Alma-Nacida Alma-Nacida komentáře u knih

Daniel Stein, překladatel Daniel Stein, překladatel Ljudmila Ulická (p)

Kniha se poměrně obtížně čte, ale námaha stojí za to. Tolik osudů, příběhů, názorů v jedné knize! To už je skoro biblické... Vydržte a čtěte!

17.10.2012 5 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera a Huckleberryho Finna Dobrodružství Toma Sawyera a Huckleberryho Finna Mark Twain (p)

Knížka je sto let stará a je to na ní místy znát, když jsem ji četla jako malá, tak jsem to ani nevnímala, dnes to mé děti cítí a pořád musíme při čtení odbočovat a vysvětlovat, vysvětlovat... Ale že bych kvitovala s povděkem americkou cenzuru s jejímy škrty "nevhodných" slov - negr a spol, to zas ne...

Edudant a Francimor Edudant a Francimor Karel Poláček

Jedna z oblíbených knih mých dětí, kde se u čtení pobavím i já ;-), doporučuji milovníkům střeleností a absurdit.

Fialový autobus Fialový autobus Maeve Binchy

Příjemná oddechová knížka, žádné velké překvapení, prostě něco k vodě ;-).

12.10.2012 3 z 5

Očista Očista Sofi Oksanen

Zajímavá kniha, podle anotace jsem čekala nějakou krimi spíše než tuto nepopsatelnou, těžko žánrově zařaditelnou knihu. Rozhodně doporučuji vyhradit si dost času, těžko se odtrhnete ;-)

12.10.2012 5 z 5

Stalinovy krávy Stalinovy krávy Sofi Oksanen

Kniha mě dost zklamala, s Očistou se nedá srovnat v žádném ohledu :-(

12.10.2012 2 z 5

Důkaz / Třetí lež Důkaz / Třetí lež Agota Kristof

K téhle knize se těžko píše komentář, protože vyvolává tolik pocitů, je těžko se vyznat v tom, jestli na mě působila tak, že bych ji doporučila někomu číst, nebo spíš ne. Asi spíš ne, ale sama nelituju, že jsem s knihou strávila čas. Tak nevím... Velký sešit je pro mě lepší a mohlo to jím skončit.

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Celkově mě kniha upoutala míň, než Lovec draků, hlavně závěr na mě působí nějak rozplizle. Ale i tak je to nadprůměrná kniha, která stojí rozhodně za přečtení.

Haiku haiečku Haiku haiečku Jiří Dědeček

Moc pěkná, svěží knížka... a navíc je haiku moje oblíbená básnická forma! Snivcům a básnivcům doporučuji!

12.10.2012 4 z 5

Cranford: Zpovědi pana Harrisona Cranford: Zpovědi pana Harrisona Elizabeth Gaskell

Krásně odpočinková kniha, něco jako Austinová. K relaxaci, dovolené či deštivému dni s dobrým čajem jako stvořená :-).

09.10.2012 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jedna z nejlepších knih, které jsem v poslední době četla. Strhující příběh, čtivý styl, zkrátka samá chvála :).

09.10.2012 5 z 5

Velký sešit Velký sešit Agota Kristof

Každá dobrá kniha o válce, kterou jsem kdy četla, je hrůzná, mám z ní noční můry...a tak to má být. Jak jinak psát o válce? Tahle kniha se naprosto vymyká ze všech kategorií způsobem, jakým je napsaná, stroze, opravdu jako by ji psalo dítě s posunem morálního vědomí. Velmi syrové, slabší povahy, raději si rozmyslete, zda přečtení risknete... Zvláštně je kniha podobná Nabarvenému ptáčeti J. Kosinského.

09.10.2012 5 z 5

Libůstka Libůstka Mariusz Szczygieł

Zajímavá knížka, některé příběhy mě zaujaly více, jiné méně, jak už to u takových souborů bývá. Nejlepší na konec - příběh Idy Kamiňské. Kniha rozhodně za přečtení stojí, ale do své knihovny bych si ji nepořídila.

09.10.2012 3 z 5

Milosrdenství Milosrdenství Toni Morrison

Žádná kniha Morisonové mě nezklamala a tahle asi bude "číslo dvě" po Milované. Ztrhující, živá freska doby dávno minulé mě uchvátila, můžu jen a jen doporučit.

03.10.2012 5 z 5

Bílý tygr Bílý tygr Aravind Adiga

Zajímavá, vtipná i syrová kniha, tak trochu Milionář z chatrče bez sentimentální love story, rozhodně stojí za přečtení.

01.10.2012 4 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Pro mě jednoznačně zatím nejslabší Formánkova kniha, zkrátka si chtěl zkusit duchařskou historku.

01.10.2012 1 z 5

Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Margaret Craven

Pěkná kniha o důležitých věcech, vhodná ku čtení v lesích, na chalupě, ve stanu...

10.09.2012 4 z 5

Písařská škola v Kalahari Písařská škola v Kalahari Alexander McCall Smith

Pěkná africká oddechovka, kdo trochu zná Afriku, užije si :-)

10.09.2012 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Zajímavý nápad, že lze někoho "donutit", aby "prozřel"... Čtivá, dobrá kniha, ale poněkud překombinovaná. Za přečtení rozhodně stojí, ale proti Zlodějce knih jen slabý odvar.

10.09.2012 3 z 5

Jak se zbavit Mstivý Soni Jak se zbavit Mstivý Soni Jiří Holub

Čtivě a vtipně napsaná knížka pro děti je proklatě řídký jev, tak tohle je aspoň jeden zástupce literatury pro děti, jenž se tomuto hodnocení blíží. Dětem (i předčítajícím rodičům) doporučuji.

20.06.2012 4 z 5