allyce allyce komentáře u knih

Moucha Moucha Dominik Dán

Možná jsem u knih DD již neobjektivní, ale nemohu jinak. Čím mě jeho knihy tak uchvacují? Zápletkou, atmosférou, uvěřitelností, svérázným humorem, lidskostí a lidskou nedokonalostí.

27.05.2019 5 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

U příspěvků ke knihám Dominika Dána jsem snad všechny superlativy již uvedla. Nevím, co dalšího bych měla dodat. Prostě jsem z každé knihy unešena a baví mě každičká natištěná řádka... Jen více takových knih.

17.05.2019 5 z 5

Neplakej Neplakej Mary Kubica

Velmi, velmi zdlouhavé a chvílemi velmi, velmi nudné.

03.04.2019 2 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Zima světa se mi líbila mnohem více, než první díl. Tentokrát byla politika na pozadí příběhů. Obdivuji, jak úžasně dokáže autor propojovat lidské osudy napříč světovými velmocemi.

11.03.2019 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Opět skvělý díl, Robin s Cormoranem jsou bezva dvojka a osobní rovina zde vůbec neruší, právě naopak! Doporučuji!

16.02.2019 5 z 5

Peklo v bažinách Peklo v bažinách Stephen Hunter

Kniha mě ochudila o hodně hodin spánku, chtěla jsem číst dál a dál, ale to ranní vstávání... První dvě části jsem ani nedutala, poslední část "Sedm statečných" byla už na můj vkus trošku natažená. To ovšem neubírá na atraktivitě, doporučuji přečíst, jen slabší povahy by ji měly číst na vlastní nebezpečí.

22.10.2018 4 z 5

Davidovy hvězdy Davidovy hvězdy Kristina Ohlsson

Pro mě první setkání se spisovatelkou a musím uznat, že její Davidovy hvězdy je vážně dobrá kniha. Vtáhla mě a vypustila s pusou dokořán. Super!

17.08.2018 4 z 5

Andílek Andílek Mary Kubica

Nejdřív jsem byla trochu v rozpacích, hodně slov, málo akce, ale s přibývajícími stránkami jsem se do knihy ponořila natolik, že jsem ji nedokázala odložit. Oči hltaly slova, mysl se soustředila na děj a podprahové vnímání si přišlo na své. Dlouho jsem nemohla usnout, moji psychiku se autorovi podařilo pořádně rozhodit.

02.07.2018 4 z 5

Prodavači ostatků Prodavači ostatků Vlastimil Vondruška

Ve srovnání s Pilíři země, nebo Na věky věků, nemohu dát vyšší hodnocení. Prodavači ostatků jsou o level níž, ale rozhodně to není špatná kniha. Doporučuji.

11.06.2018 3 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Vše již bylo řečeno a pět hvězdiček nestačí......

24.04.2018 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Úchvatné! To jsem si řekla při dočtení posledního řádku knihy. Nečetla jsem anotace, tak jsem ze začátku tápala a říkala si, co to je?, to asi nedám! Zvědavost byla silnější a nakonec se z toho vyloupl jedinečný zážitek, zásluhu má na tom i skvělý překlad. ....vžuuum...

26.03.2018 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Když si potřebuji odpočinout od všech těch thrillerů, detektivek, které mě baví, sáhnu po nějakém oddychovém čtení. Krasojezdkyně byl náhodný výběr a jsem mile překvapena. Opravdu mě to bavilo a koně Boo jsem si zamilovala. Sem tam jsem zatlačila i slzu, což se mi už dlouho nestalo.

20.03.2018 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Soukromý detektiv David Raker je sympaťák, o tom žádná, škoda jen, že z něj autor udělal téměř Supermana s brilantním logickým myšlením a tak nízkým prahem bolesti, že pro mě bylo těžké, určitým situacím uvěřit. Také některé popisné pasáže jsou zbytečné, pokud si tedy nechcete při čtení chvilku zdřímnout. Ubrala bych stránky, ubrala na dokonalosti Davida a pak bych dala pět hvězd.

15.03.2018 3 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Myslím si, že autismus má mnoho podob, a to, čeho byl CHristopher schopen, nezvládne každé autistické dítě. Poté, co jsem viděla dokument "Děti úplňku" vím, že pro některé takto postižené děti je tato nemoc peklo na zemi. Podivný případ se psem je takové milé i smutné čtení zároveň. Doporučuji.

07.02.2018 4 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Jsem ráda, že mám dočteno. Nic mě neohromilo, nikoho z postav jsem si neoblíbila (tedy mimo malého Toma), vlasy mi hrůzou nevstávaly (hlavní hrdince asi stokrát), no a závěr mě mírně rozesmál, což jistě nebylo autorčiným záměrem.

05.12.2017 2 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Pilíře země byly skvělé, Na věky věků rovněž. Děj je popsán velmi čtivě, nenudí ani chvíli, stále se něco děje,postavy jsou přehledné, jejich konání uvěřitelné. Obě knihy vřele doporučuji!

18.11.2017 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Určitě doporučuji! Ani chvíli mě děj nenudil, a to je u tak obsáhlé knihy velké plus. Vlastně mi bylo líto, že nemá dalších x stran.

17.10.2017 5 z 5

Řekni mi svůj sen Řekni mi svůj sen Sidney Sheldon

Recept "Řekni mi svůj sen": vezmeme detektivní žánr, přidáme odbornou psychiatrickou literaturu, nasypeme vyšinutou lidskou psychiku, okořeníme uměním autora a pořádně smícháme. Výsledek je super!

26.09.2017 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Nadšení tady zcela nesdílím. Ano, bylo to hrozné, bylo to drastické, bylo to šokující...
Ale taky to bylo chvílemi nudné a mnohomluvné ...

26.09.2017 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Na oslavný komentář to tentokrát není. Svědkyně ohně byla víc než skvělá, ale tady jsem se chvílemi nudila, dokonce některým pasážím i zasmála, jak byly nepravděpodobné, ale proč ne. Zkuste a uvidíte :-) Každý jsme jiný.

18.08.2017 3 z 5