Tichá noc

Tichá noc https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15149/ticha-noc-15149.jpg 4 63 12

Catherine Dormanová se dvěma malými syny doprovází o vánocích do nemocnice svého manžela, který trpí leukémií. Sedmiletý Brian si všimne, že matčiny peněženky se zmocnila jakási cizí žena. Brian se impulzivně rozhodne zlodějku sledovat sám. Dostane se až do stanice podzemní dráhy a tam začíná cesta plná nebezpečí, která ohrozí nejen jeho život, ale i životy jeho blízkých.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Alpress

Silent Night , 1995

DvěTéčka
06.05.2021 5 z 5

Krásný Vánoční detektivní případ. :3

lucie2371
06.01.2020 5 z 5

Po přečtení Vánočního zloděje od stejné autorky, který byl pro mě naprostým zklamáním, jsem se trochu obávala číst tuto knihu. Nicméně byla to jedna z nejlepších detektivek! Četla se úplně sama, takže byla přečtená během jediného dne.

Hanina61
19.12.2018 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení na předvánoční cestování vlakem, uteklo mi to s tou knížkou jako voda. :-)

konicekbily
23.02.2018 4 z 5

Knížka dobře zapadá do autorčiny série s vánoční tématikou. i když zápletka není úplně originální a něco je příliš "americké", je to dobré odpočinkové počteníčko.

TaLu
14.01.2018 4 z 5

Když jsem četla knihu poprvé, přišel mi děj poněkud naivní, jak se vše dokáže v dobré obrátit. Teď, když v nás všech doznívá doba vánoční, vyznělo poselství knihy úplně jinak. Štědrý den je zázračným časem. Pro mě není nemožné věřit na zázraky i během roku a v tomto čase jsem příběh vnímala ještě silněji. Sice jednání a konání všech zúčastněných je na naše poměry přece jen trochu moc "americké" , ale chci věřit, že i v naší zasněžené vánoční noci mají k sobě lidé blíže a zamyslí se i nad těmi, kteří nemají takové štěstí nebo prožívají těžkou životní situaci. Stačí se podívat kolem sebe, usmát se, navázat kontakt očima, říci slovo v pravou chvíli. Ano, určitě to dokážeme i my a nejen o Vánocích. Velmi ráda jsem si tento příběh znovu připomněla díky čtenářské výzvě.

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Vánoce a drama. Skvělá kniha.

Danago
14.12.2016 5 z 5

Dojemný příběh s dávkou napětí, který se odehraje v jeden vánoční den. Knížka je tenoučká, dobře se če, tak jako všechny autorčiny knížky.

Simi
13.12.2016 5 z 5

Milý vánoční příběh s dílem smutku a napětí a především s neotřesitelnou dětskou vírou v to, že všechno zlé se v dobré obrátí.

zdehan
03.12.2016 4 z 5

Kniha byla pěkná dobře se četla.

Rendolet
12.10.2014 4 z 5

Knihu jsem velmi rychle přelouskala..zajímavý příběh odehrávající se o vánočním dnu.

alnahu
26.05.2014 4 z 5

V této knize nejsou povídky, ale velmi dojemný vánoční příběh rodiny v které otec onemocní leukemií. Rodina jde za ním na návštěvu ,ale matce vypadne peněženka s rodinnými úsporami, ale hlavně s mincí po dědečkovi , která by pomohla otce uzdravit.
Nenechavé ruce je o tento poklad připraví. Malý Brian se ukáže jako hrdina ,který tatínkovi přece jen medaili sv. Kryštofa přinese. Tichá noc, svatá noc.... všichni bdí u jeslí, toť závěr knihy.
Autorkou je pouze Mary Higgins Clark.

Jack Bauer
25.11.2013 4 z 5

Krátké povídky což moc nemusím, ale jedna mě dostala a to ta, jak si chtěl nějaký úchyl odvézt malou holčičku. Krásné předvánoční čtení.