Mořský vlk

Mořský vlk vypráví o jakémsi nadčlověku, o sobeckém individualistickém kapitánu, který za plavby do Behringova moře brutalizuje námořníky...

https://www.databazeknih.cz/images_books/85_/8520/morsky-vlk-qtM-8520.jpg 4.3170
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno, SNKLU - Státní nakladatelství krásné literatury a umění

The Sea-Wolf, 1904

Kniha Mořský vlk

DeepSea21
20.06.2019

Úžasný popis života na moři,a vlk Larsen byl prostě drsňák.

1987
23.04.2019

Naivná romantika? Iste, ale o ňu nejde. Vlk Larsen má čo povedať a bude mať čo povedať aj o dvesto rokov.
Takto vyzerá dobrodružný román.
Keď pocestujem v čase, tak: mladý DeNiro ako kapitán, Tom Hardy ako Johanson, Boy A ako Hump a mladá Binoche ako slečna Maude. Môže byť, nie?

Finvarra
20.12.2018

Mořský vlk mě uchvátil. A to do slova a do písmene :) Je to dobrodružné čtení s trochou naivní romantiky. To důležité je však otevření tématu individualismu, jehož je představitel Vlk Larsen. Řeklo by se, záporná postava. A i přes tu jeho "zvířeckou surovost" jsem si ho oblíbila. Začátek knihy je ráz na ráz, konec je poněkud rozmělněnjší, ale pokud se nezamotáte do lan ráhnové, košové plachty nebo kosatky, přečtet jí jedním dechem.

Renek
13.11.2018

Mistrovský kousek. Velice sugestivní a drsná kniha. Rozhodně ji zařazuji do desítky nejlepších knih od Londona.

danny_21
09.08.2018

Zajímavý kousek o prosazování individualismu a fyzické síly silnějšího jedince. První polovina výborná, konfrontace Humpa a posádky s démonickým Vlkem Larsenem nemají chybu, hlavně v tom smyslu, že životní pohled kapitána na cenu lidského života odpovídá pravdě, kterou si mnozí nedokáží připustit. Druhá polovina s Maud už tak netáhne, radši bych viděl, kdyby příběh šel do finální konfrontace jen s kapitánem a pomalu se zocelujícím pisálkem - 75 %

freestyla
03.08.2018

Pár citátů z knihy:

"Zcela správně, zcela správně. Mýlíte se jen v tom, že jste nedovedla čekat to nejhorší."
"Jak prosím? Co může být horšího než podříznout nám hrdla?" tázala se a naivní údiv jí velice slušel.
"Odříznout nám peněženku," odpověděl. "Člověk je v těchto časech udělán tak, že jeho schopnost žít je určována množstvím peněz, které vlastní."

Stále jsem měl okolo sebe matku a sestry a vždy jsem se snažil jim uniknout; neboť mě až k zlosti sužovali věčnými starostmi o mé zdraví a občasnými nájezdy do mého doupěte, kde potom můj napohled chaotický pořádek obracely do úpravného zmatku, ale s menší mírou řádu, třebaže to napohled vypadalo jako pěkně uklizené. Když s tím byly hotovy, nemohl jsem nikdy nic najít.

kristyna3
16.07.2018

Tato kniha dokázala, že London je opravdu mistr ve svém oboru. V Mořském vlkovi dokázal spojit krutost Vlka Larsena a moře s filosofií života. Neskutečná kniha, která mě nejednou dohnala k přemýšlení. Autor podle mě dokázal krásně vystihnout proměnu člověka a jeho chování, má-li k tomu podmínky. Jen bych ubrala jednu hvězdu za přidání ženy, která mi zde moc neseděla, ale to je určitě jen věc názoru. Takže knížku vřele doporučuji, výběrem člověk neudělá krok vedle:)

alenkacermi
17.05.2018

Vlk Larsen je pro mě neskutečná postava.Trochu rozpolcená osobnost.Filozof a brutální kapitán v jednom. Asi jsem čekala,že na sklonku života projeví trochu citu. U Humpa mě bavilo,jak se postupem času zoceloval. Báječná kniha