Alix Alix komentáře u knih

Tajemný oheň Tajemný oheň Wilbur Smith

Asi tady budu v menšině, ale, co nadělám. Hlavní hrdinové mi šíleně lezli na nervy. Theo, protože se choval jako blázen a odkýval každou kravinu, kterou si sestra vymyslela a Connie, protože se od začátku chovala jako zdatná manipulátorka, ovšem i tak se plácala z jednoho problému do druhého. Ale i to bych ještě brala. Měla jsem taky pocit, že spisovatel musí mít nějaký problém se sexem, protože ho narval do každé skuliny románu, kde to jen trochu šlo. Že se Connie chovala jako prodejná děva, byla její věc, ale číst skoro pokaždé, když se objevila na scéně, že ji někdo znásilnil, chce znásilnit, myslí na její znásilnění, případně ji oťapkává a osahává, bylo už pak na mne moc. U Thea to tak markantní nebylo, ale i na něm se spisovatel vyřádil. Co je moc, to je moc, knihu jsem dočetla, ale myslím, že v tomto případě by méně znamenalo více. Ještě bych chtěla dodat, že pro neznalce tady historie naprosto nehraje žádnou roli. Prostě se perou Francouzi a Angličané.

11.03.2021 2 z 5

Malomocná Malomocná Helena Mniszkówna

Moje mamka tuto knihu v originále zdědila po babičce a teď ji mám já. Je to sice romantika každým coulem, kdy hlavní hrdinka je naprosto dokonalá a on je pan Úžasný, ale jsou tady opravdu nádherné popisy přírody i šlechtického sídla a i když to někdy drhne a občas se musíte pobaveně pousmát, není to špatné. Dobré čtení před spaním, čímž knihu nechci nijak zlehčovat.

21.06.2020 4 z 5

Pláň Tortilla Pláň Tortilla John Steinbeck

Obdivovala jsem jazyk a překladatelský um. Jinak jsem asi na něco takového připravena nebyla a i když jsem se snažila a knihu přečetla, nemyslím, že se k ní vrátím. Nechtělo se mi smát, všechno mi připadalo hodně smutné a konec mi to potvrdil.

06.10.2015 3 z 5

Pod parou Pod parou Terry Pratchett

Nifredil. souhlasím s tebou, není to už úplně ono, schází tomu určitý břink, kouzlo a typický pratchettovský humor. Tato kniha nezáří, nevybuchuje a nedělá ohňostroje. Jen světélkuje a připomíná, jaké to bylo, když Terry Pratchett zářil jako kometa pro všechny, kdo ho měli, mají a vždycky budou mít rádi.

23.06.2015 3 z 5

Entasis Entasis Miroslav Fišmeister

Na zemi ležící žlutá kulička
vysunula nožičky -
slunce!
(M. Fišmeister)

Pro mne Alenka v říši divů, ale i ona by se musela nadechnout.....

24.02.2015 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Dávám sice jen čtyři hvězdičky, ale jen proto, že KIng má opravdu i lepší knihy. Nicméně i tato je vynikající a čtení jsem si užila. Ke komentáři Shayninka bych chtěla podotknout, že je těžko soudit člověka, který ví, že zemře a jeho manželka, která na tom má svůj určitý díl viny, je zdravá a kletba je jí vůbec nedotýká. Já jsem takový konec nečekala, ale u Kinga člověk nikdy neví, čím překvapí.

20.07.2012 4 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Psát komentář je zbytečné, všechno už tu bylo řečeno, jen musím taky panu Kingovi zatleskat. Jako psycholog by se hravě uživil.

03.06.2012 4 z 5

Debordelizace hlavy Debordelizace hlavy Ivo Toman

Jasné, logické a prosté. V podstatě jsem si uvědomila, že všechno, co je v knize napsáno, vím, ale nikdy jsem s tím asi nepracovala, což byla chyba. Takže, doporučuji!

29.04.2012 5 z 5

Věčně zpívají lesy Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Tato sága na mne zapůsobila jako nějaké zjevení a úplně mne uchvátila. Nezvyklé prostředí, neobvyklý příběh a neobyčejné postavy.

20.11.2010 5 z 5

Tajný deník čínské císařovny Tajný deník čínské císařovny Johan Fabricius

Skutečná historická osobnost, mocná čínská císařovna, je zde vylíčena s pochopením pro její slabosti i touhy. Pro nás nezvyklý pohled za zdi Zakázaného města.

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Úplně jsem se do příběhu vžila a Kateřině bych často s chutí dala pár facek!

Mikeš Mikeš Josef Lada

Rasistický podtón bych tam vůbec nehledala. Lada psal o tom, co znal a co viděl. Příběhy kocourka a jeho přátel jsem v dětství milovala a dodnes ve mně zůstaly nostalgické vzpomínky.

30.11.-0001 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Milá a vtipná knížka o novomanželce, která se statečně snaží přizpůsobit novému životu na slepičí farmě.

Skleněné peklo Skleněné peklo Thomas N. Scortia

A je škoda, že je kniha zapomenutá, protože stojí za přečtení. Zajímavé střídání kapitol, jedna o postupu požáru, který je tady prezentován skoro jako živá bytost - šelma, a další o osudech jednotlivých postav.

30.11.-0001 5 z 5

Angelika, markíza anjelov Angelika, markíza anjelov Anne Golon (p)

Knihy o krásné markýze jsou zajímavé tím, že příběhem o hledání ztracené lásky, bych je šoupla do žánru červené knihovny. Ovšem z historického hlediska bych jim dala vysoké hodnocení. Všechny historické skutečnosti jsou tu popsány naprosto přesně a když jsme se ve škole učili o době Ludvíka XIV, z knihy jsem se dověděla víc, než z učebnice.

30.11.-0001 4 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Zajímavý román, kdy mladá manželka bojuje se stále oslnivým obrazem manželky zemřelé. Kousek po kousku skládá mozaiku povahy první ženy a v prvotním obrazu začíná nacházet podivné praskliny. Konec je nečekaný.

30.11.-0001 5 z 5

Tajemný cizinec Tajemný cizinec Mark Twain (p)

V temném středověku, v malém rakouském městečku, žije skupina kamarádů. Jednoho dne poznají krásného mladíka, který se představí jako Satan a brzy je přesvědčí o svých nadlidských schopnostech. Ukáže jim spoustu nádherných kouzel, ale postupně jim ukazuje i lidskou závist, hloupost a zlobu. Městečko se začíná díky jeho přítomnosti měnit, ale skupinka kamarádů, kteří jediní vědí, kdo ten krásný cizinec ve skutečnosti je, nedokážou vždy pochopit jeho jednání. Je třeba dodat, že Satan tady vůbec není proto, aby městečku škodil, spíš chování lidí pozoruje nezúčastněně a s pohrdáním. Tato kniha je opravdu "nastavené zrcadlo" a musím říct, že mi při čtení vůbec nebylo do smíchu.

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Vynikající a nadčasová kniha. Vracím se k ní docela často.

Vynález zkázy / Ocelové město Vynález zkázy / Ocelové město Jules Verne

Obě knihy jsem přečetla s nadšením i když jsem čekala trochu víc. Problém byl ale spíš ve mně, protože se mi do čtení pořád pletly báječné filmy Karla Zemana. čtení jsem si ale užila a to je důležité.

23.03.2024 4 z 5

Čapí hnízdo Čapí hnízdo Jan Kozák

Komunistický převrat v roce 1948, následná násilná kolektivizace venkova a zakládání družstev. Spisovatel se snažil na problém podívat z obou stran a osobně se dost divím, že mu knihu povolili vydat.

05.03.2023 3 z 5