alnahu alnahu komentáře u knih

Císařovna Císařovna Elizabeth Chadwick

Skvělý historický román z dvanáctého století o císařovně Matyldě ,jedné z nejslavnějších postav té doby.

04.06.2014 5 z 5

Jsme přece sestry Jsme přece sestry Anne Gesthuysen

Mě se kniha četla dobře,příběh sester Gertrudy,Pauly a Katty se mi líbil,děj se odehrává v dnešní době ,kdy slaví nejstarší Gertruda 100 narozeniny a prolíná se s minulostí,kdy každá vzpomíná na dřívější dobu.Samozřejmě i mezi nimi bylo spousta svárů,jako mezi všemi sestrami.Román je vlastně historií jedné rodiny.

03.06.2014 5 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Kniha je sice psaná s humorem,ale na mne značné používání sprostých slov působilo docela rušivě.

03.06.2014 3 z 5

Tajemství krásné léčitelky Tajemství krásné léčitelky Jackie Ivie

Skvělé počtení pro romantické duše.

27.05.2014 5 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Tuto knihu autorka označuje ,jako svoji nejoblíbenější. Nevystupuje v ní ani Poirot ani slečna Marplová . Dle mého názoru nepatří kniha k nejlepším od této autorky.

26.05.2014 4 z 5

Tichá noc Tichá noc Mary Higgins Clark

V této knize nejsou povídky, ale velmi dojemný vánoční příběh rodiny v které otec onemocní leukemií. Rodina jde za ním na návštěvu ,ale matce vypadne peněženka s rodinnými úsporami, ale hlavně s mincí po dědečkovi , která by pomohla otce uzdravit.
Nenechavé ruce je o tento poklad připraví. Malý Brian se ukáže jako hrdina ,který tatínkovi přece jen medaili sv. Kryštofa přinese. Tichá noc, svatá noc.... všichni bdí u jeslí, toť závěr knihy.
Autorkou je pouze Mary Higgins Clark.

26.05.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Velmi emoční kniha. Nejvtipnější, nejsmutnější ,příběh,mladých lidí . Myslím, že je tím vyjádřeno vše. Doporučuji všem, kniha stojí opravdu za přečtení,díky autorovu nadání je velmi působivá .

26.05.2014 5 z 5

Místo v životě Místo v životě Lisa Kleypas

Trošku jiný žánr od paní Kleypas, než jsme zvyklý, ale výborně, čtivě popsáno domácí násilí, které si Haven prožila i tomuto tématu je třeba se věnovat, je to současný problém společnosti ,nejen v Americe ,ale i u nás. Kniha opravdu stojí za přečtení.

21.05.2014 5 z 5

Úklady královského dvora Úklady královského dvora Michelle Diener

Historická romance s detektivní zápletkou,příjemné čtení.

19.05.2014 4 z 5

Jitra v Dženínu Jitra v Dženínu Susan Abulhawa

Velmi působivá kniha, při které si člověk uvědomí, co se děje někde jinde v jiné zemi, jaké utrpení a bezpráví musí lidé přežít. Autorka nám přiblíží skoro šedesát let trvající izraelsko-palestinskou válku. Teprve tato kniha , mě ujasnila proč se vlastně všude píše, jak je Palestinský lid utlačován. Již v roce 1948,byli Palestinci vyhnáni Židy, kteří se vrátily z koncentračních táborů, do utečeneckého tábora v Dženínu, odkud nám vypráví Amál, která se tam narodila příběh její rodiny.

15.05.2014 4 z 5

Strážkyně králových tajemství Strážkyně králových tajemství Michelle Diener

Příběh z Anglie z královského dvora ,který je plný intrik a podlých lidí,kteří udělají vše pro získání bohatství.

14.05.2014 4 z 5

Morová epidemie: Deník londýnské dívky z roku 1665-1666 Morová epidemie: Deník londýnské dívky z roku 1665-1666 Pamela Oldfield

I když je deník Alice smyšlený ,čtivě popisuje dobu v sedmnáctém století,kdy Londýn nic netušící obyvatelstvo zasáhne morová epidemie.

13.05.2014 4 z 5

Tudorovci – Král, královna a milenka Tudorovci – Král, královna a milenka Anne Gracie

Velmi pěkně, čtivě napsáno,mám ráda čtení o Tudorovcích ,již se těším na další díly.Filmový seriál je též moc pěkný ,ale kniha je kniha.

30.04.2014 5 z 5

Recepty s příběhem Recepty s příběhem Silvie Fialová

Šikovná kuchařka do kapsy s dobrými použitelnými recepty ke každému přidala autorka krátký příběh, od koho recept získala, kniha je ilustrována půvabnými obrázky od její dcery Rózy. Tento druh kuchařek mám ráda ,kdy se dozvíme něco i o autoru receptu.

30.04.2014 4 z 5

Tati, prosím ne! Tati, prosím ne! Barbara Naughton

Tak tuto knihu jsem musela po přečtení nejdříve vstřebat, jak mě hluboce zasáhl příběh zneužívané Barbary.Nepochopila jsem její matku ,která si nevšimla , jak malá Barbara ,které bylo teprve 8 let,když ji začal otec zneužívat, stráda duševně i tělesně.Byla sice též fyzicky svým manželem napadána ,ale to ji neomlouvá, trestala bych i ji.Mě ,kdyby šáhl někdo na děti i kdybych ho sebe víc milovala nebo se ho sebevíc bála,řešila bych to rázně.Podle mne takový chlap,mnoha tváří,který se umí skvěle přetvařovat ,dostal velmi nízký trest za zničený život.

23.04.2014 5 z 5

Asi nejsem ženská Asi nejsem ženská Marcela Mlynářová

První kniha od této autorky , kterou jsem četla se mě moc líbila, je to lehčí odpočinkové čtení napsané vtipně ,kniha mě bavila i pobavila.

19.04.2014 4 z 5

Oko za oko Oko za oko Ameneh Bahramí

Tento smutný příběh mladé Ameneh ,mě vzal za srdce-hlavně těch 8 vyřčených slov "Pak jsem ji do obličeje chrstnul tu kyselinu!" Osm slov,která zpečetila jeden lidský osud.Kniha je velmi dobře napsána.

07.02.2014 5 z 5

Makrobiotická kuchařka Makrobiotická kuchařka Iva Chourová

Dobrá kuchařka plná zdravých receptů , pro všechny kdo musí změnit stravu ze zdravotního hlediska, ale i pro ty kdo chtějí žít zdravěji.

09.10.2013 5 z 5

Vůně pouštní růže Vůně pouštní růže Beatrix Mannel

Dobré oddychové čtení.

09.10.2013 4 z 5

Anna Boleynová Anna Boleynová Carolly Erickson

Též se mi tato zajímavá kniha,velmi líbila.Doporučuji těm koho zajímá vzestup a pád Anny Boleynové u anglického dvora.

26.04.2013 5 z 5