alnahu alnahu komentáře u knih

Italské dvojhubky Italské dvojhubky Marta Kučíková

I druhý díl se mi líbil a pobavil mě.Autorka krásně s humorem a nadhledem,popsala né zrovna lehký život v podhůří severoitalských Dolomit.Tam následovala svého manžela,s představou,že se vydává do slunné Itálie .
Ovšem skutečnost byla jiná a že ze slíbených pěti let,zde s rodinou v těchto drsných podmínkách strávila let patnáct.
Za mě lehké, vtipné ,odpočinkové čtení.

04.10.2023 4 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Tak toto je opravdu taková jednohubka ,která nám v krátkých kapitolách, přiblíží život domorodců z italských Dolomit.Knihou nás provede Marta ,matka dvou malých holčiček,která po dlouhém váhání následuje svého manžela do drsného podhůří Dolomit- a to neumí italsky ani žblebtnout.
A přesto život v italském venkově zvládá bravurně a s humorem.

01.10.2023 4 z 5

Anna Falcká - Zamilovaná princezna a osamělý král Anna Falcká - Zamilovaná princezna a osamělý král Hana Parkánová-Whitton

Opět jsem sáhla po této knize,která nově vyšla v novém přebalu.
Příběh Anny Falcké ,která byla ve svých dvaceti letech provdána za našeho oblíbeného krále Karla IV.,jako jeho druhá manželka po Blance z Valois.
Anna měla velké štěstí,že se do ní král dokázal po 25 letém manželství s Blankou zamilovat.Odměnou mu bylo,že mu Anna porodila vytouženého dědice syna Václava.Opět mistrně výstižný kousek z naší historie.

01.10.2023 5 z 5

Ztracená kapitola Ztracená kapitola Caroline Bishop

Čtivý příběh,psaný ve dvou časových rovinach ,pojednává o síle přátelství mezi dvěma ženami,které se náhodně setkají v poválečném Lyonu.

Krev je voda Krev je voda Alena Jakoubková

V této knize se opět vracíme do malého městečka Vlčice, kde žijí dvě sestry-dvojčata Gábina a Klára a ty mají město zmapované a o všem ví,jako první.Aby ne ,když v Gábinině kavárně na náměstí se každý rád zastaví a donese nějaký ten drb a tak se tam také vše vyřeší.
V tomto díle se probírají i jejich osobní vztahy a dočkáme se i svatby jedné ze sester.
Prostě se ve Vlčicích stále něco děje a sestry s tím mají spoustu práce.
Další povedené pokračování.

Spící spravedlnost Spící spravedlnost Stacey Abrams

Já jsem z této knihy nadšená-velmi se mi líbila.
Skvělý působivý právnický thriller plný zvratů a politických machinací na půdě Nejvyššího soudu.
Do těchto událostí je váženě zapletena mladá koncipientka Avery Klenová a to jí obrátí celý život naruby i přesto ,že i jí jde o život ,statečně bojuje s tímto spiknutí až do konce.
Za mě hodně dobrý.

01.10.2023 5 z 5

Taxikář Taxikář Petr Čepek

Příběh zasazený do devadesátých let a událostí, které se v té době děli, popsal autor dokonale.Provede nás tehdejší temnou dobou plnou podvodů ,drog a násilí.
I když jsem se chvílemi trochu ztrácela v ději,kde figuruje dost postav,ale nakonec se v závěru knihy vše propojí a dočkáme se odhalení pachatele i motivu pomsty.
Přesto hodnotím knihu ,jako velmi povedenou i když jsem předešlé knihy tohoto autora nečetla.

25.09.2023 4 z 5

Hotově na ruku a další povídky Hotově na ruku a další povídky * antologie

Dnes jsem dočetla poslední z půjčených knih této edice a opět pěkné čtivé příběhy.

17.09.2023 5 z 5

Mlčet jako hrob a další povídky Mlčet jako hrob a další povídky * antologie

Protože teď cestují vlakem,vypůjčila jsem si několik těchto tenkých knížeček -akorát do vlaku.
Tato je z edice "Jedním dechem".A přečteme si v ní případy podle skutečnosti.
Šest příběhů od autorů: Fr.Uhra,Jana Vaňka,Romana Cílka,Ladislava Berana,Lubomíra Macháčka.
Opět dobré čtení.

