aliza aliza komentáře u knih

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Super, super, super!!! Neskutečně čtivé, napínavé, plné zvratů... Někdy jsem se doslova chytala za hlavu, jak se Lukáš zamotal do sítí Královny. Určitou chvíli jsem byla přesvědčená, že vím, kdo je Královna a proč to dělá. Ale jak jsem se mýlila. Zkrátka bylo velmi těžké knihu odložit, chtěla jsem číst a číst a číst...

14.06.2023 5 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Velice zajímavá a originální kniha, která se četla tak dobře, že bylo těžké ji odložit. Tím, že se jedná o příběhy pěti lidí, kteří spolu nemají nic společného, s výjimkou toho, že chtěli pomocí DNA najít ideálního partnera s kterým jsou "spojeni". Proto jsou tam prvky thrilleru, romantiky, touhy po lásce a naplnění.

12.06.2023 5 z 5

Život po životě Život po životě Raymond A. Moody

Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem, toto téma je velmi zajímavé, věřím v duchovní svět a kniha určitě stojí za přečtení. Je to taková útěcha a naděje, že se setkáme s lidmi, kteří nás opustili. A doporučila bych ji i lidem, kteří v nic takového nevěří, protože podívat se na věci z jiného úhlu pohledu je vždy přínosem.

12.06.2023 5 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Opět vynikající kniha od Tess, napínavá od začátku do konce. Téma nucených prostitutek je velmi smutné a bohužel stále aktuální.

06.06.2023 5 z 5

Drobné mince Drobné mince Robert B. Parker

Oddechová detektivka, která se opravdu dobře četla.

02.06.2023 4 z 5

Mozek Mozek Robin Cook

Další skvělá kniha od Cooka. Četla jsem jich od něho hodně a nikdy mne nezklamal. Čtivé, napínavé, super.

28.05.2023 5 z 5

Korene zla Korene zla Ruth Rendell

Výborná kniha, skvěle se četla od začátku do konce.

25.05.2023 5 z 5

Pět vichrů Pět vichrů Patricia Shaw

Zpočátku jsem se nemohla začíst, dokonce jsem uvažovala, že knihu odložím, ale nakonec jsem se začetla a musím kostatovat, že ta kniha je výborná. Jsem opravdu velmi, velmi spokojená a doporučuji si ji přečíst.

19.05.2023 5 z 5

Vánoční plavba Vánoční plavba Mary Higgins Clark

Zpočátku jsem si říkala, že to nebude nic moc, ale nakonec se z knihy vyklubala docela hezká oddechová detektivka. Takže vůbec to nebylo špatné.

19.05.2023 4 z 5

Kořeny zla Kořeny zla Robin Cook

Asi všechny knihy od autora jsou skvělé. Tahle taky. Napínavé od začátku do konce.

03.05.2023 5 z 5

Poslední noc Poslední noc Riley Sager (p)

Na tuto knihu jsem se moc těšila, protože "Zamkni poslední dveře", "Poslední, kdo zůstal", "Poslední lež" i "Poslední dívka" (malinko slabší) byly úplně skvělé od začátku do konce, nešlo přestat číst. No a tato byla opravdu slabší, první polovina knihy nebyla tak napínavá, druhá půlka už byla hodně dobrá.

03.05.2023 4 z 5

Faraonovo tajemství Faraonovo tajemství Clive Cussler

Dobrodružná kniha plná napětí a akce. Četla se dobře.

03.05.2023 4 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Opět vynikající kniha od autorky.

04.04.2023 5 z 5

Deformace Deformace Robin Cook

Další skvělá kniha od autora, která se čte doslova jedním dechem, od začátku do konce.

28.03.2023 5 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Druhá kniha o Bobovi, moc hezky se četla. Taková oddechovka. Moc šikovný kocourek i jeho páníček. Vím, že kocourek je už v kočičím nebi, ale zůstane v srdcích nás všech, kteří jsme o něm četli. A Jamesovi přeji, ať zvládá život i bez Boba.

22.03.2023 5 z 5

Osudný pád Osudný pád Christina McDonald

Tahle kniha ve mě dlouho zůstane. Nebyl to ani tak thriller, jako psychologické drama, plné lásky a smutku. Jelikož právě procházím něčím podobným, jako Abi, tak mi kniha sedla jako ulitá. Moc se mi líbila, jsem vděčná autorce, že ji napsala.

22.03.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Knihu jsem dostala zcela náhodou, sama bych si ji nikdy nepořídila. Je to velice čtivé, ale zvrácené, hnusné, bezcitné... Chvílema jsem si řikala, že autorka asi musí být nějak psychicky narušená. Ale taky je možné, že chce zkrátka, aby si lidé uvědomili, že takto to chodí se zvířaty, která pociťují taky strach, bolest. Jinak si to neumím vysvětlit. Ale možná, že chtěla upozornit, že lidé jsou vlastně ovce, které věří všemu co se jim řekne a díky vlastnímu a asi vrozenému sobectví lidí, přistoupí i na kanibalismus. Scéna se štěňátky byla hrozná a zbytečná. Takže určitě si knihu znovu nepřečtu.

22.03.2023 2 z 5

Nákaza Nákaza Robin Cook

Jako všechny knihy od autora je i tato kniha skvělá.

12.03.2023 5 z 5

Potopa Potopa Kristina Ohlsson

Předchozí díly jsem nečetla, ale i tak můžu říct , že je to skvělá kniha.

12.03.2023 5 z 5

Čas lovcov Čas lovcov Tess Gerritsen

Další skvělá kniha od Tess. Napínavá od začátku do konce. Překvapivý závěr.

02.03.2023 5 z 5