ally74 ally74 komentáře u knih

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Moje první knížka od této autorky a jedním slovem - nádherná oddychovka. Skvěle popsané Irsko, jeho příroda, restaurace.....člověk..... jakoby tam byl. Budu občas knihami od Julie Caplin prokládat ostatní mé čtení. Rozhodně doporučuji na dovolenou, kdy si chce člověk užít opravdu jen to hezké :-).

22.06.2023 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Vůbec jsem netušila, co mě v této malé knížečce čeká. Dětská obálka s myškou, ale tím dětské téma končí. Celou knihou provází opravdu zvláštní vypravěčka :-). Vypráví příběhy lidí z jednoho domu, které nakonec svede osud dohromady. Určitě to není poslední knížka od této autorky. Je to velmi milý a emoční příběh.

23.08.2022 5 z 5

Švédské holínky Švédské holínky Henning Mankell

Krásný obyčejný příběh........

24.08.2020 5 z 5

Italské boty Italské boty Henning Mankell

Nádhera....tenhle styl mám moc ráda.

14.06.2020 5 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

S odstupem času je tato kniha pro mě krásně smutná. Vůbec se mi do ní nechtělo, autistická dívka..........nakonec to byla "pecka". Bylo zvláštní dostat se do hlavy autistické dívce, do jejího způsobu myšlení, k jejím problémům uvnitř ní, které nedokázala říct nahlas. Moc pěkný příběh.

27.05.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přečteno za jedno odpoledne. Tohle..... v tak malé knížečce.......a ten konec .......smutný příběh....

23.05.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Bude mi pár dní trvat, než sáhnu po jiné, musím ten příběh "vydýchat". Alena Mornštajnová je paní spisovatelka.

21.01.2019 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Nádherná a velmi smutná kniha..........příběh, na který nezapomenu

26.12.2018 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Pro mě hodně dobrý příběh, místy strašidelný. Prolíná se minulost a současnost. Kniha se četla sama. Mám ráda příběhy plné střípků, které do sebe nakonec zapadnou a vše dává smysl.

01.02.2018 4 z 5

Butik Astor Place Butik Astor Place Stephanie Lehmann

Moc hezký příběh a velmi zajímavě propojené dvě časové linie. Mám ráda, když se z knížek dozvím i něco zajímavého z historie, hlavně ze života lidí a tady byly velké plus i dobové fotografie. Ženy to dříve neměly lehké, ale i tak, kdybych stála ve výtahu dnes, jako Amanda v posledním odstavci knihy, měla bych stejné přání jako ona. Aspoň hodinu se procházet po NY před 100 lety.....

18.11.2017 4 z 5

Vánoční příběhy Vánoční příběhy Astrid Lindgren

Krásná hřejivá vánoční kniha, která vás přenese do dětství. Čtu si každý rok v období adventu. Takové Vánoce zažít.........Lingren nikdy nezklame.

29.10.2017 5 z 5

Nahoře na ostrově Nahoře na ostrově Anne Rivers Siddons

Krásná kniha. I přes nešťastné osudy hrdinů příjemný příběh, plný krásné přírody. Hlavní postavě jsem záviděla místo, kde žila, mýtinu, rybník..... i labutě :-)

28.10.2017 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Tahle tenká malá knížka mi zůstane dlouho v hlavě. I když byla knížka plná temných, depresivní a nepříjemných věcí, nemohla jsem se od ní odtrhnout a hltala další stránky. Byla jsem zvědavá, jak cesta dopadne. Vlastně mě nikdy nenapadlo, jak důležité jsou některé maličkosti, které bereme jako samozřejmost....zapalovač, plastová lahev, deka, plachta proti dešti. Plahočení ze dne na den, zima, hlad, strach o život.....a maličká naděje, která umírá poslední. Hrozně jsem si přála, aby pro ty dva byl ještě někde normální život. Měli bychom si uvědomit, jak se máme dobře a lépe se starat o naši krásnou modrou planetu, plnou života. Vždycky to tak být nemusí.

04.10.2017 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Moc milá a hřejivá knížka, ale místy také smutná. Poslední stránky jsem opět probrečela a to pořádně, protože příběh skončil. Pokračování psího poslání se povedlo a každému "pejskaři" musí zaplesat srdíčko. A nejen pejskaři :-).

25.09.2017

Sběratelka parfémů Sběratelka parfémů Kathleen Tessaro

Nádherný a voňavý příběh, plný emocí, vzpomínek, parfémů, elegance, francouzského prostředí, života v chudých a bohatých vrstvách 1. poloviny 20. století. Jsou knihy, u nichž mě mrzí, že jsem je dočetla. U této knihy to platí dvojnásob. Má své kouzlo a půvab a některé věty vás donutí se zamyslet.

23.09.2017 5 z 5

Tvrdohlavá stvoření Tvrdohlavá stvoření Aimee Bender

Jak to napsat....takovou knihu jsem nikdy nečetla :-). Každý si zde určitě najde svou povídku, která ho něčím zaujme. Povídky jsou plné zvláštních postav, zvláštních příběhů.... pochopila bych i to, že se někomu kniha nebude líbit a odloží ji nedočtenou. Mně se líbily celkem čtyři povídky a nelituji, že má tato kniha místo v mé knihovně.

31.07.2017 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Právě jsem dočetla a jsem plná emocí a můj stůl plný použitých kapesníků....nádherná knížka, veselá i smutná. Jako milovnice zvířat a pejsků obzvlášť, jsem si dost na konci každého příběhu pobrečela. Proto ty kapesníky :-). Dojemné příběhy, vyprávěné z pohledu pejska. Škoda, že psi někdy nemohou promluvit. Všem pejskům bych přála páníčka, jako byl Ethan nebo Maya. Každý pes takové štěstí nemá.

15.07.2017 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Tolik vtipných hlášek....opět jsem se pobavila. Oddychové a vtipné, jako první díl.

07.06.2017 4 z 5

Poledne u Tiffanyho Poledne u Tiffanyho Echo Heron

Atmosféra a děj knihy mě naprosto uchvátili, až mi bylo líto, že jsem ji dočetla. New York, konec 19. a počátek 20. století.....autorka knihy vše popsala tak, že jsem měla občas chuť v té době být a vše vidět na vlastní oči. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla tak důležitou věc z historie. Kdo ví, kolik takových umělců zůstane navždy utajeno a nebudou mít takové štěstí jako Clara Wolcottová. Krásná kniha a krásný příběh, který mi zůstane dlouho v paměti.

17.05.2017 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nádherná kniha o životě. Po dočtení poslední věty se mi chtělo brečet, ale to asi nejsem sama :-). Příběh o obyčejných lidech a jejich těžkém životě po válce. Je neuvěřitelné, že někdo tohle všechno v životě zažil. Moc hezká kniha, jedna z nejlepších, co jsem četla.

24.03.2017 5 z 5