Alienn Alienn komentáře u knih

Sen porodní báby Sen porodní báby Sabine Ebert

Skvělé zakončení neméně skvělé série. U knih jsem si krásně odpočinula a vypnula, takže přesně naplnily moje očekávání.

05.04.2020 4 z 5

Kletba porodní báby Kletba porodní báby Sabine Ebert

Autorka rozhodně umí udržet pozornost čtenáře. Série je pořád stejně dobře čtivá, žádný díl nevyčnívá ani nepropadá.

Rozhodnutí porodní báby Rozhodnutí porodní báby Sabine Ebert

Povedl se i tento díl, zatím pro mě celá série nemá sestupující tendenci. Poměrně hodně postav, ale dá se zorientovat.

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Vůbec nebudu hodnotit reálnost a nereálnost příběhů, ani historickou rovinu. Knihu beru jako oddechovou záležitost a to se povedlo.

04.04.2020 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Tato kniha je pro mě první setkání s autorkou. A je to krásné setkání. Začetla jsem se velmi rychle a příběh se mi moc líbil. určitě si vyhledám i její další knihy.

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Autorku čtu velmi ráda, na každou její knihu se těším a vždy ji doslova zhltnu. Většinou mě její knihy spíše dojmou , tato mě ale i poměrně pobavila. Doporučuji.

Zahrada stínů Zahrada stínů Virginia Cleo Andrews

Tento díl se mi líbil srovnatelně s tím prvním. Také se mi nejlépe četl. Myslím, že všichni, kteří se do této série pustí, by si měli rozhodně i tento poslední díl přečíst. Spoustu věcí vysvětluje.

Setba minulosti Setba minulosti Virginia Cleo Andrews

Toto je pro mě zatím nejslabší díl celé série. Asi už je těch tragédií a deprese v rodině na mě trochu moc a často mě napadalo že si za to vlastně mohou trochu i sami.

04.04.2020 3 z 5

Vykoupení ohněm Vykoupení ohněm Virginia Cleo Andrews

Tento díl se mi líbil o něco více než předchozí. Moje sympatie hlavní hrdinka ani v této knize nezískala a bohužel je neměl ani Chris. A jsem zvědavá s čím autorka přijde v dalším pokračování.

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

I pokračování se povedlo, na styl jsem už byla zvyklá a tak jsem se začetla rychleji. Hlavní hrdinka mi střídavě lezla strašně na nervy a střídavě jsem nad ní kroutila hlavou. Ale určitě se pustím i do dalších dílů.

04.04.2020 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Po přečtení této autorčiny druhé knihy si jí řadím mezi oblíbené. Velmi se mi líbí styl psaní, to jak umí udržet pozornost čtenáře, jak celý příběh postupně graduje. Skvělý psychothriller, který ale není odtržený od reality a je naprosto uvěřitelný. Doporučuji.

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Chvíli jsem si musela zvykat na styl psaní, ale pak už to šlo samo. Jednání matky pro mě osobně bylo naprosto mimo moje chápání. A jsem velmi zvědavá na pokračování.

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Velmi zajímavá a čtivá kniha. Ze začátku mi trochu trvalo, než jsem se zorientovala, ale jinak mohu jen doporučit.

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Toto je kniha, ke které se určitě ještě budu vracet. Rozhodně doporučuji a to nejen odborníkům ale i široké veřejnosti.

03.04.2020 5 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Chtěla jsem oddechovou knihu, abych proložila všechny ty thrillery a detektivky. To, co jsem od ní čekala, to jsem také dostala. A už teď vím, že si přečtu i další díly.

03.04.2020 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Vlastně nevím, jak objektivně zhodnotit, kniha ve mně zanechala rozporuplné pocity. Místy měla spád, místy jsem měla pocit, že jí odložím. Nakonec jsem ráda, že jsem dočetla, ale asi ve mně hluboký dojem nezanechá.

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Tady jsem s hodnocením trochu váhala. Kniha je čtivá, i když děj jsem celkem rychle odhadla. A přiznávám, že jedna hvězda dolů je za postavy, které mi byly strašně nesympatické a ke kterým jsem si nedokázala najít cestu. Ale možná to měl být záměr...kdo ví?

Vážka Vážka Michel Bussi

Velmi podařená a napínavá detektivka, která mě chytila hned od začátku. Sedl mi i styl psaní, takže autora vyhledám určitě znovu.

Ta druhá Ta druhá Joy Fielding

Knihu jsem četla už podruhé. Autorku mám ráda, ale tuto knihu řadím k těm slabším. Určitě je to z velké části proto, že se mi za celou knihu nepodařilo k hlavní hrdince najít sympatie.

03.04.2020

Maminka neříká pravdu Maminka neříká pravdu Michel Bussi

Kniha mě nepohltila tolik, jak jsem čekala a zdaleka ne tolik jako Vážka. Přesto musím napsat, že autorův styl se mi líbí a určitě mě to neodradí zkusit nějakou jeho další knihu.