Limassol

Román Limassol napsal izraelský spisovatel Jišaj Sarid na základě vlastních zkušeností z působení v izraelských zpravodajských službách. Čtivý a napínavý thriller získal řadu ocenění včetně francouzské Le Grand Prix de Littérature Policiere. Hlavní hrdina, vyšetřovatel izraelské tajné policie, se denně setkává s hrozbou terorismu – jeho povinností je bránit a předcházet útokům. Práce ho zcela pohlcuje, ale zákonitě i mění, neboť vyšetřovací metody jsou někdy velmi drsné. Na začátku příběhu dostává nový, mimořádný úkol, o jehož hlavním cíli není zpočátku přesně informován. Při této práci se náhle stírají jasné hranice mezi vyšetřovatelem a vyšetřovaným, přítelem a nepřítelem, kdy nebezpečí nepředstavují jen arabští sebevražední teroristé, ale možná i židovská intelektuálka a její přítel, nemocný arabský básník. Hrdina přestává vnímat svět černobíle a dostává se tak do neřešitelného morálního dilematu. Thriller z prostředí izraelských tajných služeb. Zradit vlast, nebo nové přátele? Když se ocitnete ve světě, kde nemůžete nikomu věřit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/314617/limassol-thriller-z-prostredi-izrae-rJl-314617.jpg 3.614
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Práh

Kniha Limassol

koruptela

Čtivé,zajímavý vzhled do činnosti izraelských tajných služeb,byť ne příliš hluboký,ale osobní drama hrdiny je toho součástí.To jak smýšlí o vyslýchaných,je brilantní.Jen konec jsem čekala dramatičtější.

Iki1
26.12.2018

Jako psychologický román je to vcelku kvalitně zpracováno. Nijak se mi nezdálo, že by se děj výrazněji posunoval, takže thriller to není ani náhodou. Na druhou stranu kniha poskytuje alespoň základní náhled do činnosti izraelských speciálních jednotek.

borsalino_csfd
29.06.2018

Daleko více než thriller z prostředí tajných služeb jde o osobní drama vyšetřovale, jehož sežrala jeho vlastní práce. Rozhodně jsem ocenil, že chybí potoky krve, super mazaný lotr nebo policajt s nadpozemskou intuicí. Spíše je příběh o vlastních pochybnostech i nekončícím sporu mezi Izraelci a Araby, napsaný svěže a přesto zajímavě.

wimpzk
07.05.2018

Celkem svižné čtení o osobní i pracovní krizi může pracujícího pro izraelské tajné služby. Škoda jen, že se autor nesnažil o detailnější popis, myslím, že by to nebylo knize na škodu. Ale i tak zajímavá kniha, místy mi připomínala Cizince od A. Camuse.

Epikurejec
10.08.2017

Podtitul knihy je poměrně zavádějící: "Thriller z prostředí izraelských tajných služeb". Není to thriller a to prostředí izraelských tajných služeb je tam jen kulisou. Kulisou k příběhu o vyšetřovateli, který je přepracovaný, rozvádí se a přesto je nasazen na ženu, do které se nakonec zamiluje. V tomto životním období je jen krůček k otázce z anotace knihy: "Zradit vlast, nebo nové přátele?" Čtivý psychologický příběh o pochybnostech, lidství, soucitu, lásce a o tom, že každá věc má svůj rub i líc.

moni.ka
23.07.2017

Přečteno za dopoledne jedním dechem. Strhující thriller z prostředí, o kterém my, skleníkové květinky z mírumilovné střední Evropy, nevíme vůbec nic. O tom, že hranice mezi zlem a dobrem vůbec nemusí být jednoznačná. Vlastně ani nevím, jestli příběh nakonec skončil dobře nebo špatně. Čekala jsem všelijaké konce, ale tenhle zrovna ne...miluju knihy, po jejichž přečtení si musím dát chvíli pauzu, než se přeladím na něco dalšího. Tohle je jedna z nich. Nic pro ty, kteří musejí mít brutalitu a krev naservírovanou do nejmenších podrobností bez kousku prostoru pro vlastní představivost, jako je to v "severských" thrillerech. Tady je prostoru pro vlastní fantazii opravdu dost, včetně ne úplně jednoznačného konce.

lenka.g
01.05.2017

No, nenadchlo. Popisek knihy je mnohem přitažlivější, než kniha samotná.
Jednak bych vůbec nemluvila o thrilleru. Ani napínavém. Pozitivní je, že myšlenku to má a autor zbytečně nenatahoval děj. Přesto nevím o nikom, komu bych knihu mohla doporučit.

Autor knihy

Jišaj Sarid