Tudorovci – Král, královna a milenka

Romantický příběh o lásce, vášni, touze, ale i o politických a mezilidských intrikách se odehrává na anglickém dvoře první poloviny 16.století, v počátcích vlády krále Jindřicha VIII, otce Alžběty I., známého svými šesti manželstvími. Představuje krále nejen jako mužného a pohledného mladíka, ale i samolibého sobeckého, krutého a nelítostného vladaře… Podle scénáře Michaela Hirsta napsala Anne Gracie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13068/tudorovci-kral-kralovna-a-milenka-iCZ-13068.jpg 3.896

Tudorovci 1.

Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Brána

The Tudors, The King, the Queen, and the Mistress, 2007

Kniha Tudorovci – Král, královna a milenka

Leonor
26.01.2020

Ideální doplněk k první sérii stejnojmenného seriálu, osvětluje události a dává širší souvislosti.

babiočka
13.11.2019

Knihu jsem nedočetla, ač jsem se o to pokoušela opakovaně. Neupoutala mě tato forma "románu". Je to jen knižní vydání filmového scénáře, kde na sebe jednotlivé epizody nenavazují a nemusí být ani shodné se skutečnými událostmi.
Prostě není nad klasický historický román, v němž souvislý příběh vychází z faktického dění minulosti.

monte
21.11.2018

Mám ráda historické romány z doby Tudorovců

medvídě
28.03.2018

Poutavě napsaný příběh z dob vlády Jindřicha VIII. Tudora a i když je to podle scénáře, neubírá tomu na kvalitě. I když se zde objevuje nějaká chyba, mohu příběh doporučit jako odpočinkovou četbu, kde není o napětí a intriky nouze.

Morgaine07
12.02.2018

Velice poutavý příběh

ritz
17.10.2017

Mám ráda historické romány, takže na mě dobré.

Kate338
22.10.2016

Kniha mě nějak svým příběhem neohromila, jelikož jsem nějakou dobu sledovala dříve seriál ale i tak mě kniha moc bavila. Mínus bych snad jen dala za neustálou politiku která mě občas nudila ale bohužel je nedílnou součástí knihy a vlastně i samotné historie.

HDosoudilová
10.10.2016

Toto historické období mám moc ráda a jelikož jsem neviděla seriál, zajímala mě beletrie na toto téma. Kniha se mi četla dobře, akorát si nejsem jistá, jestli je celý příběh přesně podle historie ;-)