alenkacermi alenkacermi komentáře u knih

Naleziště Naleziště Patricia Cornwell

Podle názvu knihy jsem očekávala něco jiného. Téma naleziště bylo jen krátce na začátku a jen dovysvětlení na konci. V podstatě to tam vůbec nemuselo být. Vadily mi myšlenkové pochody hrdinky v průběhu rozhovoru s někým jinym,občas to v knihách bývá,ale asi to měli autoři lépe napsané. A kvůli jménu vraha jsem se musela vracet,abych si ověřila,že si ho pamatuji z těch dvou letmých zmínek předtím.

17.08.2018 3 z 5

Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Vlastimil Vondruška

Pokaždé se těším na další pokračování,i když jsem se na začátku vyděsila,když jsem zjistila,že jich bude sedm. Je pravda,že těch postav je tam dost,také se musím občas zastavit a uvědomit si,o kom je zrovna řeč. Ale.....mám pocit,že jde o mé známé a přátele. Přeci jen jsem s nimi strávila pár let. Baví mě jejich příběhy a osudy. Těším se na poslední díl. Dávala jsem pět hvězdiček,ale pro mě z nepochopitelného důvodu se tady ukazují jen tři.

19.07.2018 3 z 5

Křížová palba Křížová palba Dick Francis (p)

Klasická Francisovka. Ty neomrzí. Skvěle napsáno. Zda je poznat,že mu s touto knihou pomáhal syn,neumím posoudit. Nicméně - a proč ne - je to důvod si je všechny přečíst znova,a zjistit to. :)

04.07.2018 5 z 5

Krev démona Krev démona Arnošt Vašíček

Já vlastně ani nevím,jestli se mi tahle kniha líbila. Po shlédnutí sérií Ďáblova lest a Ztracená brána jsem se na ni těšila. Templáři a konspirační teorie mě baví. Krev démona se četla moc dobře, ale..... Asi se mi to od tohoto autora líbilo víc zfilmované než v psané formě.

02.07.2018 4 z 5

Černý panter Černý panter Barbara Cartland

Obecně nemám takhle sladkobolné romány ráda. Naposledy jsem četla něco podobného asi v šestnácti letech a už tenkrát mě rozčiloval a vadil ten předvídatelný rukopis tohoto žánru. Černého pantera jsem četla jen kvůli Čtenářské výzvě. Ale pokud mám knihu nějak posoudit,tak : vadily mi rozvláčné myšlenkové pochody hlavní hrdinky,ve chvily,kdy jsem přemýšlela,že knihu odložím, se ale děj zase posunul, a tak jsem pokračovala. Takže to zase tak špatné nebylo. Nicméně další už raději číst nebudu.

01.07.2018 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Jedna z knih u kterých se pobavíte. Několikrát jsem vyprskla smíchy a i když to moc často nedělám, tak jsem ten úryvek přečetla i manželovi - a taky se bavil. Vyloženě jsem si užívala vtipné rozhovory Kláry s Míšou, později i Kláry s Kopřivou. Recepty na začátku každé kapitoly, originální nápad. Určitě vyzkouším ty Makadamové koláčky, jak se nad nimi rozplývali, tak jsem na ně dostala taky chuť. Určitě doporučím. Ty koláčky i tu knihu.

28.06.2018 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Milá oddechovka. Krásně se četla. Romantická a něžná. Která z nás by nechtěla jednoho takového Daxe .....

26.06.2018 5 z 5

Kolumbova záhada Kolumbova záhada Steve Berry

Už jsem pár knih od tohoto spisovatele četla,a proto jsem po ní sáhla s jistotou. Užila jsem si tu část,kde se děj odehrával v Praze. To bylo překvapení - a velice příjemné. A musím se přiznat, že jsem si založila jednu stranu s odstavcem,který mě neskutečně zaujal. CITÁT: "Nejsi sám. 12.říjen se slaví jako Kolumbův den v Americe,ale málokde jinde. V Mexiku se mu říká Den rasy, La Raza,a o Kolumbovi se skoro nemluví. V Uruguayi si to datum připomínají jako poslední den svobody. Podobně ho vnímá hodně dalších jihoamerických a středoamerických národů. Objev z roku 1492 rozhodně změnil svět,ale přinesl s sebou genocidy,ukrutnosti a otroctví." -- Tak tohle mi dalo zabrat. Všichni víme,co se těch 500 let v Americe dělo, ale jako Evropany nás to tolik nebolí a asi to vnímáme i jinak. A ano, ten první krok udělal Kolumbus. Ale ani on nemohl tušit, co tím způsobí.

