Černý panter

Další z románů věhlasné autorky vypráví příběh mladičké Gwendolyn, která roku 1839 přijede na pozvání své starší sestry do Londýna, aby se zde zúčastnila společenské sezony. Seznámí se s poslancem parlamentu sirem Philipem, k němuž ji přitahuje cosi nevysvětlitelného a tajuplného. Brzy se dozví, že sir Philip prožil před mnoha lety vášnivý vztah k indické tanečnici Nadě, která tragicky zemřela. Od té doby žije Philip uzavřeným, staromládeneckým životem, teprve Gwendolyn ho probudila z letargie. Když zjistí, že mladá dívka má mnoho společných povahových rysů s mrtvou Nadou, požádá ji o ruku. Gwendolyn však pozvolna zjišťuje, že se v její paměti vynořují záhadné vzpomínky a zážitky......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30887/cerny-panter-30887.jpg 3.317

The Black Panther (1976)

Vydáno:, Baronet

alenkacermi

Obecně nemám takhle sladkobolné romány ráda. Naposledy jsem četla něco podobného asi v šestnácti letech a už tenkrát mě rozčiloval a vadil ten předvídatelný rukopis tohoto žánru. Černého pantera jsem četla jen kvůli Čtenářské výzvě. Ale pokud mám knihu nějak posoudit,tak : vadily mi rozvláčné myšlenkové pochody hlavní hrdinky,ve chvily,kdy jsem přemýšlela,že knihu odložím, se ale děj zase posunul, a tak jsem pokračovala. Takže to zase tak špatné nebylo. Nicméně další už raději číst nebudu.

miruska1
21.09.2017

nič moc autorka ma aj lepšie knihy

slimáčik
23.08.2017

Tak táto téma nie je mojou obľúbenou "šálkou čaju". Takže aspoň za odvahu vyskúšať nezvyčajnú tému dávam 3 *.

Barbara Cartland

Barbara Cartland