alnahu Online alnahu komentáře u knih

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Skvělá ,čtivá kniha- dozvíme se,jaké hrůzy si lidé prožili ve středověku,když všude řádil mor.

18.04.2013 5 z 5

Divoké vody Divoké vody Elizabeth Haran

Tato kniha se mi velmi líbila,zcela mě vtáhla do děje.Moc pěkné čtení.

08.04.2013 5 z 5

Zazděná zaživa Zazděná zaživa Petra Nachtmanová

Nelehký život mladičké 17 leté Kateřiny ze Šelemberka ,provdané za starého muže Mikuláše Trčku,nevede k ničemu jinému než k nevěře .Za to ji žárlivý manžel potrestá a zadí ve sklepě hradu Opočno.Autorka se inspirovala skutečnou událostí.V 19 století byl hrad rekonstrován a přestavěn na renesanční zámek .Dle pověsti ,měla být při přestavbě nalezena za zdí ve sklepě kostra ve středověkém kostýmu.

27.03.2013 4 z 5

Novicka Novicka Lisa Jackson

Kdo zabíjí jeptišky v klášteře svaté Markéty? To se dočtete právě v této knize-je napínavá od začátku až do konce.

27.02.2013 5 z 5

Fata Morgána Fata Morgána Deborah Challinor

Velmi pěkný i když smutný příběh Tamary, nás zavede na Nový Zéland.I přesto,že je osud hrdinky velmi smutný , mě kniha upoutala, od začátku až do konce.Proto dávám 5 hvězdiček.

21.02.2013 5 z 5

Vražda na Den práce Vražda na Den práce Lee Harris (p)

Skvělá-připadala mi z pěti knih ,které jsem přečetla od této autorky nejlepší.

08.02.2013 5 z 5

Nekorunovaná královna Nekorunovaná královna Zora Beráková

Čtivě popsány dějiny Prahy z 16 století za vlády Rudolfa II ,ale je zde hlavně popsán životní příběh Polyxeny z Pernštejna..Kniha se mi velmi líbila.

09.01.2013 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Četla jsem tuto knihu již dříve a také se mi velmi líbila-je opravdu napínává-moc pěkné počtení.

30.11.2012 5 z 5

Vánoční koťátko Vánoční koťátko James Herriot (p)

Velmi milý a dojemný příběh s vánoční atmosférou.

29.11.2012 5 z 5

Nikdy Nikdy Táňa Keleová-Vasilková

I když je tato kniha docela smutná, je protkaná láskou,a vírou sama v sebe Je vní vše co naplňuje náš život.

22.11.2012 4 z 5

Radostná zvěst Radostná zvěst Sandra Brown

U této knihy udává autorka ,že je její nejoblíbenější i mě se tento příběh ,milenecké dvojice Riy a Taylora velmi líbil.

16.11.2012 5 z 5

Kouzlo perníčků Kouzlo perníčků Miluše Koldová

Moc hezká knížka a perníčkách a o životě.Připomíná nám, rychle blížící se vánoce .

01.11.2012 4 z 5

Pod rudým měsícem Pod rudým měsícem Heather Graham Pozzessere

Tentokrát se Shannon -úplně jinak ,zavede nás do světa úpírů, v knize se prolíná minulost se současností,nechybí v ní napětí ale ani romantika.

15.10.2012 5 z 5

Domácí moučník Domácí moučník Zdena Kocourková

V této kuchařce -je opravdu z čeho vybírat-nabízí nám spoustu dobrých receptů na domácí pečivo,kterým můžeme obohatit svůj stůl.

11.10.2012 5 z 5

Vaříme i bez zkušeností Vaříme i bez zkušeností Elena Paulenová

Kuchařka je vhodná-pro ty kdo v kuchyni teprve začínají.

11.10.2012 5 z 5

Pověsti hradů a zámků - po stopách Bílé paní Pověsti hradů a zámků - po stopách Bílé paní Eva Martínková

Kniha nás zavede na hrady a zámky v čechách a na moravě ,kde působila Bílá paní a též ,krátkou pověst,vztahující se k ní a recept na nějakou dobrotu.U hradů a zámků,které jsou řazeny abecedně najdeme ve stručném popisu,kde je najdeme ,kdy vznikl a kdo na něm působil.

06.10.2012 5 z 5

Doma chutná nejlépe Doma chutná nejlépe Jiří Prchal

Výborná kniha-plná skvělých receptů.

05.10.2012 5 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

ŠOKUJÍCÍ AŽ NEUVĚŘITELNÝ příběh muslimské dívky Hannah ,mě velmi hluboce zasáhl,ani si nedovedu představit co musela od svého dětství prožit.Doporučuji přečíst všem ženám,abychom se zamyslely nad tím,jaké máme štěstí,že žijeme ve svobodné zemi a o svém životě si můžeme rozhodnout sami.

10.09.2012 5 z 5

Pes ve městě Pes ve městě Veronika Hájková

Odpočinkové čtení-plné humorných scének s pejsky ,opravdu jsem se pobavila.

05.09.2012 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Tentokrát nám autorka detektivek ,napsala humornou povídkovou knihu ,kde mají hlavní roli kočky.Odpočinková kniha je určena pro všechny "kočkaře", ale nejen pro ně .

30.08.2012 4 z 5