AlexisG AlexisG komentáře u knih

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Kniha mě zaujala díky recenzi, kterou jsem na ni četla a když jsem ji pak zahlédla v knihkupectví, prostě jsem neodolala a sáhla po ni. Musím říct, že příběh mě chytil hned a opravdu sem si to užívala ale pak přišel nějaký zlom a mě to bavit přestalo. Obzvlášť, když už jsem začínala tušit jak to asi s vrahem bude. Na můj vkus to po nějaké chvíli začalo být moc přitažené za vlasy a konec ten mě vyloženě zklamal. To samé platí o motivech vraha. Kniha nebyla špatná, to opravdu ne, ale čekala jsem od toho konce něco víc.

27.01.2018 3 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Pes baskervillský bylo moje první setkání s knižním Sherlockem Holmesem a musím říct, že mě absolutně nezklamalo. Panství obestřené tajemstvím, nebezpečná zákoutí zrádných bažin a záhadná smrt? Dostala jsem mnohem víc, než jsem čekala a náramně jsem si to užila. Tohle rozhodně nebude mé poslední setkání s panem Holmesem.

26.12.2017 5 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Ačkoliv je to kniha určená dětem, i dospělí si v ní najdou zalíbení. Nik si mě hned omotal kolem prstu a stejně tak i ostatní obyvatelé hřbitova. Ponořila jsem se do toho tolik, že jsem se ani nenadála a byl konec. Ráda bych věděla kam všude se Nik dostal a jestli ještě někdy potkal Silase ale možná je lepší že to nevíme. Protože pak si každý může představit co sám chce.
No a jestli budu mít někdy děti, bude tohle rozhodně jedna z knih, co jim budu číst.

06.01.2017 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Po jakémsi krvelačnější knižním období jsem potřebovala něco hezkého a klidnějšího. Ačkoliv už nepatřím úplně do kategorie mladistvých, tato knížka mě oslovila hned. Nejenom kvůli tomu, že mě oslovila podobnost s mou přezdívkou a barvou vlasů ale zaujalo mě i téma schizofrenie. Byla jsem zvědavá jak se s tím autorka popere a musím říct, že se mi opravdu líbilo jak to bylo napsané.
Abych to zkrátila. Knížku mohu jen doporučit a jsem přesvědčená, že jednou po ní znovu sáhnu.

31.07.2016 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Další s Gaimanových knížek, co mě naprosto dostala. Víc ani nevím, co bych k tomu mohla říct. Rozhodně mám v plánu si ji ještě někdy přečíst.

27.01.2018 5 z 5

Musím říct, že je to asi jedna z nejhezčích knih jakou jsem kdy četla. I když kniha postrádá pořádnou zápletku, vynahradí se to všemi těmi pocity, které v knize jsou. Skvěle se u knihy relaxovalo. Když jsem nějaké části četla o obědové přestávce v práci, ani se mi nechtělo knihu odkládat jak dobře mi u ní bylo. Někdy my to co se tam dělo přišlo jako sen. Jako by se to ani nemohlo stát ale to vůbec nevadilo. Bylo to krásné a jsem ráda, že jsem si knihu koupila.

15.08.2016 5 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Do této knížky jsem šla na slepo. Dostala jsem ji jako dárek k Vánocům a Johna Greena ani Davida Levithana jsem předtím nečetla, takže jsem netušila, do čeho že to vlastně jdu. Když jsem se ale konečně odhodlala po knížce sáhnout, okamžitě mě vtáhla do sebe. Střídání obou Willů bylo hladké a popravdě jsem na začátku měla chvíli problém si uvědomit, kterého Willa to vlastně čtu.
Každopádně knížka sama o sobě je vážně krásný zážitek. Člověk se u ní zasmál ale taky dojmul a občas padli pravdy o životě, které možná bolí slyšet ale o to je to možná hezčí.

29.06.2018 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

V teple letních dnů, jsem se pustila do mrazivého příběhu, odehrávajícího se v ledovém islandském fjordu. Už po prvních stránkách mě příběh, vlastně příběhy, úplně pohltili a já se nedokázala odtrhnout. To že se dva příběhy střídali po kapitolách mi vůbec nevadilo, i když by to člověk očekával. Obzvlášť když je mnohdy kapitola ukončený v nejlepším. Tolik mě ale zajímalo, co se děje i s druhým příběhem, že mi to nedělalo žádný problém.

15.06.2017 5 z 5

Trudný konec ústřičného chlapečka a jiné příběhy Trudný konec ústřičného chlapečka a jiné příběhy Tim Burton

Český překlad je celkem nešťastný ale dá se to překousnout. Každopádně překlad nehodnotím. Tim Burton je někdo, kdo si mě získal svými krásnými filmy a taky Můrou noční, předvánoční. Když jsem narazila na Ústřičného chlapečka, věděla jsem, že ji musím získat. Básničky i ilustrace jsou nádherné a přiznám se, že jsem si tam našla i své oblíbence. Depresivní, smutné, šílené, modrbidní ale také roztomilé, to je přesně to co se mi na tom líbí.

Pět Pět Ursula Poznanski

Po přečtení Saecula jsem zatoužila zjistit, co dalšího autorka napsala a hned mě zaujalo právě Pět.
Použití geocachingu my přišlo jako dobrý a nový nápad. Nebo jsem se s ním alespoň zatím nikde jinde nesetkala. Kniha samotná se mi četla moc dobře a i mě donutila přemýšlet nad tím, kdo je opravdu vrahem. Což i pro mě bylo na konec překvapení.
Když jsem pak v podstatě hned po dočtení knížky našla tak trochu náhodou jednu kešku, neubránila jsem se lehkému přemýšlení o tom, co tam vlastně najdu.

