alnahu alnahu komentáře u knih

Hezky česky z domácích surovin Hezky česky z domácích surovin Hana Břenková

V knize najdeme 52 skvělých receptů české kuchyně.

24.07.2014 5 z 5

Konec hodokvasu Konec hodokvasu Zora Beráková

Skvělá kniha i když jsem si přehodila díly-nevadilo to. V tomto historickém rozsáhlém románu je zachyceno čtyřicet let před bělohorskou bitvou za vlády Rudolfa II. Rukopis byl odměněn v roce 2005 cenou Františka Langra.

23.07.2014 5 z 5

Marné návraty Marné návraty Zora Beráková

Česká historie-popisuje co se dělo v Čechách, po neúspěšném stavovském povstání ,dočteme se jak krutě byli účastníci potrestáni. Velmi poutavě popsána doba pobělohorská, zajímavé čtení.

22.07.2014 5 z 5

Po meči i po přeslici Po meči i po přeslici Zora Beráková

V knize se dočteme ,jak skončil rod Smiřických-vymřel po meči i po přeslici. České dějiny-dobře se četla.

22.07.2014 4 z 5

Zblbnout, ale krásně Zblbnout, ale krásně Terezie Braunová

Opravdu šokující pravdivý příběh, učitelky-matky , která se zamiluje do 14-letého kluka. Co je ještě děsivější, že kvůli němu opustí svoje dvě dcery -které jak popisuje v knize nadevše miluje. Asi byla skutečnost jiná-ach jo -láska je láska.

22.07.2014 4 z 5

Malináda Malináda Monika Petráková

Knížka do kabelky na letní čtení .V knize se píše o vztazích dnešních mladých žen , lehkovážnému přístupu k životu a krutému vystřízlivění.Mě se četla dobře.

10.07.2014 4 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Velmi napínavý ,tajemný úvod, ale pak jsem se nějak nemohla začíst, v knize se prolíná několik postav. Tato kniha není můj šálek kávy.

09.07.2014 3 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Kniha se dobře četla, žádná brutalita, takovýto druh detektivek mám ráda.

09.07.2014 5 z 5

Milenec ze snů Milenec ze snů Sandra Brown

Kniha o vysněném milenci ,plná erotiky-sen ,který se vyplní.Skvělé čtení pro všechny romantické duše.

03.07.2014 5 z 5

Africký příběh lásky Africký příběh lásky Daphne Sheldrick

Africký příběh lásky –není milostný román , ale vypráví nám v něm Daphne Sheldricková svůj příběh ze života v Africkém safari. Kde se se svou rodinou stará o odchov osiřelých slonů a dalších zvířat, které pak navrátili do volné přírody. Kniha je doplněna obrázky z jejich života.

30.06.2014 5 z 5

S láskou lvice S láskou lvice Christina Hachfeld-Tapukai

Kniha je velmi čtivá. Příběh Christiny, nás zavede opět do africké Keni, kde se zamiluje do samburského válečníka, autorka nám v něm popisuje sžívání Christiny s divočinou a jinou kulturou , nechybí ani manželské neshody a odloučení. Mne si tento obdivuhodný příběh získal.

26.06.2014 5 z 5

Vaří Čirina Vaří Čirina Irena Košíková

V knize najdeme spoustu použitelných receptů od této známé maďarské kuchařky Ireny, proslavila se tím ,že vařila nejdříve 7 let na řeckém velvyslanectví a pak dva roky manželům Havlovým na hradě.

23.06.2014 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tato kniha je po knize „Hvězdy nám nepřály“ ,další nejemotivnější a nejskvělejší knihou ,jakou jsem v poslední době četla . Po dočtení jsem byla úplně rozložená, jak mě hluboce zasáhla, i když se jedná o fikci, přesto na vás příběh Willa a Lou silně zapůsobí. Všem doporučuji si tuto skvělou knihu přečíst.

23.06.2014 5 z 5

Lexikon léčivých kamenů Lexikon léčivých kamenů Josef Pavel Kreperát

Výborná kniha u každého kamene je přiřazeno ,ke kterému se hodí znamení,což je výborné.Ještě bych ale přivítala seznam kamenů podle abecedy.

18.06.2014 4 z 5

Dobrovolnice Dobrovolnice Hana Hindráková

Další příběh ,který jsem četla od této spisovatelky, opět poutavě napsaný, nás zavede do ulic keňského Nairobi, koncem lońského a počátkem letošního roku .I přes nedokonalý styl psaní, se velmi dobře čte a upoutá.

18.06.2014 4 z 5

Karibu Keňa: láska v ohrožení voodoo Karibu Keňa: láska v ohrožení voodoo Hana Hindráková

"Vítejte v Keni" -výstižný titul-popisuje příběh ženy Sáry ,která je okouzlená Afrikou, ale i africkým mužem z kmene Luo. Ovšem nějak zapomněla na to ,že zde přetrvává tradice mnohoženství,která je pro Sáru z Čech nepřijatelná.

17.06.2014 5 z 5

Diplomatova žena Diplomatova žena Pam Jenoff

Velitelovo děvče jsem nečetla-nemohu posoudit, která kniha je lepší. Tato se mě líbila nechybí v ní romantika i napětí. Pěkné čtení.

15.06.2014 5 z 5

Červený a černý Červený a černý Stendhal (p)

Tuto klasiku, jsem četla již dřív - ne jako povinnou četbu a líbila se mě.

12.06.2014 5 z 5

Vábení pouště Vábení pouště Helen A. Rosburg

Pěkná oddychová romantika, dočteme se v ní něco o životě beduínů . Líbila se mi-stojí za přečtení. Prima čtení na dovolenou.

12.06.2014 5 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Krásná obálka,příjemný příběh právničky Diany,která pátrá po smrti tety po rodinném tajemství.Moc pěkné pohodové čtení.

11.06.2014 5 z 5