Zazděná zaživa

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kateřina ze Šelmberka a Kosti si vzala Mikuláše mladšího Trčku z Lípy proti své vůli. O mnoho let starší muž nemohl dát krásné a mladé dívce, po čem prahla. Nová opočenská paní posmutněla, prožívala všední dny a doufala, že ještě najde o trochu víc svobody a lásky. Jednoho dne se vydala do parku u hradu a tam jí nehoda u vody přivedla do cesty mladého muže. Zamilovali se do sebe. Manžel však její nevěru odhalil a krutě potrestal nejen Kateřinu, ale i ostatní, kteří se podíleli na tajemství. Napínavý příběh vypráví o době krále Vladislava Jagellonského. Milostný román je inspirován skutečnou událostí a několika pověstmi, které o opočenské zazděné paní kolují....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58600/zazdena-zaziva-58600.jpg 3.616
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Zazděná zaživa

Amneris
11.12.2019

Knihu jsem si vybrala kvůli názvu, který mě zaujal. Když jsem se ještě dozvěděla, že je kniha o Kateřině že Šelmberka, která si vzala Mikuláše Trčku z Lípy, zajásala jsem dvojnásobně. Na zámku Opočno jsem jako studentka prováděla a o Kateřině jsem se ve výkladu nikdy nezapomněla zmínit. Samotná kniha se mi líbila, jen začátek byl pro mě zbytečně zdlouhavý, ale pak už se to rozjelo správným směrem.

sestricka1
18.12.2018

Pěkná kniha, ale tak těžké téma mohlo být i více rozepsané a propracované. Klidně bych takové knize věnovala daleko více času.


Kabi
30.07.2014

Další poutavá kniha. Kateřina neměla vůbec jednoduchý život. Obdivovala jsem jí za její odvážnost.

alnahu
27.03.2013

Nelehký život mladičké 17 leté Kateřiny ze Šelemberka ,provdané za starého muže Mikuláše Trčku,nevede k ničemu jinému než k nevěře .Za to ji žárlivý manžel potrestá a zadí ve sklepě hradu Opočno.Autorka se inspirovala skutečnou událostí.V 19 století byl hrad rekonstrován a přestavěn na renesanční zámek .Dle pověsti ,měla být při přestavbě nalezena za zdí ve sklepě kostra ve středověkém kostýmu.