25.06.2018 5 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Má první kniha od tohoto autora. Bavili mě všichni tři detektivové na oddělení vražd. Jejich humor a dobírání. Je fajn, že to nebyli žádní Supermani, ale normální chlapi. Určitě si přečtu další

18.06.2018 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Já také přemýšlela, jestli vlastně chci tuto knihu číst. Komunisté a Cibulkovy seznamy, tyto témata úplně nemusím. Nicméně byla napsána úžasně. Chtěla jsem pro Doru dobrý konec, aby byla kletba zrušena, bohužel jí to nebylo dopřáno. A takový je život .... Dora nemohla dopadnout jinak.

17.06.2018 5 z 5

Alenčiny narozeniny Alenčiny narozeniny Kir Bulyčov (p)

Já se usmivam. Vrátila jsem se do dětství. To se tak hezky čte i po 150 letech :) . Tahle kniha a tenhle spisovatel může za to,že mám ráda sci-fi. I když, pravda, je tolik zajímavých žánrů,knih a spisovatelů,že jsem pár let na sci-fi odvětví trochu zapomněla. Musím se podívat,co je nového v dospěláckém oddělení.

05.06.2018 5 z 5

Ordál Ordál František Kalenda

Kniha se mi četla moc dobře, jen mě trochu zklamal závěr knihy. Samuel se vrátil domů, a co se tam stalo......? Víc neprozradím, jen mi přijde, že autorovi došel dech a nevěděl, co dál. Ale třeba bude pokračování, jak už tady někoho také napadlo, pak si ho ráda přečtu.

02.06.2018 3 z 5

Černý kraj Černý kraj Alex Grecian

Kniha se četla moc dobře. A jestli je první díl ještě lepší,tak se těším.

01.06.2018 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Tak to byla kniha! Příběh neustále aktuální. I když byl konec předvídatelný, že se Vydřigroš napraví, stejně jsem měla na konci slzičku v koutku oka a těšila se z jeho nápravy. A ten překlad ( od E. a E. Tilschových ) - bravurní. No není ta naše čeština nádherná?

30.05.2018 5 z 5

Výpravy do mýtické minulosti Výpravy do mýtické minulosti Zecharia Sitchin

Kniha mi byla doporučena. Pokud mám prý ráda Ericha von Dänikena,tak se mi bude líbit i tento spisovatel. Kniha je napsána čtivě a poutavě. Po letech mi připomněla, proč jsem takové knihy dříve četla. Nicméně srovnání se nevyhnu.....Däniken je srdeční záležitost,s ním jsem vyrůstala,díky němu věřím v existenci bytostí z jiných světů a mám celoživotní motto : Byli bychom příliš domýšlivý na to,abychom si mysleli, že jsme ve vesmíru sami.! A proto si pátou hvězdičku schovám pro něj.

28.05.2018 4 z 5

Mořský vlk Mořský vlk Jack London

Vlk Larsen je pro mě neskutečná postava.Trochu rozpolcená osobnost.Filozof a brutální kapitán v jednom. Asi jsem čekala,že na sklonku života projeví trochu citu. U Humpa mě bavilo,jak se postupem času zoceloval. Báječná kniha

17.05.2018 5 z 5

Ostrov v Ptačí ulici Ostrov v Ptačí ulici Uri Orlev (p)

Kniha je určená dětem,nechá je nahlédnout do života židovských dětí za války. Příběh chlapce,který najednou zůstane sám,musí se skrývat,hledat jídlo a pití. Řeší základní potřeby člověka,který chce přežít,kde přespat,jak se zahřát atd. Je to neskutečně silná kniha i pro dospělé. Dnešní starosti-co jsou proti té strašné době. Málo děkujeme za to,že žijeme v míru.

13.05.2018 5 z 5

Knížka mě moc nenadchla. Ano, byly tam okamžiky, kdy jsem se zasmála, ale celkově jsem se musela nutit ji dočíst. Řeku jsem sjížděla až jako dospělá a s dětma, tak to byli pro mě spíš nervy. Asi to musíte prožít jako mladí a bezstarostní, aby to mělo to správné kouzlo, a později tu nostalgii.

25.04.2018 3 z 5

Poslední Dračí oko Poslední Dračí oko Alison Goodman

Krásná a napínavá kniha.Napětí a gradování děje bylo strhující.Oba díly mi doporučil syn.Proč takové knihy nebyly,když jsem byla já malá holka?A že jsem jich přečetla hodně.

12.04.2018 5 z 5

Znovuzrození dračího oka Znovuzrození dračího oka Alison Goodman

Knihu jsem četla na synovo doporučení. A byla moc pěkná. Mám ráda tyhle knihy, kde fantazie pracuje na plné obrátky. Dokud jsem ji nedočetla, nešla jsem spát.

08.04.2018 5 z 5