Ordál

Napětí * magie * intriky * ve středověké Transylvánii. Mladý šlechtic Samuel přichází na své rodné tvrzi o dědický nárok. Útočiště hledá u svého strýce Aybarse Egerváriho a doufá, že se jednou bude moci vrátit domů jako dědic. Místo toho se však stává svědkem únosů dětí a je zatažen do vztahů poznamenaných dědičným šílenstvím....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135961/big_ordal-VjP-135961.jpg 3.548

Kniha Ordál

lugh
25.12.2018

Strašlivá slátanina, kde nudu střídá trapnost a z každé stránky čiší beznadějné kopírování, bez nápadu. Souhlasím, že tato kniha je ztrátou času pro čtenáře. Dočetl jsem s nasazením všech sil, nikdy jsem knihu nevyhodil, ale tentokrát jsem se musel dost přemáhat abych to neudělal. Ani nevím proč jsem dal hvězdu, snad soucit.

alenkacermi
02.06.2018

Kniha se mi četla moc dobře, jen mě trochu zklamal závěr knihy. Samuel se vrátil domů, a co se tam stalo......? Víc neprozradím, jen mi přijde, že autorovi došel dech a nevěděl, co dál. Ale třeba bude pokračování, jak už tady někoho také napadlo, pak si ho ráda přečtu.

babicka_amalka
09.09.2017odpad!

naprostá pitomost a její čtení absolutní ztráta času ;-((

MagdaFish
26.12.2016

Boha jeho! Taková volovina! Tak takhle příšerně vykradenýho Červenáka jsem už fakt dlouho nečetla!

wooloong
19.12.2016

Hezky se četla, bylo to hodně dějové (občas by nějaký ten podrobnější popis pro dokreslení neškodil). Historická detektivka bych tomu neříkala, na to tam bylo málo historie a hodně magie, takže spíš fantasy, což mi absolutně nevadilo, protože zápletka byla poutavá a rozuzlení vcelku překvapivé. Příběh z Horního Mýta se pěkně uzavřel, zato ve Staré Tvrzi zůstal děj zcela otevřený. Napadá mě jen, že buď došel autorovi inkoust, nebo plánuje nějaké to pokračování. Od autora pro mě první knížka a určitě si přečtu i další.

jarin58
07.12.2016

Velice čtivá kniha,děj ubíhá jako po másle.Pro mne příjemné překvapení.

Galadwen
14.10.2016

Hodně jsem přemýšlela, co o této knize napsat.
Takže za prvé, čtenářsky se mi docela líbila, kladem je veliká čtivost a celkově příjemný autorův styl, který mi sedl. Atmosféra některých scén je opravdu hutná a pěkná. Na druhou stranu, označit toto za historickou detektivku je naprostý nesmysl a zřejmě komerční tah, aby se to lépe prodávalo. Jde o fantasy zasazenou do historizujících kulis, která by se mohla odehrávat prakticky kdykoliv a kdekoliv od raného do pozdního středověku či v kterémkoliv fantasy světě (pokud by člověk zaměnil slovo Tataři kupříkladu za husiti, uvěřím, že to může být Žitavsko o dvě stě let později, než se kniha hlásí). Atmoféře fantasy nahrává i hodně moderní slovník vystupujících postav. A i když se nevyskytují obvyklí transsylvánští upíři, jak zdůrazňuje M. C. Putna v doslovu, archetypálních bosorek, starých bohů, šílených šlechticů a celkově různých klišé je zde více než dost. Zápletka je velice naivní, prakticky od začátku mi bylo jasné, kdo za únosy dětí stojí a proč. Co mi vadilo, byl otevřený konec na více než jedné "frontě" a nelogické jednání některých postav (např. motivace hrdinovy macechy je mi absolutně nejasná).

davas
29.05.2016

historický román ,který mi trošinku připomínal stylem Čachtickou paní ....nebyly tam pasáže ,které by nudily,ale něco tomu malinko chybělo ...příběh dobrý,čte se to taky dobře ,tak to vidím za 3,5