aliza aliza komentáře u knih

Měsíční údolí Měsíční údolí Melanie Gideon

Trochu mi trvalo než jsem se "dostala" do děje, ale celkově to bylo zajímavé, hezké, konec byl tak nějak smutný, ale ano, jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

23.04.2022 4 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Druhá kniha od autora a jsem snad ještě nadšenějsí, než u první. Neskutečně čtivé, napínavé, nemohla jsem se od ní odlepit, vše šlo stranou, dokud jsem ji nepřečetla. Takže za mne super, super, super. Už se těším na další autorovy knihy.

13.04.2022 5 z 5

Spojeni osudem Spojeni osudem Nora Roberts

Stejně jako první díl se četlo výborně, je to skvělá oddechovka v které nechybí romantika a Nořino oblíbené tajemno. Už se těším na poslední díl.

13.04.2022 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Moc hezká kniha, úsměvná, čtivá, ideální na odreagování, v této době to platí dvojnásob. Celkově shrnuto: fajne, fajne :)

25.03.2022 5 z 5

Limassol Limassol Jišaj Sarid

Velice zajímavé psychologické drama, moc dobře se to četlo, celkově to na mne působilo dost depresivně. Určitě stojí za přečtení. Ale tak nějak mi zůstal po přečtení smutek v duši.

25.03.2022 3 z 5

Mimoevropan v Evropě Mimoevropan v Evropě Dieter Bednarz

Kniha se mi velmi líbila. Je velice zajímavá, čtivá a hezká. Zajímavé a poučné myšlenky. Takže já se rozhodně budu snažit "vdechovat mír a vydechovat lásku". A taky se budu snažit "žít tady a teď".

12.03.2022 5 z 5

Dybuk a ďábel Dybuk a ďábel David Jan Novotný

Knihu také hodnotím průměrně, mám raději romány než povídky. U většiny povídek byla první polovina zbytečně rozvláčná, než to nabralo ten správný spád. A ano, některé povídky byly lepší, jiné horší, jak už to u povídek bývá. Ale určitě stojí za přečtení.

12.03.2022 3 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Super, super, super! Knihu jsem doslova "zhltla" od začátku do konce. Nemám co vytknout, vyloženě mi "sedla".

20.02.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Od autora první kniha, kterou jsem četla a moc se mi líbila. Shrnula bych ji slovy : milé, velice čtivé, oddechové. Co bych snad , dle mého názoru, malinko vytkla, je zbytečně moc vulgarit. Ale jinak super.

20.02.2022 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Nečetla jsem žádné předchozí díly, takže nemůžu srovnávat. Ale kniha se četla skvěle, bylo to napínavé a jsem moc ráda, že ji mám ve své knihovně.

07.01.2022 5 z 5

Vita nostra Vita nostra Sergej Djačenko

Tak knihu jsem dočetla a jak se tady už píše, mám z ní rozporuplné pocity. Četla se parádně, těšila jsem se na ni, poslední část už na mne působila hodně "přes čáru", tak nějak jsem doufala, že to bude mít trochu jiné rozuzlení. Jiné vysvětlení. Je tam vlastně použit námět z Bible, ono slavné : " Na počátku bylo Slovo, a to slovo bylo u Boha, a to slovo bylo Bůh." Nicméně, jsem ráda, že jsem si ji přečetla, už jen proto, že je opravdu hodně, hodně bizarní.

07.01.2022 4 z 5

Bezmocný Bezmocný Daniel Palmer

Velice čtivé, druhá kniha od autora, první byla Zoufalec, obě super. Rozhodně doporučuji!

07.11.2021 5 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Knihu jsem četla jedním dechem, od začátku do konce. Čekala jsem od ní méně, protože jsem si četla komentáře, ale jsem mile překvapena. Za mne skvělá kniha! Trochu jsem měla problém s konečnou bitvou, ale to proto, že mi bitvy prostě nedělají dobře, ne že by to bylo špatně napsáno. Takže i přes bitvu dávám plný počet hvězdiček.

07.11.2021 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Úžasně čtivé, nemohla jsem se od ní odtrhnout, ale ten konec úplně změnil můj názor na knihu...

29.09.2021 3 z 5

Mít pro co žít Mít pro co žít Richard Roper

Kniha se mi moc líbila, skvěle se četla a hlavní hrdina mi byl hodně sympatický, chápala jsem ho.

03.08.2021

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

První část byla skvělá, ale pak už to bylo horší. Jiné Kingovy knihy se mi zatím líbily rozhodně více.

15.10.2011 3 z 5

Vzkříšení Vzkříšení Ken McClure (p)

Velice napínavá a čtivá kniha! Doporučuji!

15.10.2011 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Je to naprosto skvělá kniha!!! Nemohla jsem se od ní odtrhnout a dočetla jsem ji dnes ve 2 hodiny v noci. Strašně zajímavé!!! Po dlouhé době něco co ve mně asi dlouho zůstane. Určitě na ni nezapomenu. Vřele doporučuji!!!!

15.10.2011 5 z 5