alenkacermi alenkacermi komentáře u knih

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Moje prozatím poslední výprava do Sparksova světa. Film jsem neviděla. Ale věděla jsem, že konec je smutný. A přesto, kniha je krásná. Romantika. Někdy se vrátím, a přečtu si další.

14.11.2018 5 z 5

Svatba Svatba Nicholas Sparks

Už chápu, proč Nicholas Sparks láme rekordy v romantických románech. Mně se příběh moc líbil, a přečteno mám během pár hodin. Ale když čtu příspěvky čtenářů, tak zjišťuji, že spousta z nich nejsou z téhle knihy až tak úplně nadšení, že prý má lepší. Pro mě důvod navíc, těšit se na další knihy tohoto autora, protože tahle SVATBA byla fakt dobrá.

09.11.2018

Co s láskou Co s láskou Nicholas Sparks

Jak napsat, že to bylo krásné? A ještě, aby to neznělo jako klišé. Já také četla knihu jedním dechem a chvílemi jsem ani nedutala. Bylo mi jasné, od koho přišla záchrana pro Amandinýho syna, a stejně mi ukápla slzička. Tohle byla moje první kniha od tohoto spisovatele a moc se mi líbila. Určitě ji doporučím. Viděla jsem jen zfilmované: Milý Johne a Zápisník jedné lásky - ty jsou také krásné.

08.11.2018 5 z 5

Vlámský obraz Vlámský obraz Arturo Pérez-Reverte

Šachy nehraju, vím toho o nich málo, proto jsem se trochu ztrácela. Jako detektivka se ale kniha četla dobře. Věřím, že kdo se v šachách vyzná, tak si to užije se vším všudy.

27.10.2018 4 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Opět skvělý Tas. Je škoda,že to byl poslední díl série. Určitě si ji někdy přečtu ještě jednou

23.10.2018

Učedník a válečný mág Učedník a válečný mág Taran Matharu

Skvělá série. Našlapaná akcemi, proložená přírodou, lety v oblacích, dobrodružstvím, přátelstvím. Co víc si přát. No, jestli ani kvůli takovým příběhům nezačnou děti, a nejen děti, číst knihy, tak už tomu nerozumím.

19.10.2018 5 z 5

Učedník a pyramida Orků Učedník a pyramida Orků Taran Matharu

Nádherný. Autor má neskutečnou představivost. Druhá kniha je snad ještě lepší. A ty otevřené konce - úžasný, u filmů je to časté, u knihy jsem to ještě nezažila. Mám výhodu, že mám všechny díly po ruce, na druhou stranu - to čekání na vydání dalšího dílu, zase mohlo být plné očekávání a těšení. A tak pokračuji hned třetím dílem a proto čtu a ani nedutám. Vůbec se nedivím, že se série lidem líbí. Je to pecka. Doporučuji

15.10.2018

Učedník Učedník Taran Matharu

Skvělá fantasy četba. Napínavé, zábavné, dobrodružné. Nejsem úplně cílová skupina, ale bavil mě ten krásně vymyšlený svět. Super. Už mám připravený další díl.

13.10.2018

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Pane jo. To bylo tak nádherné!!! Čtenáři čtěte! Tahle kniha by měla vyhrát cenu Kniha roku a možná i všechny ostatní. Jednoduchý příběh,napsaný tak citlivě,tak něžně. Wau. Tak krásnou knihu jsem roky nečetla a to nepřeháním. S Kitem se usmíváte, pláčete, fandíte mu,aby dokázal Danielovi, že ne všichni lidi jsou zlí. Tolik nešťastný Daniel, ach jo, taky bych mu hned chtěla nějak pomoct. Tolik pocitů, úsměvů, a nakonec i slzí doprovází tato kniha. Chci jí dát aspoň deset hvězdiček. Chtěla bych ještě toho tolik napsat, jsem tak plná emocí a dojmů. Doporučuji všem.

07.10.2018 5 z 5

Šílený profesor Šílený profesor Charles Gilman

Opět jedna z knih,kterou mi četl syn,takže jsem ji měla tak trochu audio :) Pro některé děti strašidelné. Syna to bavilo a mě s ním. U něčeho jsme se báli a u něčeho jsme se smáli. Snažím se u něj rozvinout lásku ke knihám, je to dřina, ale stojí mi to za to. Aspoň, že ten starší je knihomol po mamince :)

02.10.2018 3 z 5

Nikdy nevíš Nikdy nevíš Rozmar Kopecká (p)

Lehounká detektivka ke kávě. Příjemné prostředí Krušných hor je mému srdci blízké.