10.07.2016 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Když jsem poprvé narazila na Simona Spiera, jednalo se jen o obrázek knihy na instagramu a krátký popisek. Poté co jsem zjistila o něco víc, mě hned lákalo si knihu přečíst a tak brzy následovala její koupě. Naštěstí jsem se nějak vyhnula tomu, že by mi ji někdo přechválil nebo jakkoli jinak doporučoval, takže jsem měla jen svoje vlastní představy co od knihy čekat.
Když jsem ji pak poprvé otevřela, neměla jsem ani tušení, co bude následovat. Jakmile jsem se začetla do prvních slov, příběh mě do sebe naprosto vtáhl a já prostě nemohla odejít. Chtěla jsem vědět jak se příběh vyvine, jak skončí. No a nebyla jsem zklamaná.
Je to laskavý, něžný ale také vtipný příběh a jsem opravdu ráda, že jsem si ho mohla přečíst.

27.12.2017 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bajky barda Beedleho jsou velmi krásnou knihou. Možná malou a s krátkými příběhy ale o to krásnější. Vlastním 3 vydání z roku 2017 a ilustrace, stejně jako pohádky, mě naprosto okouzlili. Jediné, co mi trochu kazí dojem, jsou poznámky Albuse Brumbála. Neříkám, že nejsou špatné, jen mi trochu kazí to pohádkové prožití.
Jinak ale nemám nic, co bych knize vytkla. Naopak s ní v sobě vždy ráda probudím své vnitřní dítě.

26.12.2017 4 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Možná je to v tom, že je to jeden z mích oblíbených autorů, možná tím, že mě zaujalo téma, ale náramně jsem si knížku užila. Námět této knihy je mi velmi blízký protože sama jsem některé postavy použité v knize studovala a musím říct, že Neil je zpracoval velmi hezky. Je pravda, že některé jsem si dle mytologie představovala trochu jinak ale i proti jeho zpracování nic nemám. No a Stín… Stín je sympatická postava, která mi hned padla do oka. Bohužel ten konec mě malinko zklamal. Nedokážu přesně říct proč a dala jsem si pár dní od přečtení, abych na to přišla, ale nestalo se. Nedokážu tedy říct, co mě přesně na konci zklamalo ale něco tam je. Každopádně ani to mi nezabráni dát 5 hvězd.

Kreslený svět podle Annie Kreslený svět podle Annie Laura Lee Gulledge

Komiks, i když dělaný zřejmě pro mladší čtenáře než jsem já, jsem dostala jako dárek k Vánocům. Musím říct, že mě zaujal hned jak jsme strhla balící papír. Annie, i když šestnáctiletá, je dost podobná mě samotné a i když je její příběh v podstatě obyčejný, tak je vyobrazený moc hezkou formou.

27.02.2017 5 z 5

Princeta a kapitán Princeta a kapitán Anne-Laure Bondoux

Kniha mého dětství, jejíž příběh si dodnes alespoň z části pamatuji. Stejně tak jako si pamatuji, že jsem oplakala konec. Zkrátka je to kniha která se mi vryla do paměti a už několikrát sem si na ni vzpomněla.

13.02.2017 5 z 5

O lásce a jiných běsech O lásce a jiných běsech Gabriel García Márquez

I když krátký příběh, který lze zvládnout i za jeden den, je přes to silný a čtivý. Užila jsem si ho do poslední chvíle a i když už od začátku bylo tak trochu jasné jak skončí, nedokázala jsem knihu prostě odložit. Myslím, že víc ani říkat netřeba.

13.02.2017 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Vzhledem k tomu, jaký mám názor na ságu Stmívání, jsem se bála, jak se mi bude kniha Hostitel líbit. Musím ale říct, že za mě je rozhodně lepší než zmiňovaná sága. Objevuje se tam zas jiný druh mimozemšťanů než jsem zvyklá a příběh mě bavil. Rozhodně mám v plánu si jí jednou přečíst znovu.

24.06.2016 4 z 5

Na začátku jsem od knihy čekala něco trochu jiného ale brzy jsem na to zapomněla. Dostala jsem totiž zajímavé a neobvyklé povídky, které mě neskutečně bavilo číst. Myslím, že tohle bude jedna z těch knih, kterou budu s radostí číst v podzimních večerech protože přesně k nim mi kniha z nějakého důvodu sedí.

16.06.2017

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Saeculum mě zaujalo hned. Jak jednoduchým (ale o to hezčím) obalem, tak anotací. Kniha měla hezký spád, poutavý příběh a občas mi až mrazilo v zádech nad událostmi, které v knize probíhali. Ke konči už nebylo snadné knihu odložit, protože jsem zkrátka a dobře potřebovala vědět, jak to všechno vlastně je.

16.06.2017 5 z 5

Na tuhle knížku jsem přišla díky své kamarádce a jsem opravdu ráda, že se tak stalo. Příběhy takového typu přímo zbožňuji, takže kniha si mě získala hned. Krásné ilustrace taky udělali své. Takže i když je knížka myšlená spíš pro děti, opravdu jsem si jí užila a na dva dlouhé zimní večery jsem měla příjemné zpestření.

06.01.2017 5 z 5