Allebith Allebith komentáře u knih

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Poselství je důležitější než výklad.
Takže za mě jednoduše geniální.

Velmi působivé; na pár řádcích se promítne post-apo hard core společnost, psychologické drama, rutina denního přežití a naděje ... ať už ji teda berou kdekoliv.

11.05.2017 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Asi nejlepší kniha, kterou jsem za poslední dobu přečetla. Našla jsem si sice v oddělení "pro mládež" ale v žádném případě nemohu říci, že by na ní bylo cokoliv nedospěleného (kromě snad hlavních hrdinů, ale to netřeba zmiňovat). Skutečně perfektní čtení, které Vás chytí a nepustí. Obsahuje několik (s nadsázkou) zvratů, nebo alespoň proměn, díky nimž budete chtít stále pokračovat.

Stručně a jasně: žádné zbytečné kecy kolem, pěkná akce, krásné charaktery, mrazivé pasáže i přijemně dojemné momenty. Přečtěte vkuse a uvidíte. Ucítíte. A nerozpojíte.

21.08.2016 5 z 5

Stroj času Stroj času Herbert George Wells

Velmi kratinké, ale neuvěřitelně dechberoucí! Popis i idea jsou natolik nadčasové, že nelze vytknout jedinou věc. A fakt, že se jedná o autorovu prvotinu snad podněcuje i přemítání nad tím, zda-li skutečně Poutníka v čase sám autor neznal. ... ;)

25.07.2017 5 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Ze začátku jsem se až místy nudila. Pak ale přijeli na ostrov a mou mysl naplnili dinosauři až po její pomyslný okraj a zábava, akce, napětí i nadšení se udržely až do konce. Je to jedna z těch knih, po které zůstává v duši prázdno, které chcete co nejrychleji naplnit dalším dobrodružstvím.

04.03.2019 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Asi pro mě platí - čím hezčí obal, tím víc o ničem obsah. Zkrátka na to, že svět se zdál dosti lákavým, mě nedokázal vtáhnout do děje a knihu jsem snad četla déle než rok. Prostě se sama odkládala po dvou nezáživných kapitolách zpátky do knihovny a čekala, než se zas budu nudit víc, než při jejím čtení. A to přitom young adult romány mám v oblibě. Jenže necelých 500 stran knihy, jejíž děj se dá shrnout do 250, je u mě plýtvání papírem.

14.11.2020 3 z 5

Kvazi Kvazi Sergej Lukjaněnko

Po dlouhé době velmi svěží a neotřelé téma a opět od mého oblíbeného Sergeje. Děj ubíhal svižně, zápletla nebyla překomplikovaná, ikdyž se tam míchají dvě hlavní otázky visící nad hlavní postavou jako ona Occamova břitva. Potěšil mě jiný než sci-fi nebo fantasy svět a jiný pohled na zombie apokalypsu, než nám nabízí tv. Za mě určitě super odpočinková záležitost.

22.02.2019 5 z 5

Vedlejší účinky Vedlejší účinky Woody Allen (p)

Doposud má první zkušenost s podobným žánrem. Ten absurdní humor mě dostává do kolen a myslím, že spolucestující v MHD se občas nestačí divit, když už to nevydržím a začnu se nahlas smát. :D

24.04.2016 5 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Určitě pobaví i potěší, ale osobně preferuji trochu jiný styl vyprávění. Co se nápaditosti týče, tak smekám, na českou autorku super výkon a láká mě zkusit třeba jiné knížky, jestli by mi nebyly milejší. Každopádně doporučuji zkusit. :)

16.08.2021 3 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Moc pěkné, detektivně oddechové. :)

10.03.2019 5 z 5

Tak pro lidi, co nad životem moc nepřemýšlí, asi dost dobré. Pro ty, kteří nežijí ovečkoidním stereotypem a dávají důraz na slova i činy, nihil nove sub sole. Ale ostatně tak je to i podané, jako "staré a již zapomenuté vědění".

