Vedlejší účinky

Vedlejší účinky https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24732/bmid_vedlejsi-ucinky-qcf-24732.jpg 4 141 10

Nové vydání jedné z Allenových povídkových knih. Povídky v ní obsažené vznikaly v letech 1975 a 1980, než ho film zahltil natolik, že už mu na psaní nezbýval čas. Čestné místo mezi pracemi tohoto souboru patří takovým povídkám, jako je Postava Kugelmasse či sokratovská parodie Obrana Allenova.

Literatura světová Humor Povídky
Vydáno: , Argo

Side effects , 1980

Gracian1964
23.07.2022 5 z 5

Toto bolo moje prvé literárne stretnutie s autorom, už bolo fakt načase. Filmov som videl dosť a páčili sa mi, na Hollywood ending som sa skvele pobavil. Aj pri niektorých poviedkach som sa musel nahlas smiať, čo sa mi veru pri knihách stáva veľmi zriedkavo. Autorov absurdný humor mi znamenite vyhovoval.

Greenfingers
24.07.2021 5 z 5

Humor, satira a absurdita - to vše namícháno v tom správném poměru. Přesně takhle to mám rád. Má první knížka od Woodyho Allena, doposud jsem ho znal pouze z jeho filmové tvorby. Jeho povídky nemají chybu, doporučuji.

Bakana
16.12.2019 5 z 5

Woody Allen musí mít v hlavě peklo, a aby s tím byl schopen žít, musí se zřejmě usilovně ventilovat. Díky bohu za to :-). Knížka absurdně bláznivých povídek - celý náš milý neurotický Allen.

evismaior
25.02.2019 2 z 5

40% - Na Allenovy filmy se ráda podívám, ale tady jsem při čtení nebyla schopná vézt se s autorem na jedné vlně. Přišlo mi to hrozně nudné, což vzhledem k originální zábavnosti jeho filmů byl pro mě dost zvláštní a nečekaný dojem.

Kao
28.11.2017 5 z 5

Naprosto dokonalé povídky!! Je to jedna z těch knih, která nesmí chybět v mé knihovně, a kterou budu v budoucnu hojně citovat!

IchLiebeLesen
16.04.2017 4 z 5

U této knihy jsem se doopravdy hodně bavil. Tento humor se výborně četl a jen tak na něj nezapomenu. Jenom ta sexualita tam byla mnohokrát i zbytečně, proto 4 hvězdy.

Allebith
24.04.2016 5 z 5

Doposud má první zkušenost s podobným žánrem. Ten absurdní humor mě dostává do kolen a myslím, že spolucestující v MHD se občas nestačí divit, když už to nevydržím a začnu se nahlas smát. :D

Belatris
21.07.2013 3 z 5

Allenův humor a osobitost na mě působí spíš skrze filmové plátno. Na stránkách knih to nějak nemá šťávu. 30% slušné zábavy, 70% bezprostředně zapomenutého.

Trellino
03.04.2013 4 z 5

Skoro za pět. Rozhodně nejlepší a hlavně, nejvyrovnanější Allenova povídková sbírka, přičemž třebas taková Odplata patří mezi vůbec nejlepší věci, které kdy vytvořil.

sachista
14.12.2011 5 z 5

Povídkový soubor Vedlejší účinky potěší všechny příznivce Woodyho Allena jako režiséra a scénaristu. Všechny povídky jsou nepřetržitou smrští vysoce inteligentního humoru protkaného břitkým sarkasmem. V povídkách se stejně jako v jeho filmech objevují jeho stěžejní témata - láska, mezilidské vztahy, úzkost, smrt, politika, židovská otázka. Při čtení jednotlivých povídek jsem se náramně bavil, i když nade všechny vyčnívá povídka Postava Kugelmasse, u ní jsem doslova slzel smíchy. Stále a rád opakuji, že Woody Allen je génius, ať už jako režisér, scénarista či spisovatel.