Písařská škola v Kalahari

Majitelka První dámské detektivní kanceláře ve státě Botswana, paní Ramotswe, na návrh své asistentky Makutsi, rozšíří pole svého působení o školu psaní na stroji výhradně pro muže. V pracovním i osobním životě se paní Ramotswe potýká se spoustou dalších věcí: setká s konkurencí, když se přímo v jejím bydlišti, objeví druhá detektivní kancelář s názvem Zaručená spokojenost, musí zastat roli matky dvou dětí adoptovaných z místního sirotčince a samozřejmě na ni čekají i detektivní případy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48416/big_pisarska-skola-v-kalahari-tgo-48416.jpg 425

Precious Ramotsweová 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Argo

The Kalahari Typing School for Men, 2002

Kniha Písařská škola v Kalahari

Booky84

Opět příjemné a pohodové čtení o životě v Botswaně a dalších osudech hlavních hrdinů.

Jadla

Necetla jsem předchozí knížky, jen tuhle, a ničemu to nevadilo. Podle slov na obálce i podle označení naší knihovnou jsem se domnívala, ze půjde o detektivku, což byl omyl, ale také nevadí. Spíše taková společenská próza, příběh příjemně plyne, žádné velké zvraty, nemilá překvapení, žádný srdcerváč. Poklidné čtení, kterým si nenarušíte spaní.

soukroma
22.09.2019

Poslední přečtená v sérii, shodou okolností těsně po první, takže jakýsi vývoj mohu vysledovat, a podle hodnocení dříve přečtených druhého a třetího dílu musím konstatovat, že zájem a čtivost pro mne postupně upadaly.
Tento díl už vůbec není detektivní: první třetina se zabývá spolupracovnicí paní R. a realizací jejího podnikatelského plánu. Jakéstakés detektivní pátrání se pak omezilo pouze na dohledání dvou osob a odhalení záletného manžela, Velice málo akce, napínavosti, zajímavosti.
Zato autor ještě přitvrdil na moralizování, které se pro mne stalo až nesnesitelné. Jakýsi specifický rasismus: vše, co dělají domácí od nepaměti, je skvělé, zachovávají si neposkvrněnou morálku, zato co přináší civilizace (ti zatrolení bývalí kolonisté Britové, ti děsní supermoderní Američané, ale i ti zločinní Zuluové, Jihoafričani a spol.,...) je děsné, vždyť ničemu nerozumějí a nestojí za nic. Slaboučkých 50%.

eiramka
13.01.2019

Uvědomila jsem si, jak moc jsem ovlivněna stereotypy o Africe. Hlavně z toho důvodu mne tedy tato kniha velmi bavila - číst o životě v Botswaně se vám tak často nepoštěstí. Je to klidné a milé čtení , když si chcete odpočinout a zapomenout na chvíli na lednové šedivé dny za oknem.

Monika145
06.09.2018

Pěkná kniha o životě v Botswaně a o tom,že než žena to má v Botswaně těžší jen svobodná žena bez muže :)

Janeee
06.05.2017

Tak i poslední kniha z této série se mi líbila. Je to takové milé, oddechové čtení. Nehledejte tam žádné napětí. Na to to mířeno není. Prostě , když potřebujete trochu relaxu.. ;-)

Evik30
01.04.2016

I tento díl rozhodně stojí za přečtení. Je plný napětí, protkaný osobními situacemi dvou hlavních (i když jedné hlavnější) hrdinek. Další příjemná odeechovka po těch severských, amerických a některých i českých krimi ve kterých se jen stříli, vraždí, jsou plné násilí a strachu.

Alma-Nacida
10.09.2012

Pěkná africká oddechovka, kdo trochu zná Afriku, užije si :-)