rozvod Jana Karšaiová

V této knize si přečteme smutný příběh ze života,odehrávající se v době rozdělení Československa. Autorka se v knize snažila zachytit okamžiky změn a jak se s nimi tehdejší obyvatelé bývalého Československa vyrovnávali.
Zajímavý byl názor na tuto dobu pro Čechy to byla Sametová revoluce a pro Slováky Něžná revolúcia.
Ale příběh manželů slovenky Katariny a čecha Evžena mě nijak nenadchl.

01.08.2023 2 z 5

Zasněžené hory Zasněžené hory Marie Jakoubková

Příjemný romantický příběh odehrávající se ve Švýcarsku,kam se přestěhuje Sophie s rodiči do starého domu,který zdědili a ten ukrývá staré tajemství lásky až za hrob.
Kniha se mi četla dobře,ale čekala jsem více duchovna okolo starého domu.

30.07.2023 4 z 5

Ať zemře Ať zemře Sarah Pinborough

Psychologický thriller plný tajemství a nečekaného zakončení.
Příběh se odehrává na americkém jihu,kde je dobře popsán život jižanské smetánky,kam by se chtěli zařadit i dvě ženy tohoto příběhu, ale bohužel ,to se jim nedaří,jedna pochází z chudých poměrů a ta druhá černoška také nezapadá-tady přetrvávají ještě pozůstatky rasové segregace.
Kniha je místy zbytečně rozvláčná se zdlouhavými popisy osob,kterých je v ději docela dost.

28.07.2023 3 z 5

Studentka Studentka Tess Gerritsen

Touto detektivkou jsem se musela tak trochu prokousávat. Od této autorky jsem již přečetla více knih a vždy byly super.Trošku mi i vadilo přeskakování v ději co bylo předtím a co potom.Děj byl plý záludností a zvratů.

26.07.2023 3 z 5

Alias Emma Alias Emma Ava Glass

Tak toto bylo pro mě dobré počteníčko. Ani jsem nečekala,že mne tento špionážní thriller tak chytne-knihu jsem přečetla za jeden den,nemohla jsem se od čtení odtrhnout.
Za mě napínavý,svižný špionážní příběh.

23.07.2023 5 z 5

Deník tramvajačky Deník tramvajačky Karolina Hubková

Tuto knihu jsem si zvolila k přečtení sice ne tramvají,ale na cestu vlakem.
Cestu tramvají mám ráda,skoro celý život jsem s ní cestovala do zaměstnání a zpět do doby ,než jsem se odstěhovala na malé město a přejdu ho pěšky z jednoho konce na druhý.
Kniha je psána jako deník, je rozdělena do jednotlivých roků,od roku 2018 do 2022.Autorka nás v knize provede s humorem ,životem tramvajačky a také částí jejího osobního života.Kniha je doplněna fotkami tramvajačky Karolíny.

23.07.2023 3 z 5

Italská dívka Italská dívka Lucinda Riley

Další historická kniha s milostným příběhem,který začíná v Neapoli roku 1966.
Tam žije malá Rosana,která byla obdařena nádherným hlasem a také o mnoho let starší operní pěvec Robert.Jejich životy se časem protnou a spojí je láska k hudbě.S nimi navštívíme i nejznámější místa operního světa.
Přečteme si nádherný příběh plný lásky,rodinných tajemství ale i bolesti.

22.07.2023 5 z 5