28.02.2019 4 z 5

Ostrov doktora Moreaua Ostrov doktora Moreaua Herbert George Wells

Velmi zvláštní kombinace akce, fantastiky a polemizace nad vymezením chování lidí a zvířat, jejich přístupu ke světu i k sobě samým. I přes poněkud zdlouhavé výjevy a popisy a roztáhlý děj se mi líbila.

26.02.2019 3 z 5

Záhada Modrého vlaku Záhada Modrého vlaku Agatha Christie

Kniha je to (ostatně jako jiné od Agaty) pěkná, Hercule je jaký má být, ale i přesto si tenhle žánr nenašel u mě teplé místečko a trvalo mi šíleně dlouho se dostat ke konci (mezitím jsem přečetla asi 5 jiných knih :D ). Přiznávám ale, že je to mnou, ne knihou.

09.10.2016 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Velmi zdařila napsaná kniha. Nejsem příliš detektivkový typ a přesto mě kniha strhla už od prvních stránek.

20.05.2016 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Velmi přesvědčivě a opět bravurně sepsaná kniha. Jistě bude patřit mezi mé Brownovi oblíbené. =]

24.04.2016 5 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Nestalo se mi to poprvé, ale u Coelha mi to přijde jako vzácný případ. Zkrátka a dobře - zas tak moc se mi nezamlouvalo.
Ještě první část se dala trochu pochopit - hledání, únik z rutiny.. Ale jak už tady psalo mnoho lidí, nedokázala jsem se do knihy vcítit, vpravit, ani jinak vpasovat a ano, něco mi tam chybělo. Ta jeho jinde všudypřítomná poučnost, životní moudrost.. Jen to jen příběh o ženě, co si nevážila, co měla, ale těžko říct, jestli se vážně poučila.

02.03.2015 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Nikdy nezapomenu na první řádky a doktorovo rozdělování lidí podle fantazie... ♥ Srdcovka =}

13.07.2013 5 z 5

Bestseller Bestseller Svatopluk Doseděl

... Musím překonat "nechuť" ke komentům, co nejsou komenty, ale literární rozbory, po 300 řádcích končících slovy "shrnu-li to do jedné věty".... A vyjádřím se k samotné knize :
Velmi se mi líbila a dokonce i mým známým. Všichni jsme to četli sami a potmě a atmosféru to mělo takovou, že jsme se div nezačali bát tmy.

13.07.2013 5 z 5

Nebeský orel Nebeský orel Džiró Taniguči

Krásný komiks z prostředí pro samuraje zcela nepříznačného.. Ilustrace jsou věru velmi sympatické, postavy charakterní.. Opravdu podařený kousek, doporučuji všem, co mají rádi asisjskou kulturu a kladné hrdiny, a přesto nemusí tolik klasickou mangu.

07.03.2013 5 z 5

Blade Runner 2 – Hranice lidskosti Blade Runner 2 – Hranice lidskosti K. W. Jeter (p)

Pokud jste četli původní knihu, rozhodně nečekejte něco podobného. BR 2 se tématicky týká děje po skončení filmu ve verzi, kdy spolu hlavní dvě postavy odjíždí... a rozpoutává novou sérii zajímavých otázek. Dobré pro ty, kteří spekulují, zda je či není Rick Deckard androidem... Mě osobně se nelíbila tolik, jako první, ale za přečtení stojí. Postavy dostávají trochu jiné perspektivy a tak se čtenář nenudí.

04.03.2013 3 z 5

Spektrum Spektrum Sergej Lukjaněnko

Výborně sepsaná kniha.. Lukjaněnkovo značení kapitol neselhalo a s každou další jsem se těšila, co přijde pak.. Na druhou stranu je zajímavé, že stejně jako v Nanečisto a Načisto operuje s portály do jiných světů.. Ikdyž.. osobně mi takhle podobnost nevadí.. Ve Spektru je vše jakoby známé, ale zcela cizí zároven. Rozhodně doporučuji dál..

04.10.2012 4 z 5