aliza aliza komentáře u knih

Čtyři synové doktora Marche Čtyři synové doktora Marche Brigitte Aubert

Kniha se dobře četla, ale uvažování Jeanie bylo neskutečné. Strašně by chtěla zabránit vraždám, zjistit kdo je vrah, pomstít oběti, ale jediné co vlastně dělá je, že si dopisuje s vrahem, pije jako duha, a to dokonce i v době, kdy už ví, že ji chce vrah zabít, že s ním bydlí pod jednou střechou a stejně se opije do němoty. Na policii nejde, protože má škraloup z minulosti. Tak raději nechá vraha, ať si vesele vraždí.

24.04.2024 3 z 5

Smrt zaživa Smrt zaživa Ruth Rendell

Výborná kniha, která nám umožní vidět svět očima psychicky nemocného muže. Velice zajímavá a čtivá.

18.04.2024 5 z 5

Život nanečisto Život nanečisto Barbara Nesvadbová

Vyloženě oddechová "jednohubka".

18.04.2024 3 z 5

Ten se mi líbí Ten se mi líbí Brigitte Aubert

Kniha mne vtáhla do děje hned od začátku a napětí vydrželo až do konce. Četlo se to fakt moc dobře.

06.04.2024 5 z 5

Poslední stopa Poslední stopa Ruth Rendell

Že začátku jsem se nemohla začíst, ale pak jsem se prokousala začátkem a četlo se to dobře.

06.04.2024 3 z 5

Malá tajemství Malá tajemství Jennifer Hillier

Po nějaké době můžu opět napsat "super, super, super". Je to psychologický thriller, napínavý od začátku do konce, skvěle vykreslené postavy, kde je vidět, že nic a nikdo není jen černý, nebo bílý. Za mne úžasná kniha.

21.03.2024 5 z 5

Mrazivý strach Mrazivý strach Karin Slaughter

Do knihy jsem se začetla hned. Děj měl spád od začátku do konce. Lenu a její počínání jsem často nechápala a měla jsem chuť s ní zatřást, ať se vzpamatuje. Ale četlo se to dobře a kniha se mi líbila.

21.03.2024 4 z 5

206 kostí 206 kostí Kathy Reichs

Do poloviny knihy jsem se nemohla začíst, ale pak to nabralo spád. Asi zbytečně moc postav a jmen, chvílemi jsem se ztrácela. Takový slušný průměr.

02.03.2024 3 z 5

Horká noc Horká noc Carol Higgins Clark

Není to žádný zázrak, ale náhodou se to četlo dobře. Děj se odehrává v městě, které je, díky výpadku proudu, ponořeno do tmy a tím získává zvláštní atmosféru. Je to vyloženě oddechová detektivka, kde nestříká krev, ani tam neběhá sériový vrah.

25.02.2024 3 z 5

Poslední tah Poslední tah Mary Burton

Psycho thriller, který se výborně čte, napínavý od začátku do konce.

19.02.2024 4 z 5

Mnich, který miloval kočky Mnich, který miloval kočky Corrado Debiasi

Hezká kniha, hodně témat k zamyšlení, určitě stojí za to si ji přečíst.

19.02.2024 4 z 5

Pád z hnízda Pád z hnízda Ruth Rendell

Perfektní psychologické drama, velmi čtivé a velmi zajímavé.

04.02.2024 5 z 5

Obchod s orgány Obchod s orgány Tess Gerritsen

Od Tess jsem zatím četla krimi thrillery s Maurou a Jane, thriller z lékařského prostředí je od ní můj první. A opět mne autorka nezklamala. Velmi zajímavé a velmi znepokojující téma. Napínavé od začátku do konce. Kniha se mi moc líbila a vřele ji doporučuji.

30.01.2024 5 z 5

Podoba Podoba Tana French

Kniha mne neskutečně vtáhla do děje. Z psychologického hlediska perfektně vykreslené postavy. Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. A proto nemůžu jinak, než dát plný počet hvězdiček. A moc nepřemýšlet nad těžce uvěřitelnými fakty.

27.01.2024 5 z 5

Nemluv s cizími Nemluv s cizími Ruth Rendell

Že začátku jsem se do knihy nedokázala začíst. Kapitoly s Johnem mne bavily mnohem víc, než kapitoly s šiframi. Druhá polovina už byla napínavější a četla se dobře. Ale po pravdě jsem od autorky četla lepší knihy.

10.01.2024 3 z 5

Poslední hra Poslední hra Federico Axat

Výborný psychologický thriller, napínavé od začátku do konce, těžko se kniha odkládala. Spousta zvratů a překvapení. Takže super kniha. Jen ten konec s vačicí... Tady opravdu nevím "co tím chtěl básník říct".

10.01.2024 5 z 5

Slepota Slepota Robin Cook

Robin Cook je sázka na jistotu. Líbila se mi.

10.01.2024 4 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Kniha se četla sama, bylo to napínavé. Takže za mne výborný thriller.

10.01.2024 5 z 5

Tady, teď a tehdy Tady, teď a tehdy Mike Chen

Kniha se mi moc líbila.

27.12.2023 5 z 5

Za každou lží Za každou lží Christina McDonald

Kdo má rád psychologické thrillery, tak bude naprosto spokojen. Stejně jako první kniha, kterou jsem četla od autorky "Osudný pád", je i tato skvělá. Napínavá a velice čtivá. Doufám, že se dočkám i další knihy od autorky.

28.11.2023 5 z 5