26.09.2018 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Přečetla jsem knihu během jediného dne a užila si ji. Četla jsem hodně komentářů a překvapilo mě, že spoustě čtenářů se Počátek až tak nelíbil.
Co jsem ale hledala, bylo to, že nikdo nezmínil, a asi jim to ani nevadilo, z koho nakonec vylezl padouch. I když to bylo, aspoň pro mě, minimálně po půlce knihy předvídatelné. Mě to vadilo po etické stránce. A nechci se smířit s tím, že tihle by měli rozhodovat o našem životě a smrti. Rozhodovat o tom, kdy je vhodné umřít, protože teď se to zrovna hodí. Vadí mi, jak je hlavní hrdina, profesor Langdon, nadšený z budoucnosti a tohle úplně přehlídnul.

26.09.2018 5 z 5

Jarní horečka Jarní horečka Pelham Grenville Wodehouse

Jsem zklamaná. Asi nerozumím anglickému humoru, přišlo mi to spíše tragikomické. Vůbec jsem se nemohla začíst. Souhlasím, že jako divadelní hra by to nemuselo být špatné.

24.09.2018 2 z 5

Prokletí brněnských řeholníků Prokletí brněnských řeholníků Vlastimil Vondruška

Pro mě jsou detektivky od pana Vondrušky odpočinkem. Hlavní hrdinové jsou mí přátelé už roky,bylo to s nimi pár příjemně strávených večerů. A i když jsem konkrétně tuto knihu četla již podruhé,vůbec to nevadí.

14.09.2018 5 z 5

Píseň plačky Píseň plačky Wolf Serno

Nejvíc se mi líbil první díl. Ve druhém bylo toho břichomluvectví trochu moc, místy mě to v příběhu už rušilo. Třetí díl byl pěkný. Život kolem univerzit,nemocnic. Bylo to zajímavé. Ale Julian? Mihne se kolem něj krásná ženská a na Alenu skoro zapomene. Celkově se mi od autora líbil víc Ranhojič

09.09.2018 4 z 5

Básně Básně Josef Hora

Asi nejvíc se mi líbila tato báseň:

Po letech

Život se dlouží do bolesti
mílemi vzpomínek a let.
Teprve teď chápeme štěstí,
když odnáší své dary zpět.

Teprve teď cítíme plně
stisk ruky dávno vychladlé.
Teprve nyní,vlna vlně,
se podivujem v zrcadle.

Že pozdě je již? Z melodií
se snáší list a padá sníh.
A hořce krásná,teď když míjí,
je píseň hodin večerních.

Možná by mohl někdo namítnout,že se ta báseň hodí spíše k lidem dříve narozeným. Ale i já se už ohlížím a vzpomínám. Někdy s úsměvem, někdy ne.

05.09.2018 5 z 5

Loutkář Loutkář Wolf Serno

Pěkné čtení posazené do historických kulis. Břichomluvectví bylo zajímavé, nevšední téma. Hned pokračuji dalším dílem

30.08.2018 4 z 5

Výkupné za krále Výkupné za krále Jan Bauer

Četla jsem dvě knihy z téměř totožného časového období, kde jen zločin a postavy jsou jiné. Pak je trochu těžší si ze začátku neplést všechno dohromady. Nicméně jsem se s tím popasovala a příběh se mi líbil.
Nasmála jsem se, když Jakuba a Blasia zachránila od lapků lehká diva na koni , stačilo jen obnažit prsa a rozpustit dlouhou blonďatou hřívu. Věřím, že i dnes by tenhle výjev stačil k tomu, aby chlapům klesla čelist :)

23.08.2018 5 z 5

Úkol pro šaška Úkol pro šaška Pavel Hrdlička

Příběhy z dob králů mě baví. Tady je i humor, vtip, veselé písně, Stará Praha, Čechy, Morava, Vídeň. Poutavě napsaný příběh o záchraně krále. Podrychtář Václav, magistr Šebek, Vohnout a šašek Kotrmelec byli skvělými průvodci.

20.08.2018 5 z 5

Živote, postůj Živote, postůj František Hrubín

Po letech jsem sáhla po básních.
Vybrala jsem malou část z básně :

" Jobova noc"

Ach, Čechy krásné, Čechy mé!
Obraze rámu prastarého,
kolikrát vytrhli tě z něho,
že odprýskaly barvy tvé
až po tmu hrobů. A v den slavný
znovu pro zraky žárlivé
napjal tě rámař starodávný.

Ach, Čechy krásné, Čechy mé!

Asi začínám být sentimentální a nostalgická....ale není to krásné?

Prvně jsem komentář poslala k jinému básníkovi, omlouvám se všem za svoji nešikovnost

17.08.2018