16.09.2023 5 z 5

Zabijácký Romeo Zabijácký Romeo * antologie

Další krimi příběhy podle skutečných událostí ze série "Stalo se".
Od autorů detektivek: Jirotky,Bartíkové,Uhra,Vaška,Berana a Cílka.
Tyto případy se mi líbily trochu méně.

16.09.2023 4 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Další díl této série s vyšetřovatelkou Kim. Ani tentokrát to nemá lehké ,kor když se jedná najít ztracenou holčičku a najít vraha její matky.A ten dokáže Kim pěkně vytáčet svými dopisy.
Opět skvělé a napínavé,psané v krátkých kapitolách.

14.09.2023 5 z 5

Pokažená oslava Pokažená oslava * antologie

V knize si přečteme šest příběhů ,od šesti autorů detektivek a všechny byly povedené.Tato tenká brožovaná knížečka mi dělala společnost na cestě vlakem.

14.09.2023 5 z 5

Pro rodinu vše Pro rodinu vše Phoebe Morgan

Docela mrazivý thriller plný zvratů, psaný z pohledu hlavních osob žen Caroline a Siobhan.
Začátek knihy byl trošku pomalejší, ale pak se děj rozvinul a měl spád.
Postupně v příběhu rozplétáme rodinné vztahy a odhadujeme zvláštní životní okamžiky.
Čtivá kniha s překvapivým koncem.

12.09.2023 3 z 5

Povídky smíchovské Povídky smíchovské Marie Rejfová

Tentokrát nám autorka představila povidkovou knihu a podle mne se jí povedla.
V šesti povídkách nás provede starou Prahou v začátku minulého století a životem v tehdejší době.
Povedené čtení a nahlédnutí do historie.

10.09.2023 5 z 5

Dítě, které jsem neměla Dítě, které jsem neměla Kate Hewitt

Příběh na zajímavé téma,jako je adopce.
V této knize vypráví adoptivní i biologická matka své pocity.
Je to takové velké rodinné tajemství-které nemělo být nikdy prozrazeno.
Za mě trošku zdlouhavé a přehnané.

10.09.2023 3 z 5

Ta z katovny Ta z katovny Diana Štelová

(SPOILER) V této knize nás autorka nechá nahlédnout do života dvou nešťastných žen.
Seznámí nás s příběhem hraběnky Celestýny z minulosti.
A pak s hlavní hrdinkou Lucií z přítomnosti,která se odtěhuje na odlehlé místo do katovny,blízko zámečku a tam poznává Celestýnu.
Lehká odpočinková duchařina.

07.09.2023 3 z 5

Láska z Bagdadu Láska z Bagdadu Ružena Scherhauferová

Jednoduchý příběh velké lásky,odehrávající se v nepříznivé době -převážně v Bagdádu v době války za vlády Saddáma Husajna.
Navzdory nepřízni osudu ,který není jejich lásce nakloněn,ti dva si vždy našli k sobě cestu.

07.09.2023 3 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Tento příběh z české historie o pašerákovi a převaděči se znalostí pohraničních močálů,jsem si opět přečetla díky čtenářské výzvě.
Přečteme si příběh Josefa Hasila - přezdívaného Král Šumavy,který pomáhal po válce lidem přecházet přes Šumavu do západního Německa.
Návrat Krále Šumavy je v podstatě životopisný román v kterém se čerpá ze vzpomínek hlavního hrdiny.

07.09.2023 4 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Příjemná letní romantika i když /za mě/ zbytečně trošku natahovaná.

01.09.2023 3 z 5

Osudy českých šlechtičen Osudy českých šlechtičen Slávka Poberová

Pro mě velmi zajímavá kniha,plná informací-některé šlechtičny jsem ani neznala.O svém životě vypráví dvacet šlechtičen.Každá má jiný osud a přesto mají něco společného,po té co zůstali sami ,dovedou se postarat nejen o svou rodinu ale i o celé panství-některé životy mě zaujaly,některé méně.
Kniha se mi četla dobře,styl psaní se mi líbil a zaujala mi i pěkná obálka.

01.09.2023 5 z 5