Píseň plačky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Göttingen, anno 1786. Do města přicházejí krásná plačka Alena s manželem Juliem. Julius chce po desetiletích dokončit studium medicíny, aby s konečnou platností překonal staré bezpráví, kdy byl nespravedlivě a potupně vyhozen z univerzity. Avšak i jeho současné studium stojí pod neblahou hvězdou a Alena musí za Julia bojovat jako lvice. Za pravdu a spravedlnost… Závěrečná část trilogie. Předchozí díly: Loutkář a Loutkářova hra...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/282255/pisen-placky-cxX-282255.jpg 433
Série:

Loutkář (3.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub
Orig. název:

Das Lied der Klagefrau (2011)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Píseň plačky

Přidat komentář
sarekaslukova
11. března

Závěrečný díl a za mě snad nejlepší díl celé série, tedy celá série mě opravdu nadchla, ale tento díl měl pěkný spád, nevím jestli to bylo tou úplnou změnou prostředí nebo tím, že na rozdíl od druhého dílu, kde bylo břichomluvectví opravdu hodně, tak v tomto se skoro vůbec neobjevovalo a nebo jsem jen měla nato tu správnou náladu.

pingu1
27. února

Třetí díl z trilogie Loutkář, dle mého asi stejně dobrý jako první. Zajímavý náhled do studia medicíny v dřívějších dobách ... :-)

alenkacermi
09.09.2018

Nejvíc se mi líbil první díl. Ve druhém bylo toho břichomluvectví trochu moc, místy mě to v příběhu už rušilo. Třetí díl byl pěkný. Život kolem univerzit,nemocnic. Bylo to zajímavé. Ale Julian? Mihne se kolem něj krásná ženská a na Alenu skoro zapomene. Celkově se mi od autora líbil víc Ranhojič

Ulala
05.05.2018

Skvělé ukončení série. Po pravdě jsem byla zvědavá, jak to všechno skončí a konec nezklamal. Zajímavé byly pasáže o studiu mediciny a lékařské praxe v té době. Detektivní zápletka byla tentokrát "upozaděná", přesto byl to zajímavý příběh.

Rosana
05.02.2018

Stejně jako Loutkář a Loutkářova hra, je i tato kniha úžasná. Všechny tři knihy se dobře četly, měly spád a překvapivý závěr. Velice doporučuji.

Knihomlok2015
14.01.2018

Rozhodně nejlepší díl série. Ale musím se přiznat, že to bylo spíš kvůli prostředí, jaké pan spisovatel zvolil. (ty vraždy mě spíš rušily) Naopak opravdu hodně mě totiž bavilo objevovat jak to vlastně fungovalo v 18. století na universitách, v nemocnicích, u profesorů a bytných. A tak trochu nostalgicky mi to připomnělo, že ještě nejsem zdaleka ve věku, kdy by se nedalo znovu něco studovat. (možná to tiché volání taky jednou vyslyším jako Julius Klingenthal - ostatně jak tahle knížka přesvědčivě hlásá, na splnění svého snu, není člověk nikdy příliš starý, ať už si ostatní říkají co chtějí)

martina.culik
24.02.2017

Všechny knihy o Loutkáři a Aleně se mi moc líbily - zajímavý je i pohled na tehdejší lékařskou vědu a její studium (ukázka z tehdejší závěrečné práce studenta naznačuje, že si autor udělal důkladné rešerše.

Miruš
22.01.2017

...má i lepší knihy, třeba ty dvě předchozí z této trilogie...