Pilíře země přehled

Pilíře země
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12524/bmid_pilire-zeme.jpg 5 1686 1686

Románová historická freska, jejíž barvitý děj je soustředěn kolem stavby gotické katedrály v Anglii 12. století. V Anglii 12. století, v době občanské války, ničivého hladomoru a náboženských nesvárů, vyrůstá v Kingsbridge nádherná katedrála. Na pozadí převratných událostí po smrti krále Jindřicha I., kdy po dvě desetiletí královna Maud a král Štěpán bojují o anglickou korunu, se proplétají osudy nejrůznějších postav – kingsbridgeského převora Philipa, zbožného a důmyslného mnicha, jenž usiluje o vybudování největší gotické katedrály, stavitele Toma, který se stává převorovým architektem, krásné a tajemné lady Alieny, již celý život pronásleduje skrývaná potupa, neohrožené Ellen žijící v lesích, která po nespravedlivé popravě svého milého prokleje všechny, kdo křivě přísahali, lstivého a proradného hraběte Williama, jenž se dopouští krveprolití a násilností, a kameníka Jacka, pro nějž představuje stavitelství největší životní vášeň. Na pozadí převratných událostí po smrti krále Jindřicha I., jež rozpoutá tři desetiletí trvající boj o anglickou korunu mezi královnou Maud a králem Štěpánem, se proplétají osudy několika postav, duchovních, řemeslníků i šlechticů, chudých i bohatých, místních i cizinců. Aby nalezli sami sebe a své místo v životě, musí někteří z nich projít dlouhou cestu, ať přes půlku Evropy, po stopách svých předků či napříč vlastním svědomím...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Pillars of the Earth , 1989


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pilíře země. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (375)

S.sidi
03.06.2024 4 z 5

Zajímavá doba, pěkné vykreslení postav a života i obyčejných lidí. Audiokniha mě bavila, ale bylo to opravdu hodně dlouhé. Odpočinu a pustím si další díl. Načteno výborně.

fruitbueno
29.05.2024 4 z 5

Pilířům země by slušelo trochu proškrtat. Sympatické postavy, černobílé dělení světa na dobro a zlo, poutavé kulisy i zápletka by zasloužily trochu svižnější kabát. Jinak velmi solidní čtení.


Joyce24
30.04.2024 4 z 5

Poprvé jsem se pustila do tak objemné knihy z období středověku.
Ačkoliv má přes 900 stránek, čte se velmi dobře, děj rychle ubíhal, jen popisy stavby pro mě byly někdy pěkně zdlouhavé. Život ve středověku byl velmi těžký a já osobně bych ho na vlastní kůži zažít nechtěla.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Knižní novinky (18. týden)

02.05.2021


Knižní novinky (11. týden)

14.03.2021


Citáty z knihy (42)

Piliere zeme prekvapili veľa ľudí vrátane mňa samého. Dosiaľ som bol známy ako autor thrillerov.


Ak získate úspech na knižnom trhu, je rozumné do konca života raz ročne vydať jednu knihu rovnakého žánru. Klauni by sa nemali pokúšať hrať Hamleta; rockové hviezdy by nemali skladať symfónie... Posledné, čo by niekto odo mňa čakal, je príbeh o stavbe katedrály.


Hovoriť o dieťati pred narodením nosí nešťastie.


Více citátů z knihy najdete u autora.


Kniha Pilíře země v seznamech

v Právě čtených68x
v Přečtených2 446x
ve Čtenářské výzvě228x
v Doporučených320x
v Knihotéce752x
v Chystám se číst1 036x
v Chci si koupit171x
v dalších seznamech16x