Tajemný oheň

Sourozence Thea a Connie Courtneyovy rozdělí v raném dětství smrt rodičů. Theo, který chce utéct před svým svědomím, se přidá k Britům v boji proti francouzské a indické armádě a Connie odjíždí do Francie vypořádat se s vlastními démony. Oba ale záhy poznávají, že dali všanc vlastní životy.

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452399/tajemny-ohen-9EV-452399.jpg 55

Sága rodu Courtneyů 18.

Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Alpress

Ghost Fire, 2019

Kniha Tajemný oheň

Mája777
28.12.2020

Do puntíku souhlasím s předcházejícími komentáři. Knihy pana Smithe jsou sázkou na jistotu. Pro skalního fanouška dobrodružných románů jsou opravdovou lahůdkou. Všechny mají čestné místo v mé knihovně a tato se k nim zařadí.
Opět se dozvídáme další osudy rodiny Courtneyů. Sledujeme jejich cestu z Indie do Francie a nakonec do Severní Ameriky. Příběh je to opět strhující a nenechá vás oddechnout.
(28. 12. 20 - 28 377 - 66)

Elapheg
18.11.2020

Knihy Wilbura Smithe jsou vždy sázkou na jistotu, ani v této knize tomu nebylo jinak. Dostalo se mi všeho, co jsem od knihy očekával. Hlavními hrdiny jsou Theodor a Constance Courtneyovi, které osud rozdělí. Oba dva zažijí životní ztráty, ale přesto všechno pokračují na své životní pouti dále, i když je autor zavane daleko od rodiště. Souhlasím zde s uživatelm Nero13, že kniha je jiná v tom, že se neodehrává v Africe, odkud pochází autor sám, nýbrž přeneseme se v ní do Indie, Francie a nakonec do Ameriky, která byla tenkrát ještě kolonií, čili do poloviny 18. století. Nechybí zde napětí, boje na život a na smrt, válečné vřavy mezi koloniemi atd a Indiáni. Je to prostě stále Wilbur, i když na jiném kontinentu. Jelikož jsem četl všechny ságy po sobě, jak jsou uvedeny v databázi knih, stávalo se, že jsem se v po sobě jdoucích knihách dočkal opětovného obživnutí některých postav v dílech, ve kterých už by neměly vystupovat. Proto radím čtěte následovně ságu Courtneyů, aby jste se tomu vyhli: 1) Dravec, 2) Zlatý lev, 3) Monzun, 4) Kořist, 5) Modrý horizont, 6) Tajemný oheň, 7) Na život a na smrt ( nebo, Když loví lev jiný název knihy ), 8) Hromobití, 9) Ptačí vodopády, 10) Pobřeží v plamenech, 11) Síla meče, 12) Běsnění, 13) Čas zemřít, 14) Zlatá liška, 15) Triumf slunce, 16) Král králů, 17) Kopí osudu, 18) Nad propastí, 19) Kobaltové nebe. Panu Smithovi opět děkuji za pro mne další knižní perlu. Mám od něj všechny knihy a patří pořád mezi mé nejoblíbenější autory. Je prostě mistr autor. :-)

nero 13
09.11.2020

Wilbur Smith pokračuje ve vyprávění o rodu Courtneyů další generací. Theo a Connie jsou už pravnuci Hala Courteneye hlavního hrdiny knih Dravec a Zlatý Lev.
Na rozdíl od jiných románů autora se děj této knihy ani minutu neodehrává v Africe, nýbrž v Indii, ve Francii a hlavně v Severní Americe v době válek mezi Brity a Francouzi o tom kdo ovládne tento kontinent, pořád jsem čekal jestli Theo náhodou nepotká Koženou punčochu s Unkasem a Čingačkúkem z Posledního Mohykána protože se děj odehrává ve stejnou dobu a stejných lokalitách jako tento slavný román, mimochodem hudbu z filmového zpracování Posledního Mohykána považuji za naprosto geniální.

ságy dobrodružné romány

Autoři knihy